IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Dar pačioje įmonės kūrimosi pradžioje, t. y. prieš pradėdama savo aktyvią veiklą, savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (SĮ VASA) nusprendė, kad dokumentų valdymui naudos skaitmeninį dokumentų valdymo sprendimą. Pasirinkta šį sprendimą kurti remiantis „Microsoft“ bendradarbiavimo ir turinio valdymo platforma „SharePoint“.  Šiandien daugiau nei 60 kompiuterizuotų darbo vietų turinčiai įmonei toks sprendimas leidžia efektyviai valdyti vieną iš svarbiausių veiklos procesų bei planuoti naujas sistemos funkcijas, leisiančias užtikrinti efektyvesnį klientų aptarnavimą. Apie tai, kokios priežastys paskatino pasirinkti „SharePoint“ platformą ir kaip sekėsi įgyvendinti dokumentų valdymo sistemos kūrimą, pasakoja SĮ VASA ir „Blue Bridge Code“ specialistai. Skaityti daugiau »

Programinės įrangos gamintojų atliekami auditai per pastaruosius 5 metus tik dažnėjo ir 2019-ieji nežada būti ramesni, tad jei naudojate „Microsoft“, „Oracle“, „SAP“, „Adobe“ ar kito populiaraus gamintojo programinę įrangą, šiemet į Jūsų duris gali pasibelsti auditoriai, tikrinantys naudojamų programų legalumą.  Ką reikėtų žinoti privataus ir viešojo sektoriaus organizacijoms apie gamintojų atliekamus auditus ir priemones, kurios padeda sumažinti riziką, kad gamintojų patikrinimas netaptų neįveikiamu finansiniu ir teisiniu išbandymu, – pasakoja „Blue Bridge“ IT inžinierė Miglė Bučelytė ir infrastruktūros sprendimų vadovas Algirdas Lunys. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Hiperkonverguotos infrastruktūros (angl. Hyper-converged infrastructure, HCI) sprendimus galima vadinti IT pasaulio roko žvaigždėmis – jų gerbėjų būrys sparčiai auga, o liaupsės – tik garsėja. Tiesa, vis dažniau atkreipiamas dėmesys, kad HCI nėra vaistas nuo visų nuosavo duomenų centro problemų. Pavyzdžiui, „Gartner“ analitikai perspėja, kad HCI, kaip ir kiekvienas sprendimas, turi nemažai apribojimų. Apie tai, kokie gi svarbiausi šios technologijos privalumai bei trūkumai ir kokius HCI sprendimus siūlo rinka, pasakoja „Blue Bridge“ Duomenų centrų infrastruktūros skyriaus vadovas Miroslav Chvoinicki. Skaityti daugiau »

El. pašto sistema – viena svarbiausių sistemų, tad nenuostabu, kad su jos perkėlimu į „debesį“ siejasi nemažai baimių. Pavyzdžiui, nuogąstaujama, kad perkėlus el. pašto dėžutes, jos neatsidarys arba dings dalis laiškų. Spręsti šiems iššūkiams sukurtas hibridinis „Microsoft Exchange“ paštas (angl. Exchange hybrid deployments), kuris „amortizuoja“ migravimo rizikas ir užtikrina, kad visos pašto dėžutės sėkmingai veiks „debesyje“. Ką dar reikėtų žinoti apie hibridinį „Exchange“ paštą, jo privalumus ir iššūkius, susijusius su diegimu, – pasakoja vyresnysis „Blue Bridge“ sistemų inžinierius-konsultantas Gediminas Palskis. Skaityti daugiau »

Sprendimo kūrėjas ir tarpininkas tarp komandos ir kliento – taip galima būtų trumpai apibūdinti sistemų analitiko darbą, kuris pasižymi dinamiškumu ir galimybe iš arti matyti, kaip atsiranda nauja sistema – nuo idėjos iki galutinio sprendimo. Skaityti daugiau »

Šiemet paaiškėjo, kad praktinis esminių veiklos pokyčių įgyvendinimas pasitelkiant technologijas – daug keblesnis nei atrodė. Svarbiausia to priežastis – tai, kad vienas IT tiekėjas dažniausia nepajėgia prisidėti kuriant veiklai pritaikytas, nišines inovacijas, rūpintis kasdiene IT priežiūra ir dar konsultuoti kuriant ilgalaikę, su verslo pokyčiais suderintą IT strategiją. Kodėl bliūkšta viltys, kad didieji IT tiekėjai pateiks transformacinius sprendimus bei kaip vis dėlto išsirinkti IT partnerį, galintį padėti kurti unikalias paslaugas ir produktus, – svarsto „Blue Bridge Baltic“ verslo plėtros direktorius Aldas Glemža. Skaityti daugiau »

Planai perkelti duomenų bazę turėtų prasidėti nuo išsamios pažinties su dabartinės duomenų bazės specifika bei jos veikimo ypatumais. „Duomenų, saugomų duomenų bazėje, tipas; vieta, kurioje saugoma pati duomenų bazė ir duomenų bazės išskirtinumas – tai tik kelios svarbios detalės, turinčios didelės įtakos sprendimui“, – pastebi „Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius. Taigi – kaip nuspręsti, ar duomenų bazę reikia iškelti iš savo duomenų centro ir užtikrinti, kad šis perkėlimas būtų sklandus bei ekonomiškai naudingas? Skaityti daugiau »

Pagal debesų kompiuterijos paslaugų naudojimą Lietuva nuo Vakarų šalių atsilieka daugiau nei 2 metais. Tačiau mažesnis „debesų“ paplitimas netrukdo vertinti tuos pačius šių paslaugų pliusus, kurie aktualūs ir kitose šalyse. Be to, po truputį pradedame atrasti ir naujas tendencijas, tarp kurių – ir IT veiklos atkūrimo paslaugos bei konteinerių technologijos, ruošiančios dirvą spartesniam inovacijų kūrimui. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »