IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Didėjantis socialinės inžinerijos metodais paremtų atakų skaičius, tinkamai neapsaugoti darbuotojų išmanieji ir daiktų interneto įrenginiai, tampantys tiesiausiu keliu link svarbiausių organizacijos duomenų – taip trumpai galima įvardyti svarbiausias 2019-ųjų kibernetines grėsmes, remiantis pernai metų statistika ir ateinančių metų prognozėmis. Kokie konkretūs pavojai gali tykoti Jūsų organizacijos tinklo, infrastruktūros, aplikacijų bei jautrių duomenų ir ko imtis siekiant apsisaugoti nuo labiausiai tikėtinų kibernetinių nusikaltimų, pasakoja Aivaras Teleiša, „Blue Bridge“ saugumo sprendimų ekspertas. Skaityti daugiau »

Darbas su turinio valdymo platforma „Microsoft SharePoint“, kuri jau prieš kelerius metus „Gartner“ analitikų pakrikštyta įtakingiausiu naujos kartos įrankiu, šiandien leidžia tapti didelės tarptautinės programuotojų bei IT specialistų bendruomenės dalimi ir prisidėti prie to, kaip ateities organizacijose bus dalijamasi svarbiausia informacija. „Blue Bridge Code“ programuotojas Aleksandras Kiseliovas jau daugiau nei dvejus metus prisideda prie originalių „SharePoint“ sprendimų atsiradimo ir šių sistemų tobulinimo bei pritaikymo įvairaus dydžio organizacijų poreikiams. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Pernai metais pradėjusi veikti bilietų platinimo sistema kakava.lt pasižymi ne tik naudotojams ir renginių organizatoriams patogiu dizainu ir automatizacija, bet ir išskirtine infrastruktūra. Ši sistema veikia iš „debesies“ ir tai leidžia ne tik paprasčiau bei pigiau prižiūrėti sistemą 24 valandas, 7 dienas per savaitę, bet ir dinamiškai keisti naudojamų resursų kiekį ir paprasčiau diegti atnaujinimus. Apie tai, kuo ypatinga kakava.lt veikimą užtikrinanti IT infrastruktūra ir kokias sistemos vystymo galimybes suteikia naudojami debesijos sprendimai, pasakoja kakava.lt ir jos IT tiekėjo – „Blue Bridge“ – atstovai. Skaityti daugiau »

Ir vėl vasara, bet Azure komanda dirba be atostogų. Turiningo skaitymo! Skaityti daugiau »

Jeigu savo įmonėje taikote BYOD (angl. Bring your own device, liet. atsinešk savo įrenginį) praktiką arba prie Jūsų organizacijos tinklo dažnai prisijungia ne tik įmonės darbuotojai, į kibernetinio saugumo priemonių arsenalą verta įtraukti tinklo prieigos kontrolę – sprendimą, sumažinantį tikimybę, kad kenksmingas kodas iš vieno užkrėsto išmaniojo ar kompiuterio pasieks visus tinkle esančius įrenginius. Apie tai, kokia tinklo prieigos sprendimo nauda; kodėl šis sprendimas – būtinas aukščiausio saugumo lygio siekiančioms organizacijoms ir kokie svarbiausi pasirengimo žingsniai laukia nusprendus diegti šį sprendimą, kasmetinėje „Blue Bridge“ kibernetinio saugumo konferencijoje pasakojo „Blue Bridge“ vyresnysis sistemų inžinierius Audrius Biveinis. Skaityti daugiau »

Daugiau nei 60 proc. Lietuvos įmonių naudoja verslo valdymo sistemas (ERP), kurios buvo įdiegtos prieš 10 ir daugiau metų, atskleidė Finansų ir verslo valdymo sistemų naudojimo Lietuvos įmonėse tyrimas. Kadangi ERP gyvavimo ciklas yra 10-15 metų, tokia statistika apie Lietuvos pramonėje naudojamus pasenusius verslo valdymo įrankius – tikrai neraminanti. Tiesa, lengvų šios problemos sprendimų taip pat nėra. Verslo valdymo sistemų keitimas gali trukti net kelerius metus, o vienas sunkiausių iššūkių tokias sistemas atnaujinant – nesutrukdyti įmonės veiklos, teigia ilgametę informacinių sistemų diegimo patirtį pramonės sektoriuje turinčios IT įmonės „Blue Solutions“ direktorius Algimantas Brazauskas. Skaityti daugiau »

Jau norma tapo perspėjimai apie grėsmę, kurią tradiciniam verslui kelia iš skaitmeninių technologijų išaugę (angl. digital native) rinkos naujokai. „Bolt“ Baltijos šalyse iš esmės pakeitė taksi verslą, „Netflix“ perdėliojo ir mūsų vietinių TV rinkos žaidėjų kortas, o lietuviškasis „CityBee“ daliai žmonių pakeitė būdą naudotis automobiliu mieste. Šių ir daugelio kitų naujokų sėkmės istorijų akivaizdoje tradicinis verslas neretai jaučiasi sutrikęs, nes jos liudija, kad inovacijos neturi geografinių ribų ir jeigu tavo rinkos liūto dalį rytoj atsirieks ne lietuviškas startuolis, tai padarys kas nors iš užsienio. Ir vis dėlto, manau, kad yra mažiausiai keli darbai, kuriuos atlikus sumažėtų rizika, kad rytojus Jūsų verslui neišauš. Skaityti daugiau »

Debesijos paslaugų naudotojai susiduria su vis įvairesnių grėsmių spektru – nuo duomenų nutekėjimo iki paskyrų užgrobimo. Bandydamas pagelbėti savo klientams susikurti saugesnę debesijos aplinką, „Microsoft“ tapo pirmuoju gamintoju, pasiūliusiu visiems „Office 365“ paslaugų naudotojams nemokamą saugumo sprendimų vertinimo sistemą  „Secure Score“. Kokie svarbiausi šio dažnai pamirštamo įrankio privalumai ir kokia apimtimi jis gali padėti stiprinti saugumą įžvalgomis dalijasi sistemų inžinierius Vidmantas Šulskis. Skaityti daugiau »

Ar pasaulis jau pasirengęs karščiui atsparioms karvėms ir kompiuterinių žaidimų pritaikymui švietime? Kokio kūrybiškumo reikia technologijų ir IT pasaulyje? Kas bendro tarp verslininkų ir menininkų? Kaip kurti inovacijas pasitelkus kūrybiškumą ir kaip saugoti savo kūrybiškumą nuo technologijų? Skaityti daugiau »