IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Pastarąją savaitę vis garsiau girdimi perspėjimai, kad nusikaltimai persikelia į elektroninę erdvę. Nors dėmesio centre – apsauga nuo socialinės inžinerijos metodų, nutaikytų į nuotoliniu būdu dirbančius ir neretai savo įrenginius naudojančius darbuotojus, vis dėlto, iš akių nereikėtų paleisti ir IT infrastruktūros. Skaityti daugiau »

Jei manėte, kad dabartinė pandemija sumažins Azure naujienų kiekį – neatspėjote. Šio mėnesio reikšmingiausi akcentai: be Cray kompiuterių, Azure leidžia į debesis perkelti ir PowerPC (IBM) aplikacijas; jei reikia daugiau kaip 80000 branduolių skaičiavimams – kreipkitės į Azure; pats laikas pasiaiškinti, kas yra FaaS; debesijos paslaugų poreikis pandemijos sąlygomis išaugo 775 proc.; dirbtinis intelektas gali pagelbėti atsakyti į laiškus, sukurti prezentaciją ar paredaguoti tekstą. Skaityti daugiau »

Šalyje paskelbus karantiną, didžioji dauguma įmonių siekia užtikrinti savo darbuotojams sklandų darbą iš namų, o IT saugumo ekspertai nuogąstauja, kad pandemijos sukeltus pokyčius virtualioje erdvėje savo naudai gali išnaudoti kibernetiniai nusikaltėliai.

Skaityti daugiau »

Koronaviruso pandemijos akivaizdoje svarbu ne tik išmokti dirbti nuotoliniu būdu, bet ir stebėti darbo rezultatus, darbuotojų efektyvumą ir kitus veiklai svarbius rodiklius. Kaip pastebi „Blue Bridge“ specialistai, vienas geriausių ir pigiausių būdų tai padaryti – verslo analitikos platforma „Power BI“. Šis populiarus įrankis, kurį galima atsisiųsti nemokamai, patogiai ir realiu laiku atvaizduoja duomenis iš įvairių šaltinių – nuo „Excel“ lentelių iki aplikacijų programavimo sąsajų (API). Skaityti daugiau »

Azure vasario mėnesį, Valentino dienos proga, linkėjo parodyti daugiau meilės savo serveriams 😊 Trumpai pagrindiniai šio mėnesio akcentai – Azure AD autentikavimas galioja ir Azure Files paslaugai; jau galima apdoroti 4K vaizdo medžiagą, panaudojant Kubernetes; Azure saugos centras „kariauja“ ne tik su Windows grėsmėmis; automatizavimas padeda išlaikyti aukštą VM patikimumą, kai vyksta platformos atnaujinimai. Skaityti daugiau »

Pernai spalio pabaigoje pasaulio žiniasklaidą apskriejo vaizdas, kaip Vokietijos ekonomikos ministras Peteris Altmaieris konferencijoje suklumpa ir nukrenta nuo scenos. Incidentas įvyko iškart po to, kai politikas oficialiai paskelbė apie pirmojo Europos debesijos tinklo „Gaia-X“ kūrimą. Nesusipratimas nepraslydo pro akylesnių apžvalgininkų akis, kurie pradėjo spėlioti, ar šis kritimas netaps simbolišku. Skaityti daugiau »

1983 m. programuotojas Richard‘as Stallman‘as norėjo įdiegti savo sukurtas papildomas funkcijas į naują „Xerox 9700“ spausdintuvą universiteto laboratorijoje. Tačiau įrenginio programinis kodas buvo apsaugotas nuo naudotojų ir neprieinamas. Šis nepatogumas įkvėpė jauną specialistą parašyti programinį kodą, kurį galima perkurti be jokių apribojimų. Taip gimė jau legenda tapęs GNU projektas ir atvirojo kodo (angl. Open-source) judėjimas. Skaityti daugiau »

„Pastebėjome, kad geležinkelių verslui Baltijos šalyse ir Rytų Europoje, pavyzdžiui, Ukrainoje, trūksta sprendimų, panašių į tuos, kokius naudoja kolegos iš Vakarų Europos šalių. Rinkoje nebuvo nei vieno įrankio, kuris galėtų „susikalbėti“ ir siaurosios, ir plačiosios vėžės standartais. Tai įkvėpė imtis „CargoRail“ kūrimo“, – pasakoja programinių sprendimų kūrimo ir vystymo įmonės „Blue Bridge Code“ Geležinkelių industrijų skyriaus vadovė Jolanta Skeivelienė. Skaityti daugiau »

Jei naudojate katalogų valdymo tarnybą „Active Directory“ ir planuojate perkelti į „debesį“, pavyzdžiui, el. paštą, susidursite su dilema: klasikinis „Active Directory“ su „debesimi“ neveiks, o debesų paslaugoms pritaikytų „Active Directory“ yra net keli tipai. Ar įmanoma šiuos produktus sinchronizuoti su senąja katalogų valdymo tarnyba? O kas jeigu naudojate tik debesijos paslaugas ir norite turėti visas „Active Directory“ funkcijas? Bet svarbiausia – kaip užtikrinti, kad pokyčiai, susiję su tapatybės valdymu, nesutrukdytų darbuotojams naudotis sistemomis, kurių reikia kasdieniam darbui? Apie tai, kokie yra „Active Directory“ produktai, kada jie naudojami ir kaip juos derinti, pasakoja „Blue Bridge“ sistemų inžinierius Vidmantas Šulskis. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »