IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Azure vasario mėnesį, Valentino dienos proga, linkėjo parodyti daugiau meilės savo serveriams 😊 Trumpai pagrindiniai šio mėnesio akcentai – Azure AD autentikavimas galioja ir Azure Files paslaugai; jau galima apdoroti 4K vaizdo medžiagą, panaudojant Kubernetes; Azure saugos centras „kariauja“ ne tik su Windows grėsmėmis; automatizavimas padeda išlaikyti aukštą VM patikimumą, kai vyksta platformos atnaujinimai. Skaityti daugiau »

Pernai spalio pabaigoje pasaulio žiniasklaidą apskriejo vaizdas, kaip Vokietijos ekonomikos ministras Peteris Altmaieris konferencijoje suklumpa ir nukrenta nuo scenos. Incidentas įvyko iškart po to, kai politikas oficialiai paskelbė apie pirmojo Europos debesijos tinklo „Gaia-X“ kūrimą. Nesusipratimas nepraslydo pro akylesnių apžvalgininkų akis, kurie pradėjo spėlioti, ar šis kritimas netaps simbolišku. Skaityti daugiau »

1983 m. programuotojas Richard‘as Stallman‘as norėjo įdiegti savo sukurtas papildomas funkcijas į naują „Xerox 9700“ spausdintuvą universiteto laboratorijoje. Tačiau įrenginio programinis kodas buvo apsaugotas nuo naudotojų ir neprieinamas. Šis nepatogumas įkvėpė jauną specialistą parašyti programinį kodą, kurį galima perkurti be jokių apribojimų. Taip gimė jau legenda tapęs GNU projektas ir atvirojo kodo (angl. Open-source) judėjimas. Skaityti daugiau »

„Pastebėjome, kad geležinkelių verslui Baltijos šalyse ir Rytų Europoje, pavyzdžiui, Ukrainoje, trūksta sprendimų, panašių į tuos, kokius naudoja kolegos iš Vakarų Europos šalių. Rinkoje nebuvo nei vieno įrankio, kuris galėtų „susikalbėti“ ir siaurosios, ir plačiosios vėžės standartais. Tai įkvėpė imtis „CargoRail“ kūrimo“, – pasakoja programinių sprendimų kūrimo ir vystymo įmonės „Blue Bridge Code“ Geležinkelių industrijų skyriaus vadovė Jolanta Skeivelienė. Skaityti daugiau »

Jei naudojate katalogų valdymo tarnybą „Active Directory“ ir planuojate perkelti į „debesį“, pavyzdžiui, el. paštą, susidursite su dilema: klasikinis „Active Directory“ su „debesimi“ neveiks, o debesų paslaugoms pritaikytų „Active Directory“ yra net keli tipai. Ar įmanoma šiuos produktus sinchronizuoti su senąja katalogų valdymo tarnyba? O kas jeigu naudojate tik debesijos paslaugas ir norite turėti visas „Active Directory“ funkcijas? Bet svarbiausia – kaip užtikrinti, kad pokyčiai, susiję su tapatybės valdymu, nesutrukdytų darbuotojams naudotis sistemomis, kurių reikia kasdieniam darbui? Apie tai, kokie yra „Active Directory“ produktai, kada jie naudojami ir kaip juos derinti, pasakoja „Blue Bridge“ sistemų inžinierius Vidmantas Šulskis. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Šiemet sausio 14 d. „Microsoft“ nutraukė daugiau nei 10-metį skaičiuojančios operacinės sistemos „Windows 7“ palaikymą. Tačiau praėjus beveik dviem savaitėms po šio svarbaus įvykio, pasirodė dar vienas nemokamas „Windows 7“ atnaujinimas. Reaguodama į tokį netikėtumą, užsienio žiniasklaida pašiepiamai praminė jį „antruoju paskutiniu“ atnaujinimu, o „Windows 7“ naudotojai panoro sužinoti, ar ateityje verta tikėtis daugiau malonių netikėtumų iš „Microsoft“. Skaityti daugiau »

Ar visiems reikia saugotis nuo tikslinių, žmogaus valdomų kibernetinių atakų? „Tikrai taip“, – tikina Jungtinių Tautų specialistai, praeitą savaitę paskelbę ataskaitą apie „Amazon“ įkūrėjo Jeffo Bezoso iPhone X nulaužimą. Skaityti daugiau »

Kibernetinės grėsmės tampa vis išmanesnės, tad posakis „tam, kad galėtum apsisaugoti nuo hakerių, turi mąstyti kaip hakeris“ kaip niekada aktualus. Vienas geriausių būdų pamatyti savo organizaciją piktavalių akimis – įsilaužimų testai (angl. Penetration Testing). Tokie testai, jei tinkamai atlikti, suteikia praktinių įžvalgų, kaip „užlopyti“ pavojingiausias saugumo spragas. Deja, užtikrinti, kad šie testai suteiktų maksimalią naudą – ne visada paprasta. Skaityti daugiau »

Įsivaizduokime, kad kuriate naują savo veiklos sistemą. Jos svarbiausios funkcijos jau netrukus bus pristatytos naudotojams. Tačiau planuojate iškart taisyti pastebėtas klaidas ir ateityje nuolat sistemą tobulinti, pildyti naujomis funkcijomis, kurios dar geriau atlieps klientų poreikius. Visa tai jau, kai sistemą naudos šimtai naudotojų. Kaip suderinti stabilų sistemos veikimą su nuolatiniu jos keitimu? Juk skaičiuojama, kad iki 80 procentų visų sistemų veikimo sutrikimų įvyksta būtent po atnaujinimų diegimo. Skaityti daugiau »