IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Seniausia ir didžiausia jūrinės pramonės įmonė Lietuvoje – AB „Vakarų laivų gamykla“ – jau dešimtmetį skaitmenizuoja veiklos procesus. Svarbiausias įrankis, padedantis siekti didesnio efektyvumo ir tikslumo – „SharePoint“ platforma, kuri leidžia į skaitmeninę erdvę perkelti ir kasdienes užduotis, ir sudėtingesnes, su gamyba susijusias paslaugas. Bendrovės atstovai skaičiuoja, kad veiklos procesų automatizavimas sutaupo nuo 20 iki 50 tūkst. eurų  per metus. Skaityti daugiau »

2020 m. sausio 14 d. „Microsoft“ nutrauks operacinės sistemos „Windows 7“ visų leidimų palaikymą. Gamintojas taip pat paskelbė, kad kovo 12 d. šios operacinės sistemos naudotojus pasieks svarbus atnaujinimas, kurio neįdiegus, palaikymas gali nutrūkti net greičiau nei kitąmet. Taigi – ką jau dabar pravartu žinoti apie „Windows 7” palaikymo pabaigą, migraciją į „Windows 10” ir galimas alternatyvas šiai operacinei sistemai? Svarbiausiomis įžvalgomis dalijasi „Blue Bridge“ ekspertai – sistemų inžinierius Vidmantas Šulskis ir kibernetinio saugumo specialistas Kęstutis Meškonis. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

2014 m. „Google“ pristatė „Kubernetes“ – programinę įrangą, leidžiančią daug paprasčiau kurti, testuoti ir diegti programas. Nuo pat atsiradimo „Kubernetes“ sulaukė susidomėjimo iš programuotojų, o šiuo metu tarp naudojančių šį atvirojo kodo įrankį ne tik IT rinkos milžinės „Microsoft“ ar „Amazon“, bet ir „Uber“, „Pizza Hut“ ir daugelis kitų įmonių, kurių tiesioginė veikla nėra susijusi su programinės įrangos kūrimu. Taigi – kodėl ir kaip „Kubernetes“ gali būti naudingas jūsų organizacijai, jeigu nekuriate, o tik naudojate kitų sukurtas programas ir sistemas? Skaityti daugiau »

Dar pačioje įmonės kūrimosi pradžioje, t. y. prieš pradėdama savo aktyvią veiklą, savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (SĮ VASA) nusprendė, kad dokumentų valdymui naudos skaitmeninį dokumentų valdymo sprendimą. Pasirinkta šį sprendimą kurti remiantis „Microsoft“ bendradarbiavimo ir turinio valdymo platforma „SharePoint“.  Šiandien daugiau nei 60 kompiuterizuotų darbo vietų turinčiai įmonei toks sprendimas leidžia efektyviai valdyti vieną iš svarbiausių veiklos procesų bei planuoti naujas sistemos funkcijas, leisiančias užtikrinti efektyvesnį klientų aptarnavimą. Apie tai, kokios priežastys paskatino pasirinkti „SharePoint“ platformą ir kaip sekėsi įgyvendinti dokumentų valdymo sistemos kūrimą, pasakoja SĮ VASA ir „Blue Bridge Code“ specialistai. Skaityti daugiau »

Programinės įrangos gamintojų atliekami auditai per pastaruosius 5 metus tik dažnėjo ir 2019-ieji nežada būti ramesni, tad jei naudojate „Microsoft“, „Oracle“, „SAP“, „Adobe“ ar kito populiaraus gamintojo programinę įrangą, šiemet į Jūsų duris gali pasibelsti auditoriai, tikrinantys naudojamų programų legalumą.  Ką reikėtų žinoti privataus ir viešojo sektoriaus organizacijoms apie gamintojų atliekamus auditus ir priemones, kurios padeda sumažinti riziką, kad gamintojų patikrinimas netaptų neįveikiamu finansiniu ir teisiniu išbandymu, – pasakoja „Blue Bridge“ IT inžinierė Miglė Bučelytė ir infrastruktūros sprendimų vadovas Algirdas Lunys. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Hiperkonverguotos infrastruktūros (angl. Hyper-converged infrastructure, HCI) sprendimus galima vadinti IT pasaulio roko žvaigždėmis – jų gerbėjų būrys sparčiai auga, o liaupsės – tik garsėja. Tiesa, vis dažniau atkreipiamas dėmesys, kad HCI nėra vaistas nuo visų nuosavo duomenų centro problemų. Pavyzdžiui, „Gartner“ analitikai perspėja, kad HCI, kaip ir kiekvienas sprendimas, turi nemažai apribojimų. Apie tai, kokie gi svarbiausi šios technologijos privalumai bei trūkumai ir kokius HCI sprendimus siūlo rinka, pasakoja „Blue Bridge“ Duomenų centrų infrastruktūros skyriaus vadovas Miroslav Chvoinicki. Skaityti daugiau »

El. pašto sistema – viena svarbiausių sistemų, tad nenuostabu, kad su jos perkėlimu į „debesį“ siejasi nemažai baimių. Pavyzdžiui, nuogąstaujama, kad perkėlus el. pašto dėžutes, jos neatsidarys arba dings dalis laiškų. Spręsti šiems iššūkiams sukurtas hibridinis „Microsoft Exchange“ paštas (angl. Exchange hybrid deployments), kuris „amortizuoja“ migravimo rizikas ir užtikrina, kad visos pašto dėžutės sėkmingai veiks „debesyje“. Ką dar reikėtų žinoti apie hibridinį „Exchange“ paštą, jo privalumus ir iššūkius, susijusius su diegimu – pasakoja vyresnysis „Blue Bridge“ sistemų inžinierius-konsultantas Gediminas Palskis. Skaityti daugiau »

Sprendimo kūrėjas ir tarpininkas tarp komandos ir kliento – taip galima būtų trumpai apibūdinti sistemų analitiko darbą, kuris pasižymi dinamiškumu ir galimybe iš arti matyti, kaip atsiranda nauja sistema – nuo idėjos iki galutinio sprendimo. Skaityti daugiau »