IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Pavasario pabaigai negausios, bet labai įdomios „Blue Bridge“ architekto Gintaro Vaidakavičiaus atrinktos „Azure“ naujienos.

Akcentai: kompiuterių sauga persikelia į aparatinę įrangą, o saugos funkcijos tampa vis labiau autonomiškos; debesų superkompiuteriams naudojamų specializuotų procesorių negalima įsigyti saviems duomenų centrams; Kubernetes „matuojasi“ specializuotą saugyklą.

Skaityti daugiau »

El. pašto apsauga, VPN (virtualus privatus tinklas), aplikacijų apsauga, ir net SD-WAN (programine įranga apibrėžtas plačiajuostis tinklas) – tai tik kelios iš funkcijų, kurias gali turėti šiuolaikiniai ugniasienės (angl. firewalls) sprendimai. Kol gamintojai lenktyniauja tarpusavyje siūlydami vis pažangesnes funkcijas, tokia galimybių gausa nebūtinai atliepia konkrečios organizacijos poreikius ir gali sukelti iššūkių, pastebi „Blue Bridge“ tinklų ir saugumo sprendimų vadybininkas Valdas Statauskas pasakodamas, kaip tinkamai pasirinkti papildomas ugniasienės funkcijas. Skaityti daugiau »

Įspūdinga konferencija, vykusi JAV pramogų sostinėje Las Vegas, stebino ne tik dalyvių gausa, bet ir itin kokybiškais pristatymais. Atsakymus į rūpimus klausimus tiesiai iš HPE Aruba Networking gamintojo profesionalų komandos galėjo gauti tiek pardavimų vadovai, tiek itin didelę diegimo patirtį turintys inžinieriai. Skaityti daugiau »

Didžioji dalis kibernetinių įsilaužimų įvykdoma per įmonės kompiuterius, todėl jau beveik taisykle tapo pasakymas, kad organizacija saugi tiek, kiek saugūs jos kompiuteriai. Tarp svarbiausių prevencinių veiksmų, padedančių mažinti įsilaužimo rizikas – ne tik saugumo sprendimai, bet ir atnaujinimų diegimas bei kokybiškas paskyrų valdymas. Tačiau būtent šis kompiuterinių darbo vietų priežiūros aspektas dažnai kelia papildomų iššūkių. Skaityti daugiau »

Šiltai-šaltam pavasariui karštos ir vėsios „Azure“ naujienos.

Akcentai: NBA strategijai kurti naudoja 10 milijonų duomenų taškų per vienas rungtynes; duomenų generavimas nėra bėda – problema tik tuos duomenis tinkamai panaudoti; ChatGPT padės komandoms komunikuoti projektuose; kur dirba skaitmeniniai dvyniai; ar reikia valdyti intelektinę nuosavybę? Skaityti daugiau »

Nuo gegužės 1 d. „Blue Bridge“ Saugumo operacijų centro (SOC) komanda pradeda siūlyti išskirtinę paslaugą – tęstines SOC paslaugas, kurios bus teikiamos kiaurą parą, 7 dienas per savaitę. Kaip pasakoja „Blue Bridge“ SOC vadovas Povilas Kaminskas, didėjančių kibernetinių grėsmių mūsų regione kontekste, budinti apsauga nuo didžiausių pavojų kaip niekada savalaikė. Skaityti daugiau »

Šaltokas kovas neužšaldė „Azure“ naujienų, kurias tradiciškai atrinko „Blue Bridge“ architektas Gintaras Vaidakavičius.

Akcentai: dirbtinis intelektas žada uždirbti milijardus; naujos kartos VM užtikrina terabitinius pralaidumus; duomenų „derlius“ žemės ūkiui, naujasis GPT-4 bus apmokestinamas. Skaityti daugiau »

Kibernetinio saugumo užtikrinimas apima ne tik atakų pastebėjimą bei užkardymą, bet ir prevencinius veiksmus, leidžiančius suvaldyti saugumo grėsmes ir sėkmingų atakų pasekmes. Su šiais etapais nuodugniau kviečia susipažinti „Blue Bridge“ saugumo ekspertai, parengę informacinę kampaniją apie kibernetinio saugumo užtikrinimą, kuri leis paprasčiau apsispręsti, kokiems saugumo sprendimams skirti savo laiką bei pinigus. Skaityti daugiau »

Oras vis daugiau šyla, o „Blue Bridge“ architekto Gintaro Vaidakavičiaus atrinktos naujienos iš „Azure“ vis daugiau plečiasi.

Akcentai: dirbtinis intelektas (DI) reguliuoja ugniasienes DDoS atakų metu; DI ieško klaidų ne Microsoft produktuose ir tikrina, ar tokių pačių klaidų nėra MS produktuose; kosminės fermos arba fermos, matomos iš kosmoso; kalbos tarimą tikrina robotas; SQL serveris geriausiai dirba Azure. Skaityti daugiau »

Prieš metus vienas pažangiausių medicinos laboratorinių tyrimų tinklų Baltijos regione – „Medicina Practica“ laboratorija – nusprendė iškeisti nuosavą IT ūkį į debesijos paslaugas. Planuojant projektą nesitikėta, kad šis pokytis atneš ne tik didesnį saugumą bei IT priežiūros palengvinimą, bet ir geresnį duomenų valdymą.
Apie projektą, iš esmės pakeitusį IT ūkį, pasakoja „Medicina Practica“ laboratorijos techninės dalies direktoriaus pavaduotojas Andrius Guobys ir projektą įgyvendinusios IT įmonės „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas. Skaityti daugiau »