IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Didesnis našumas, mažesni IT kaštai ir naujos galimybės – taip trumpai galime apibūdinti savo partnerių IBM duomenų saugyklų šeimą „FlashSystem“. Skaityti daugiau »

Prieš dvejus metus Vakarų pasaulyje vis garsiau pradėta kalbėti apie grįžtančių darbuotojų (angl. boomerang employees) fenomeną. Statistika rodo, kad kasmet vis didesnis procentas personalo specialistų ir pačių darbuotojų teigia, kad išėjusio darbuotojo grįžimas į buvusią darbovietę yra pozityvus reiškinys. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Medicininių matavimo sistemų ir svarstyklių rinkos lyderė „seca“ pristatė naują produktą – medicininį kūno sudėjimo analizatorių. Jo naudotojai svėrimų rezultatus ir jų analizę gali pamatyti prisijungę prie savitarnos sistemos. Ši sistema buvo patalpinta viešajame debesyje „Amazon Web Services“ (AWS), o vėliau gali būti atkartojama kitų debesų tiekėjų duomenų centruose. Sukurti automatizuotą, Infrastruktūros kaip kodo (angl. Infrastructure as code (IaC)) principais grįstą IT infrastruktūrą, „seca“ padėjo IT partnerė „Blue Bridge“. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Neseniai Kibernetinio saugumo ataskaitą pristatę Krašto apsaugos ministerijos atstovai perspėjo, kad didžiajai daliai darbuotojų pradėjus dirbti iš namų, bendra IT saugumo situacija šalyje suprastėjo. Nedžiugina ir pasaulinės naujienos – dar kovą paskelbta, kad naujausias „Windows“ pažeidžiamumas, žymimas numeriu CVE-2020-0796 ir pramintas „EternalDarkness/SMBGhost“, gali plačiai paplisti ir tapti tokiu pat interneto kirminu (angl. internet worm), kokiu 2017 m. tapo „WannaCry“. Skaityti daugiau »

Šiuolaikinės technologijos leidžia dirbant nuotoliniu būdu nedaryti kompromiso tarp saugumo ir patogumo. Paradoksalu, bet būtent karantino laikas gali tapti puikia proga atrasti ir „klasikinius“, ir pažangesnius sprendimus, leidžiančius saugiai pasiekti įmonės duomenis neužkraunant visos atsakomybės už informacijos saugumą ant darbuotojų pečių. Skaityti daugiau »

Pastarąją savaitę vis garsiau girdimi perspėjimai, kad elektroninėje erdvėje suaktyvėjo nusikaltimai. Nors dėmesio centre – apsauga nuo socialinės inžinerijos metodų, nutaikytų į nuotoliniu būdu dirbančius ir neretai savo įrenginius naudojančius darbuotojus, vis dėlto, iš akių nereikėtų paleisti ir IT infrastruktūros. Skaityti daugiau »

Jei manėte, kad dabartinė pandemija sumažins Azure naujienų kiekį – neatspėjote. Šio mėnesio reikšmingiausi akcentai: be Cray kompiuterių, Azure leidžia į debesis perkelti ir PowerPC (IBM) aplikacijas; jei reikia daugiau kaip 80000 branduolių skaičiavimams – kreipkitės į Azure; pats laikas pasiaiškinti, kas yra FaaS; debesijos paslaugų poreikis pandemijos sąlygomis išaugo 775 proc.; dirbtinis intelektas gali pagelbėti atsakyti į laiškus, sukurti prezentaciją ar paredaguoti tekstą. Skaityti daugiau »

Šalyje paskelbus karantiną, didžioji dauguma įmonių siekia užtikrinti savo darbuotojams sklandų darbą iš namų, o IT saugumo ekspertai nuogąstauja, kad pandemijos sukeltus pokyčius virtualioje erdvėje savo naudai gali išnaudoti kibernetiniai nusikaltėliai.

Skaityti daugiau »