IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Duomenų praradimo prevencijai (DPP) skirti sprendimai, gebantys atpažinti jautrų turinį (angl. Content-Aware Data Loss Prevention (DLP) solutions), taps viena svarbiausių naujovių saugumo sprendimų rinkoje iki 2025 m., prognozuoja rinkos tyrimų ir konsultavimo kompanija „Persistence Market Research“. Pažymima, kad tam įtaką turės ir išorinės, pavyzdžiui, kibertnetinės atakos, ir vidinės grėsmės, pavyzdžiui, augantis socialinių tinklų skaičius ir jų naudojimas darbo vietoje. Skaityti daugiau »

Prasidėjus 2018-iems, klientų valdymo sistema (CRM) „Teamgate“ pirmą kartą pateko į naujausią „Gartner“ kvadrantą „FrontRunners“. Be to, lietuvių sukurta sistema jau du metus iš eilės laimi auksą kaip draugiškiausias naudotojui produktas savo kategorijoje. „Pavyko išlaikyti ir keletą kitų lyderio pozicijų tarptautiniuose reitinguose. Šie laimėjimai ne tik padidina mūsų prekės ženklo žinomumą, bet ir padeda pardavimams“, – sako „Teamgate“ vadovas Marijus Andrijauskas. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

2017 metais IT kompanija „Vision Solutions“ apklausė beveik 6000 IT vadovų ir specialistų iš viso pasaulio, ko jie labiausiai bijo netolimoje ateityje, t. y. šiemet. Tarp populiariausių atsakymų buvo baimė dėl IT veiklos atkūrimo plano (angl. IT disaster recovery plan, DRP) efektyvumo. Skaityti daugiau »

Nors duomenų saugumo sąvoka populiari kalbant apie debesijos paslaugas, kitur ją po truputį keičia „komunikacijos saugumo“ terminas, apibrėžiantis platesnį požiūrį į duomenų saugumą. Jis apima ne tik duomenų saugojimą, bet ir specifinę IT infrastruktūrą bei programinę įrangą skirtą saugiam dalijimuisi duomenimis. Kaip pastebi didžiausios Europoje šifravimu pagrįstų saugumo sprendimų gamintojos „Secunet“ atstovas, vyresnysis projektų vadovas Walter von Weber, efektyvų duomenų saugumą šiandien jau sunku įsivaizduoti be komunikacijos saugumo, ir atvirkščiai. Ypatingai jeigu kalbama apie duomenis, kurie cirkuliuoja valstybinėse institucijose. Skaityti daugiau »

Tobulėjant įmonių IT ūkiui, išauga lūkesčiai turimai infrastruktūrai užduotis atlikti vis greičiau. Duomenų saugyklos, komplektuojamos mechaniniais diskais (angl. Hard Disc Drive (HDD)) daugeliu atžvilgiu jau seniai „nusileido“ vien tik Solid State Drive (SSD) diskus naudojančioms duomenų saugykloms. Siūlome susipažinti, kokie pagrindiniai duomenų saugyklų, komplektuojamų SSD diskais, privalumai ir pasvarstyti, kuriais atvejais vis dar verta rinktis HDD? Skaityti daugiau »

Skaitmenizavimas – šiandien viena labiausiai aptarinėjamų temų. Tiesa, diskutuojant apie daugybę skaitmenizavimo pavidalų, dažnai pamirštama paminėti, kad šis procesas – tik pradžia dar sudėtingesnių ir įdomesnių pokyčių, neišvengiamai paliesiančių kiekvieną industriją.

Apie tai, kaip sėkmingai vykdyti veiklos skaitmenizavimą bei ko tikėtis pradėjus šį procesą, pasakoja „Blue Bridge Baltic“ verslo plėtros ir IT direktorius Aldas Glemža. Skaityti daugiau »

Praėjusių metų pabaigoje „Gartner“ tradiciškai pristatė svarbiausias technologijų tendencijas, kurios turės įtakos daugeliui organizacijų 2018-aisiais. Pirmąją vietą tarp įtakingiausiųjų užėmė dirbtinis intelektas (DI). Tokios išvados galėjo pasirodyti kiek netikėtos, nes DI era pirmiausia asocijuojasi su kvapą gniaužiančiomis inovacijomis, pavyzdžiui, robotais humanoidais, o kasdieniame organizacijų ir žmonių gyvenime tokių įsimintinų technologijų kol kas nedaug. Vis dėlto, kaip sutaria ekspertai, DI era jau prasidėjo. Tiesa, daug tyliau ir nepastebimiau nei daugelis tikėjosi. Skaityti daugiau »

Šio mėnesio svarbiausi akcentai:

  • naujos „monstrinės“ VM ypatingiems skaičiavimams;
  • Europoje padaugėjo Azure duomenų centrų;
  • pinga archyvų saugojimas Azure;
  • VMware pradės veikti Azure duomenų centruose.

Skaityti daugiau »

Likus keliems mėnesiams iki Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (angl. General Data Protection Regulation, GDPR) įsigaliojimo Lietuvoje 2018-ųjų gegužę, „Blue Bridge Bond“ pateikia svarbiausias technologines rekomendacijas, kurios padės pasiruošti duomenų apsaugos sugriežtinimui. Svarbiausias sprendimas – įsitikinti savo organizacijos baziniu saugumu ir pagal poreikį įgyvendinti specializuotas priemones, padedančias sustiprinti duomenų valdymo saugumą. Skaityti daugiau »