IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Naujausias „Gartner“ kvadrantas, pristatantis svarbiausias tendencijas globalioje debesijos paslaugų rinkoje, pateikė net kelias svarbias naujienas. „Reikšmingiausias pokytis šiemet – įspūdingai sumažėjęs į kvadrantą patekusių tiekėjų skaičius. Pernai jame svečiavosi net 15 kompanijų, šiemet liko tik 6 stipriausi resursų kaip nuomos (angl. Infrastructure as a Service (IaaS)) tiekėjai. Panašu, kad šiemet įvyko svarbių pokyčių, kurių variklis – vis reiklesni klientai ir jų nauji poreikiai“, – pastebi „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas, komentuodamas, į ką reikėtų atkreipti dėmesį vartant šių metų „Gartner“ atskaitą apie debesų kompiuteriją. Skaityti daugiau »

Vyriausiuoju programuotoju „Blue Bridge Code“ tapęs Vilius pasakoja, kad nors vyr. programuotojo ir programuotojo pareigos drastiškai nesiskiria, vis dėlto vyr. programuotojai turi daugiau laisvės ir patirties, reikalingos priimant savarankiškus sprendimus. Šiuo metu prie unikalaus geležinkelių vežėjams skirto sprendimo dirbantis  Vilius drauge su kolegomis pasakoja, ką reiškia būti vyriausiuoju programuotoju, kaip juo tapti, bei kokios tolimesnės karjeros perspektyvos atsiveria pradėjus dirbti šį darbą. Skaityti daugiau »

Norint atspėti bent vieną prisijungimo slaptažodį organizacijoje, dažnai nereikia jokių ypatingų įgūdžių – galima tiesiog internete rasti populiariausių slaptažodžių sąrašus ir jų sudarymo schemas. Deja, net vienos kompiuterinės darbo vietos slaptažodis, patekęs į piktavalių rankas, sukelia didelių problemų. Kaip pastebi „Blue Bridge“ vyriausiasis sistemų inžinierius-konsultantas Kęstutis Meškonis, kalbant apie slaptažodžius, nesvarbių smulkmenų nėra: tereikia vieno slaptažodžio nutekinimo, kad įsilaužėlis galėtų pradėti didinti savo privilegijas ir jau netrukus pradėtų šeimininkauti visoje infrastruktūroje ir sistemose kaip savo namuose. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Po gegužės 25 d. įsigaliojus Bendrajam duomenų apsaugos reglamentui (BDAR), nemažai organizacijų suskubo domėtis pažangiausiais sprendimais, galinčiais vienu ypu atliepti bent dalį BDAR keliamų reikalavimų. Nors IT ekspertai pastebi, kad po BDAR įsigaliojimo kibernetinių atakų skaičius iš tikrųjų išaugo, pažangiausi sprendimai nebūtinai padės efektyviai užtikrinti saugumą. Skaityti daugiau »

Duomenų šifravimo sprendimai nėra vaistas nuo visų kibernetinių grėsmių, tačiau jie gali padėti ir įmonėms, ir debesijos paslaugų tiekėjams geriau atitikti Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) reikalavimus. Be to, šie sprendimai tampa vis aktualesni virtualizacijos ir debesijos paslaugų eroje. Skaityti daugiau »

Prieš kelerius metus „Blue Bridge“ grupės įmonės pradėjo taikyti LEAN metodus savo darbe. Apie tai, kaip tai padeda pasiekti geresnių rezultatų, apie ieškojimus, atradimus ir iššūkius taikant prieš beveik aštuonis dešimtmečius „Toyota“ gamykloje gimusią sistemą IT įmonėje, pasakoja „Blue Bridge Bond“ vadovas Artūras Šriupša ir „Lean Academy Lithuania“ steigėjas ir vyriausiasis partneris Tadas Pukšta. Skaityti daugiau »

Remiantis organizacijos „Shape security“ atlikta prisijungimo duomenų paviešinimo ir vagysčių analize, vien 2016 m. pavogti ir vienaip ar kitaip išnaudoti 3 milijardai įvairių prisijungimo duomenų, kurie priklauso didžiausioms pasaulio kompanijoms, tarp kurių – bankai, socialinių tinklų kompanijos, oro linijos. 2017 m. šie skaičiai šiek tiek pasikeitė į geresnę pusę, bet kartu sumažėjo ir statistiniams skaičiavimams naudota incidentų imtis – 51 incidento metu buvo pavogti ir išviešinti 2.4 milijardo prisijungimo duomenų. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Praėjusį mėnesį paaiškėjo, kad „Blue Bridge“ pelnė 3-ąją vietą tarp geriausiai vertinamų įmonių Lietuvoje. Tai atskleidė kasmetinis Verslo reputacijos indeksas. Didžiausią vaidmenį „Blue Bridge“ pelnant aukštą vietą Bendrame indekse suvaidino Nuomonės formuotų segmentas, kurio reitinge ši įmonė užėmė penktąją vietą. Kaip pastebi vienos iš Verslo reputacijos tyrimą atlikusios įmonės – „Socialinės informacijos centras“ (SIC) – strategijos vadovė Rūta Gaudiešienė, verslui dažnai svarbi ne tik vieta Bendro indekso reitinge, bet ir Nuomonės formuotojų nuomonė, nes ši grupė vertindama verslą reiklesnė, dažniau tiesiogiai susiduria su kitais verslais, jai didelę reikšmę turi tokie kriterijai kaip etiškas elgesys su darbuotojais ir inovatyvumas. Skaityti daugiau »