IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Skaityti daugiau »

Tarp kibernetinėje erdvėje DDoS atakas organizuojančių grupuočių pastebėti aršesni vidiniai karai dėl blogai apsaugotų įrenginių, kuriuos galima išnaudoti atakoms, šią vasarą pastebėjo amerikiečių žurnalas „Wired“. Ši tendencija signalizuoja, kad DDoS kaip paslaugų verslas tampa pajamų šaltiniu vis didesniam skaičiui kibernetinių nusikaltėlių, teigė kalbinti ekspertai. Tai taip pat reiškia, kad DDoS atakų bangos stiprėja ir ateityje bus dažnesnės. Kaip ir kodėl keičiasi DDoS atakų tendencijos ir kokie būdai gali padėti apsisaugoti nuo jų, – pasakoja kibernetinio saugumo ekspertas, sistemų inžinierius Ugnius Klevinskas. Skaityti daugiau »

Spalio 13 d. virtualioje kibernetinio saugumo ir debesų kompiuterijos konferencijoje „IT connected: skills, tools, knowledge“ ekspertai iš Lietuvos ir užsienio dalysis įžvalgomis apie tai, kokie skaitmeniniai įrankiai, technologijos ir žinios gali padėti užtikrinti veiklos stabilumą, sumažinti nuotolinio darbo keliamas rizikas ir išvengti karantino metu suintensyvėjusių kibernetinių atakų. Skaityti daugiau »

Neveikiantys valstybinių institucijų tinklalapiai, paskleistos melagingos žinios ar pavogti asmeniniai klientų duomenys – su įvairiomis kibernetinėmis grėsmėmis, ypač pandemijos metu, pasaulis susiduria vis dažniau, tačiau platesnio atgarsio sulaukia tik mažoji atvejų dalis. Nors per pastaruosius penkerius metus kibernetiniai išpuoliai iškilo į didžiausių verslui keliamų globalių rizikų sąrašo viršūnę, 3 iš 5 Lietuvos įmonių neturi aiškios kibernetinės grėsmės valdymo strategijos, o ekspertai įspėja, kad vien informacinių sistemų apsaugos gali nepakakti. Skaityti daugiau »

Kai 2019 m. IT tyrimų ir konsultacijų milžinė „Gartner“ prognozavo, kad šiemet pasaulinė debesų kompiuterijos rinka, lyginant su 2019 m., paaugs 20 proc. – iki 225, 3 mlrd. eurų, COVID-19 ir pandemijos situacijos dar niekas negalėjo numatyti. Dabar, kai duomenų ir sistemų prieinamumas tampa pagrindiniu akstinu kuo skubiau keltis į „debesis“, debesų kompiuterijos rinkai dar šiemet žadamas augimas mažiausiai iki 279 mlrd. eurų. Skaityti daugiau »

Nors sąžiningas atlyginimas ir finansiniai paskatinimai išlieka svarbiu darbuotojų skatinimo šaltiniu, šias priemones vis dažniau papildo nematerialių apdovanojimų sistemos. Tokios sistemos siekia atkreipti dėmesį ne tik į rezultatus, bet ir į patį darbo procesą, ryšius tarp kolegų ir net naujų verslo idėjų generavimą, taip stiprindamos prasmės, bendro tikslo siekimo ir priklausymo kolektyvui pojūtį. Apie tai, kaip sukurti nematerialaus motyvavimo sistemas, padedančias darbuotojams jausti didesnį pasitenkinimą darbu, – savo patirtimi dalijasi „Blue Bridge“ personalo direktorė Alma Reketienė Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Nuo techninių nesklandumų ar plataus masto kibernetinių atakų, galinčių paralyžiuoti svarbiausių sistemų ir IT infrastruktūros darbą, nėra apsaugotas nei vienas duomenų centras ar serverinė. „Apsaugoti svarbių duomenų nuo visų pavojų net teoriškai neįmanoma, todėl reikia atlikti pasiruošimo darbus ir parengti Veiklos tęstinumo planą. Toks planas užtikrina, kad susidūrus su IT veiklos iššūkiais, kritinių sistemų darbą būtų galima atkurti kaip įmanoma greičiau“, – sako „Blue Bridge“ IT valdymo ir priežiūros paslaugų specialistas Rokas Ališauskas, pasidalydamas rekomendacijoms, kurias „Blue Bridge“ specialistai teikia savo klientams, siekdami apsaugoti juos nuo kritinių sistemų veiklos sutrikimų. Skaityti daugiau »

Didieji duomenys – neabejotinai viena įtakingiausių pastarojo dešimtmečio tendencijų. Tačiau gauti apčiuopiamą didžiųjų duomenų naudą – įžvalgas, padedančias priimti verslui svarbius sprendimus realiu laiku – įmanoma tik išsprendus duomenų struktūravimo problemą. Šiandien įveikti šį svarbiausią duomenų valdymo iššūkį gali padėti net kelios duomenų saugojimo technologijos, sako „Blue Bridge“ infrastruktūros sprendimų vadovas Algirdas Lunys ir vyresnysis sistemų inžinierius Edgar Viršilo. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »