IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Jau kurį laiką stebiu už Atlanto vis populiarėjančią konteinerių (angl. docker) technologiją, bet tik dabar pastebėjau, kad lietuvių kalba apie ją vis dar nėra jokios informacijos, nors ši debesų kompiuterijos „naujovė“ už Atlanto startavo 2013 m., o 2015 m. buvo parsisiųsta daugiau nei 300 mln. konteinerių. Lietuvoje dar neteko sutikti šios technologijos pas klientus, tik teko girdėti, kad pasaulinės kompanijos, kurios outsource‘ina resursus Lietuvoje, migruoja į šią technologiją. Skaityti daugiau »

Prieš kiekvienas ralio varžybas lenktynininkai pasirengia – pasirašo kelio knygą. Ralio sėkmė labai priklauso nuo lenktynininko profesionalumo ir šturmano gebėjimo sklandžiai paaiškinti kelio knygą. Trumpai tariant, siekdamas savo tikslo lenktynininkas vairuoja vadovaudamasis šturmano iš kelio knygos skaitomomis instrukcijomis. Taip komanda žino, ko tikėtis už kampo. O ar Jūs galite laimėti savo pardavimų Dakarą? Su pardavimų prognoze – tikrai taip. Skaityti daugiau »

Praėjusių metų pabaigoje „Gartner“ apklausė 2 600 informacijos vadovų (angl. Chief Information Officer (CIO)) iš viso pasaulio ir išsiaiškino, kad į skaitmeninę transformaciją ketinama investuoti vis daugiau. Skaitmeninių technologijų integravimui į verslo procesus šiemet vidutiniškai numatyta skirti apie 18 proc. IT biudžeto, o kitąmet – 28 proc. Tiesa, panašu, kad sėkmingai prisijaukinti pokyčius galės organizacijos, jau atlikusios „namų darbus“ ir susikūrusios tvirtą pagrindą naujovėms – pavyzdžiui, pasirūpinusios nepriekaištingu sistemų ir IT įrangos veikimu. Skaityti daugiau »

IT veiklos atkūrimo (angl. IT disaster recovery – DR) planai vis dar daugeliui organizacijų siejasi su apokaliptiniais vaizdais ir „absoliučiomis“ nelaimėmis, tokiomis kaip potvynis, žemės drebėjimas ar gaisras organizacijos pastate, pastebi vienas „Forbes“ autorių Jeffrey Ton, pridurdamas, kad iš tikrųjų grėsmių yra…kur kas daugiau. Žemės drebėjimui pagal savo poveikį gali prilygti žmogiškoji klaida, kibernetinė ataka, sistemos „užlūžimas“ ar IT infrastruktūros problemos. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Greičiausias pasaulio žmogus, šešis kartus olimpines žaidynes laimėjęs Usainas Boltas savo sėkmę aiškina vienintele taisykle: kuo greičiau bėgsi, tuo greičiau pasieksi finišą. Tarp sporto ir verslo – daugybė paralelių, juk varžybose dalyvauja ne vien sportininkai – lenktynėse kasdien atsiduria ir verslininkai, ir pardavimų atstovai. Skaityti daugiau »

Svarbu: naudojantiems DirSync arba Azure AD Sync katalogo sinchronizavimui rekomenduojama kuo greičiau pereiti prie Azure AD Connect programinės įrangos, nes DirSync ir AD Sync programinė įranga nebebus atnaujinama ir plečiamos jos funkcijos. Skaityti daugiau »

Pusė jaunų verslų žlunga per 5 metus. Priežasčių tam dažniausiai būna kur kas daugiau nei viena. Laimei, bent dalį jų gali pašalinti ryšių su klientais valdymas, populiariai vadinamas CRM. Bent jau taip liudija naujausia statistika – net 47 proc. CRM naudojančių įmonių pripažino, kad tai patobulino santykius su klientais, o net 45 proc. paliudijo, kad pagerėjo ir finansiniai reikalai – su CRM siejamas pajamų augimas. Tačiau ką gi daryti smulkiajam verslui, kuriam baisu ir sunku investuoti į brangius įrankius, galinčius tolimesnėje perspektyvoje atnešti naudos? Skaityti daugiau »

Kovo pabaigoje pirmą kartą visuomenei pristatyta 2016-ųjų Lietuvos kibernetinio saugumo būklės ataskaita. Deja, ją parengęs Kibernetinio saugumo centras džiugiomis išvadomis nepasidalijo. Nors daugiausiai analizuota saugumo padėtis valstybinio sektoriaus organizacijose, konstatuota, kad kibernetinio saugumo lygis gana žemas visos šalies organizacijose. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

« Senesni straipsniai