IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Siekis priartinti IT paslaugas arčiau galutinio naudotojo ir įgalinti jį pačiam pasirūpinti savimi virtualioje erdvėje, vadinama „posūkio į kairę“ (angl. Shift Left) tendencija, karantino metu susidūrė su nuotolinio darbo realybe ir kibernetinio saugumo rizikomis. Tad kaip suderinti naudotojų savarankiškumą ir operatyvią, visus IT gyvenimo aspektus apimančią priežiūrą? Ar IT paslaugos, papildytos kibernetinio saugumo dedamąja gali atliepti skirtingus poreikius? Atsakymo į šiuos klausimus, vystydami „Blue Bridge“ kompiuterinių darbo vietų priežiūros paslaugas, ieško „Blue Bridge“ produktų vystymo analitikas Tomas Vaškevičius ir IT paslaugų produkto vadovas Deimantas Pavolas. Skaityti daugiau »

TRUMPAI: jei nuosavame duomenų centre neužtenka tinklo pralaidumo, „Azure“ gali užtikrinti iki 1.6 Tbps; superkompiuteriu galima pasinaudoti ir namie; „Azure“ sistemingai tęsia kovą su gendančia technika. Skaityti daugiau »

Apie nuosavą saugumo operacijų centrą (SOC) arba jo paslaugas galvoja dauguma „Blue Bridge“ giluminiame tyrime dalyvavusių Lietuvos įmonių. „Pradedama pastebėti, kad plataus saugumo sprendimų arsenalo neužtenka, jei apie incidentus norima sužinoti kuo greičiau, o ne po trijų dienų, mėnesio ar pusmečio kaip dabar“, – apie tai, kodėl kyla susidomėjimas SOC galimybėmis sako „Blue Bridge“ Saugumo operacijų centro vadovas Povilas Kaminskas. Skaityti daugiau »

Nepaisant to, kad Lietuvos rinka nėra didelė, nauji saugumo sprendimai sulaukia susidomėjimo. Viena vertus, tai lemia būtinybė gintis nuo geografinių sienų nepaisančių kibernetinių grėsmių, kita vertus, ir didėja Lietuvos verslo bei viešojo sektoriaus organizacijų IT branda. Apie tai, kokie saugumo sprendimai gali sulaukti didžiausio atgarsio Lietuvoje, įžvalgomis dalijasi „Blue Bridge“ Tinklų ir saugumo sprendimų skyriaus vadovas Povilas Kaminskas ir tarptautinio saugumo sprendimų platintojo „Exclusive Networks“ Baltijos šalių pardavimų vadovas Armandas Kenstavičius. Diskutuoti šia tema ir išsamiau susipažinti su saugumo srities naujovėmis pakvies ir nemokamas „Blue Bridge“ organizuojamų virtualių seminarų ciklas „Kas toliau kibernetinio saugumo srityje?“. Skaityti daugiau »

Organizacijos kultūros ir žmogiškojo santykio reikšmę visapusiškai leido įvertinti tik dalinis jų praradimas karantino situacijoje. Susirinkimai, kavos pertaukėlės ir pietūs, galimybė pajuokauti ir pasisveikinti su kolegomis ir vadovais – tai organizacijos gyvenimo elementai, kuriuos praradus iššūkių patiria ne tik organizacija ar jos vadovai, bet ir visi komandos nariai. Skaityti daugiau »

Didėjantis debesijos paslaugų ir SaaS aplikacijų naudojimas, darbas už organizacijos tinklo perimetro ir būtinybė pasiekti vidines sistemas iš bet kurios pasaulio vietos – taip galima apibūdinti tendencijas, kurios dar iki pandemijos lėmė susidomėjimą nauja – saugumo operacijų centro (angl. Security operations centre as a service, SOCaaS) paslaugų kategorija. Šį susidomėjimą, o drauge – ir šios paslaugos tiekėjų skaičiaus didėjimą – dar labiau pakurstė karantino situacija, kai paaiškėjo, kad kibernetiniai nusikaltėliai sėkmingai išnaudoja aiškias ribas praradusį organizacijos perimetrą. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Perėjimas prie „debesų“ jau kurį laiką diktavo naujus saugumo poreikius, iš kurių svarbiausias – galimybė apsaugoti hibridinę IT infrastruktūrą, sudarytą iš įprastų sistemų ir debesų kompiuterijos pagrindu veikiančių, tokių kaip „Office 365“ paslaugos, „Azure“, AWS ir t. t. Karantinas privertė dar aiškiau suvokti, kad dauguma kibernetinių saugumo strategijų, saugumo sprendimai bei politikos veiksmingos tik dirbant organizacijos viduje, o įsigalėjus nuotoliniam darbui pačios svarbiausios sistemos, duomenys ir naudotojai liko beveik be apsaugos. Kaip sprendžiant šį iššūkį gali padėti naujos kartos saugumo informacijos ir įvykių valdymo (SIEM, angl. Security information and event management) ir naudotojų elgsenos analitikos sprendimai (UEBA, angl. User entity and behavior analytic), pasakoja „Blue Bridge“ sistemų inžinierius Gintaras Grybas. Skaityti daugiau »

Verslo logika vis dažniau diktuoja poreikį greičiau apdoroti ir pateikti analizei nuolat didėjančius realaus laiko duomenis. Tačiau IT skyriui tokia užklausa neretai tampa galvosūkiu – dabartinė IT infrastruktūra be patobulinimų ir papildomos priežiūros tokių poreikių dažniausiai atliepti negali ir „užlūžta“, o jos atnaujinimui koją pakiša istoriškai susiklosčiusios, dešimtmečius įvairių specialistų kurtos ir kai kada net gamintojų palaikymo nebeturinčios sistemos, kurių veikimui bet kokie pokyčiai gali atnešti daug žalos. Skaityti daugiau »

Prieš metus didžiausia vandentvarkos bendrovė Lietuvoje – „Vilniaus vandenys” – pradėjo inovatyvų projektą, kurio metu į daiktų interneto tinklą sujungiami daugiau nei 8 tūkst. šalto vandens skaitiklių. Taip pat pradėtas ne ką mažiau svarbus projektas – liepą startavo svarbiausių IT sistemų darbą užtikrinančios infrastruktūros atnaujinimas. Drauge su IT partneriais „Blue Bridge“ įgyvendintas didelio masto pokytis leido sumažinti išlaidas duomenų bazių licencijoms, sutrikimų rizikas ir užtikrinti patikimesnį pagrindinės verslo valdymo sistemos (ERP) veikimą. Skaityti daugiau »