IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Šiemet paaiškėjo, kad praktinis esminių veiklos pokyčių įgyvendinimas pasitelkiant technologijas – daug keblesnis nei atrodė. Svarbiausia to priežastis – tai, kad vienas IT tiekėjas dažniausia nepajėgia prisidėti kuriant veiklai pritaikytas, nišines inovacijas, rūpintis kasdiene IT priežiūra ir dar konsultuoti kuriant ilgalaikę, su verslo pokyčiais suderintą IT strategiją. Kodėl bliūkšta viltys, kad didieji IT tiekėjai pateiks transformacinius sprendimus bei kaip vis dėlto išsirinkti IT partnerį, galintį padėti kurti unikalias paslaugas ir produktus, – svarsto „Blue Bridge Baltic“ verslo plėtros direktorius Aldas Glemža. Skaityti daugiau »

Planai perkelti duomenų bazę turėtų prasidėti nuo išsamios pažinties su dabartinės duomenų bazės specifika bei jos veikimo ypatumais. „Duomenų, saugomų duomenų bazėje, tipas; vieta, kurioje saugoma pati duomenų bazė ir duomenų bazės išskirtinumas – tai tik kelios svarbios detalės, turinčios didelės įtakos sprendimui“, – pastebi „Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius. Taigi – kaip nuspręsti, ar duomenų bazę reikia iškelti iš savo duomenų centro ir užtikrinti, kad šis perkėlimas būtų sklandus bei ekonomiškai naudingas? Skaityti daugiau »

Pagal debesų kompiuterijos paslaugų naudojimą Lietuva nuo Vakarų šalių atsilieka daugiau nei 2 metais. Tačiau mažesnis „debesų“ paplitimas netrukdo vertinti tuos pačius šių paslaugų pliusus, kurie aktualūs ir kitose šalyse. Be to, po truputį pradedame atrasti ir naujas tendencijas, tarp kurių – ir IT veiklos atkūrimo paslaugos bei konteinerių technologijos, ruošiančios dirvą spartesniam inovacijų kūrimui. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Vienas svarbiausių IT pokyčių per pastarąjį dešimtmetį, palietusių ir daugumą organizacijų Lietuvoje – perėjimas nuo tradicinės IT infrastruktūros prie debesų kompiuterijos. Kalbėdamas apie šį pokytį, „Blue Bridge“ paslaugų teikimo direktorius Edvinas Mačiulis pastebi, kad debesų kompiuterijos paplitimas sukūrė – ir vis dar kuria – naują pasaulį ne tik jos naudotojams, bet ir IT įmonėms.
„Duomenų centro sukūrimas debesijos paslaugų teikimui – ne tik nauja technologija ar paslauga įmonės portfelyje. Tai beprotiškas technologijų keitimosi tempas, kuriam išlaikyti būtini kūrybiški IT specialistai bei nuolat tobulinami procesai, kuriuos Lietuvos rinka tik pradeda pažinti. Pastaruosius 8 metus dirbu tam, kad ši pažintis būtų kuo naudingesnė“, – sako pašnekovas. Skaityti daugiau »

Kaip pasiekti geriausių rezultatų skiriant tik tiek pastangų ir laiko, kiek reikia? Vienas iš geriausių kelių – pasitelkti patikrintas praktikas, paremtas iš tradicinio IT atėjusiais principais, kurie yra pritaikyti debesų kompiuterijos stipriausių savybių išnaudojimui, pastebi „Blue Bridge Baltic“ verslo plėtros direktorius Aldas Glemža ir įvardija 5 rekomendacijas, kurios padės ruošiantis, migruojant ir būnant debesyse gauti geriausius rezultatus. Skaityti daugiau »

JAV jau kurį laiką netyla diskusijos apie Gynybos departamento (Pentagono) planus įsigyti debesijos paslaugų už 10 mlrd. JAV dolerių. Daugiausiai klausimų kelia informacija apie tai, kad visas paslaugų krepšelis gali būti nusipirktas iš vieno vienintelio tiekėjo. Tačiau niekas net neabejoja, kad valstybė turėtų įsigyti pažangiausias IT paslaugas iš privataus sektoriaus. Kodėl šią istoriją verta sekti šiapus Atlanto, Europoje, ir ypač – Lietuvoje, kur ketinama steigti valstybinį debesijos paslaugų tiekėją? Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Viena didžiausių ir seniausių Šiaulių miesto įmonių – keleivių pervežimo bendrovė „Busturas“ – pradėjo ruoštis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) įsigaliojimui maždaug prieš pusantrų metų. Nustačius savo poreikius apsaugant jautrią darbuotojų ir keleivių asmeninę informaciją, įmonė atliko rinkos analizę ir susipažino su pažangiausiais apsaugos sprendimais. Paskelbus viešąjį konkursą pažangaus apsaugos sprendimo diegimui, prie „Busturo“ pasirengimo darbų prisijungė „Blue Bridge Bond“ komanda, pasiūliusi saugos sprendimą „Safetica“, orientuotą į duomenų nutekėjimo prevenciją. Skaityti daugiau »

Režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Sengirė“, neseniai pelnęs Italijoje vykstančio Lessinjos filmų festivalio pagrindinį prizą, pasakoja apie senųjų Lietuvos miškų florą ir fauną. Dramatiškų ir komiškų akimirkų iš gyvūnijos pasaulio įamžinimui prireikė daug sunkaus filmo kūrybinės komandos darbo, todėl dokumentinės odės gamtai autorius M. Survila neslepia – galimybė saugoti neįkainojamą filmo medžiagą „Blue Bridge“ duomenų centre leido daugiau dėmesio skirti filmavimo procesui, o ne techninių problemų sprendimui. Skaityti daugiau »