IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Pagal debesų kompiuterijos paslaugų naudojimą Lietuva nuo Vakarų šalių atsilieka daugiau nei 2 metais. Tačiau mažesnis „debesų“ paplitimas netrukdo vertinti tuos pačius šių paslaugų pliusus, kurie aktualūs ir kitose šalyse. Be to, po truputį pradedame atrasti ir naujas tendencijas, tarp kurių – ir IT veiklos atkūrimo paslaugos bei konteinerių technologijos, ruošiančios dirvą spartesniam inovacijų kūrimui. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Vienas svarbiausių IT pokyčių per pastarąjį dešimtmetį, palietusių ir daugumą organizacijų Lietuvoje – perėjimas nuo tradicinės IT infrastruktūros prie debesų kompiuterijos. Kalbėdamas apie šį pokytį, „Blue Bridge“ paslaugų teikimo direktorius Edvinas Mačiulis pastebi, kad debesų kompiuterijos paplitimas sukūrė – ir vis dar kuria – naują pasaulį ne tik jos naudotojams, bet ir IT įmonėms.
„Duomenų centro sukūrimas debesijos paslaugų teikimui – ne tik nauja technologija ar paslauga įmonės portfelyje. Tai beprotiškas technologijų keitimosi tempas, kuriam išlaikyti būtini kūrybiški IT specialistai bei nuolat tobulinami procesai, kuriuos Lietuvos rinka tik pradeda pažinti. Pastaruosius 8 metus dirbu tam, kad ši pažintis būtų kuo naudingesnė“, – sako pašnekovas. Skaityti daugiau »

Kaip pasiekti geriausių rezultatų skiriant tik tiek pastangų ir laiko, kiek reikia? Vienas iš geriausių kelių – pasitelkti patikrintas praktikas, paremtas iš tradicinio IT atėjusiais principais, kurie yra pritaikyti debesų kompiuterijos stipriausių savybių išnaudojimui, pastebi „Blue Bridge Baltic“ verslo plėtros direktorius Aldas Glemža ir įvardija 5 rekomendacijas, kurios padės ruošiantis, migruojant ir būnant debesyse gauti geriausius rezultatus. Skaityti daugiau »

JAV jau kurį laiką netyla diskusijos apie Gynybos departamento (Pentagono) planus įsigyti debesijos paslaugų už 10 mlrd. JAV dolerių. Daugiausiai klausimų kelia informacija apie tai, kad visas paslaugų krepšelis gali būti nusipirktas iš vieno vienintelio tiekėjo. Tačiau niekas net neabejoja, kad valstybė turėtų įsigyti pažangiausias IT paslaugas iš privataus sektoriaus. Kodėl šią istoriją verta sekti šiapus Atlanto, Europoje, ir ypač – Lietuvoje, kur ketinama steigti valstybinį debesijos paslaugų tiekėją? Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Viena didžiausių ir seniausių Šiaulių miesto įmonių – keleivių pervežimo bendrovė „Busturas“ – pradėjo ruoštis Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) įsigaliojimui maždaug prieš pusantrų metų. Nustačius savo poreikius apsaugant jautrią darbuotojų ir keleivių asmeninę informaciją, įmonė atliko rinkos analizę ir susipažino su pažangiausiais apsaugos sprendimais. Paskelbus viešąjį konkursą pažangaus apsaugos sprendimo diegimui, prie „Busturo“ pasirengimo darbų prisijungė „Blue Bridge Bond“ komanda, pasiūliusi saugos sprendimą „Safetica“, orientuotą į duomenų nutekėjimo prevenciją. Skaityti daugiau »

Režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Sengirė“, neseniai pelnęs Italijoje vykstančio Lessinjos filmų festivalio pagrindinį prizą, pasakoja apie senųjų Lietuvos miškų florą ir fauną. Dramatiškų ir komiškų akimirkų iš gyvūnijos pasaulio įamžinimui prireikė daug sunkaus filmo kūrybinės komandos darbo, todėl dokumentinės odės gamtai autorius M. Survila neslepia – galimybė saugoti neįkainojamą filmo medžiagą „Blue Bridge“ duomenų centre leido daugiau dėmesio skirti filmavimo procesui, o ne techninių problemų sprendimui. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Naujausias „Gartner“ kvadrantas, pristatantis svarbiausias tendencijas globalioje debesijos paslaugų rinkoje, pateikė net kelias svarbias naujienas. „Reikšmingiausias pokytis šiemet – įspūdingai sumažėjęs į kvadrantą patekusių tiekėjų skaičius. Pernai jame svečiavosi net 15 kompanijų, šiemet liko tik 6 stipriausi resursų kaip nuomos (angl. Infrastructure as a Service (IaaS)) tiekėjai. Panašu, kad šiemet įvyko svarbių pokyčių, kurių variklis – vis reiklesni klientai ir jų nauji poreikiai“, – pastebi „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas, komentuodamas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį vartant šių metų „Gartner“ atskaitą apie debesų kompiuteriją. Skaityti daugiau »