Informacinių technologijų įmonė „Tilde IT“ ne tik kuria įvairias kalbines technologijas, bet ir įgyvendina socialinius projektus, susijusius su kalba. Vienas iš tokių projektų – visos Lietuvos moksleivius suburiantis virtualus konkursas raštingumui ugdyti. Nacionalinis šio konkurso mastas reikalauja ypatingų IT resursų ir sprendimų.
Pagrindinė „Tilde IT“ veikla – pažangių kalbinių technologijų kūrimas ir vystymas, taip pat lietuvių kalbos palaikymo programinės įrangos „Tildės Biuras“ kūrimas. Įmonė vykdo ir socialinius projektus. Vienas didžiausių – nacionalinis lietuvių kalbos konkursas moksleiviams „Švari kalba – švari galva“, kuris 2013 m. buvo organizuotas jau 6 kartą.
Šiam konkursui sukurtas specialus tinklalapis turėjo būti pasiekiamas tūkstančiams moksleivių, o jiems prisijungus vienu metu – veikti sklandžiai, nepaisant didelės apkrovos. Be to, numatyta konkurso trukmė buvo mėnesis, tad sistema turėjo veikti sklandžiai gana ilgą laikotarpį, o papildomų investicijų į fizinius serverius norėta išvengti.
„Tildei IT“ pasiūlytas pažangus sprendimas – virtualaus serverio paslauga. Tai – debesų kompiuterijos technologija, leidžianti reikalingais IT resursais naudotis laikinai – šiuo atveju, tik projekto įgyvendinimo metu.
Įsigijusi šią paslaugą, „Tilde IT“ gavo reikalingų parametrų virtualų serverį iš „Blue Bridge“ duomenų centro. Taip pat – galimybę per savitarnos svetainę padidinti arba sumažinti resursus, jei to reikalauja serverių apkrovimas. Tokios galimybės leido mažinti sąnaudas ir mokėti tik už tuos pajėgumus, kurie tuo metu naudojami.
Vienas svarbiausių virtualių serverių privalumų – galimybė įgyvendinti trumpalaikius, didelių pajėgumų reikalaujančius projektus neįsigyjant nuosavos fizinės serverių infrastruktūros. Be to, pasirinkusi virtualių serverių sprendimą, „Tilde IT“ užsitikrino patikimą IT infrastruktūrą ir apsisaugojo nuo sistemos „užlūžimo“. Naudojantis šia paslauga, nebereikėjo rūpintis infrastruktūros patikimumo užtikrinimu, rezervinių duomenų kopijavimu ar greitu jų atstatymu įvykus nenumatytam gedimui. Taip pat nebereikėjo dubliuoti serverių ir duomenų saugyklų.
Dalyvauti 2013-aisiais konkurse panoro apie 12 tūkst. 6-10 klasių moksleivių. Nei registruojantis, nei sprendžiant pateiktas užduotis nekilo jokių problemų, o „Tilde IT“ pavyko sutaupyti lėšas, kurias būtų tekę skirti fiziniams serveriams, kurie didžiąją metų dalį nebūtų naudojami.
„Mūsų rengiamam konkursui sukurtas specialus tinklalapis turėjo būti pasiekiamas tuo metu, kai tūkstančiai moksleivių aktyviai registruojasi ir prisijungę prie svetainės sprendžia užduotis. Svarstėme įvairias galimybes, kokiais būdais užtikrinti nepertraukiamą sistemos pasiekiamumą. Tačiau pasirinkome kompetentingų „Blue Bridge“ grupės specialistų pasiūlytą debesų kompiuterijos paslaugą, kuomet reikalingais IT resursais galime naudotis laikinai, projekto įgyvendinimo metu“, – pasakoja Renata Špukienė, „Tilde IT“ direktorė.