IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Prieš metus, pirmą kartą rašydamas apie jau tuomet garsiai aptarinėjamus JAV Gynybos departamento (Pentagono) planus įsigyti debesų kompiuterijos paslaugų už 10 mlrd. JAV dolerių, pastebėjau, kad šis „debesų“ pirkimo procesas pirmiausia galėtų būti įdomus kaip analogas, naudinga patirtis stebint tai, kaip ir šioje Atlanto pusėje valstybinės bei Europos Sąjungos institucijos skuba išnaudoti debesų kompiuterijos privalumus. Ir štai neseniai vienas didžiausių „debesų“ pirkimo viešasis konkursas pasibaigė, JEDI (angl. Joint Enterprise Defense Infrastructure) kontraktas pasirašytas. Tad kokie šios garsios istorijos aspektai galėtų būti įdomiausi? Skaityti daugiau »

Prieš pradedami IT vadybininko karjerą „Blue Bridge“, jie visi vienaip ar kitaip jau buvo susiję su IT pasauliu. Tačiau prisijungus prie savo naujųjų komandų, prasidėjo nauja pažintis su kompleksiniais IT sprendimais, kuriuos „Blue Bridge“ kuria savo klientams. Kaip sako vienas iš pašnekovų, IT paslaugų vadybininkas Rokas, pradėjus dirbti „Blue Bridge“, pasijunti it kompiuteriniame žaidime, kuriame už kiekvieno posūkio atsiveria vis naujas žemėlapis, apverčiantis aukštyn kojomis tavo suvokimą apie IT. Su „Blue Bridge“ IT vadybininkais Roku, Asta, Evelina ir Kipru susėdome aptarti IT pardavėjo darbo ir to, kokie iššūkiai bei laimėjimai laukia pasirinkus karjerą, kuri įpareigoja mokytis kone kasdien. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Per pastaruosius metus pasaulyje sparčiausiai augo tokios debesų kompiuterijos paslaugos kaip „serverless“ ir konteinerizacija, ir vienos didžiausių IT įmonių Lietuvoje – „Blue Bridge“ – IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas pastebi, kad Lietuvą globalios tendencijos pasiveja vis greičiau. Skaityti daugiau »

Nuo to laiko, kai prieš 14 metų baigiau informatiką, dažnai susitinku su buvusiais kursiokais, dirbančiais įvairiose organizacijose su IT infrastruktūros priežiūra. Iš pradžių dažnas pasigirdavo, kad turi 10 serverių, pavardindavo, kokios sistemos „sukasi“. Bėgo metai, skaičiai augo – 20, 30, 60. Kai prižiūrima infrastruktūra viršijo 100 mašinų su skirtingomis operacinėmis sistemomis, fiziniais serveriais, virtualiomis mašinomis ir debesijų kompiuterijos paslaugomis, pokalbiai pradėjo strigti. Kaip ir IT infrastruktūra, kurioje palaikyti tvarką vis sunkiau, kaip ir pačių adminų gyvenimas, kuriame atsirado per daug visokios geležies ir soft’o. Skaityti daugiau »

Viena pirmųjų Lietuvoje pradėjusi naudoti automatizuotą kompiuterinių darbo vietų priežiūros įrankį, „Blue Bridge Bond“ komanda savarankiškai sukūrė daugiau nei 60 įvairiausių rašmenų (angl. script), palengvinančių darbą ir automatizuojančių didelę dalį užduočių. Šiandien 7 metų darbas adaptuojant sprendimą savo veiklai pasiteisina su kaupu – sprendimas leidžia aptarnauti 50 proc. daugiau klientų turint tuos pačius resursus, automatizuoti tokius sudėtingus darbus kaip programinės įrangos diegimas, pagelbėti klientams formuoti IT ūkio strategiją. Skaityti daugiau »

Spalio 8 d. IT ir verslo profesionalus jau trečią kartą suburs didžiausia debesų kompiuterijos paslaugų konferencija Lietuvoje –„Bridge to Cloud 2019“. Net 15 pranešėjų, tarp kurių – „Google“, AWS, „Blue Bridge“ ir „Adform“ atstovai – dalysis savo įžvalgomis apie pažangią IT infrastruktūrą, o 3 praktinių mokymų lektoriai pakvies susipažinti su aktualiausiomis šių dienų debesų kompiuterijos technologijomis – konteinerizacija, „Docker“ ir „Kubernetes“. Skaityti daugiau »

Daugelis namų vartotojų ir organizacijų, naudojančių „Microsoft“ programinę įrangą, jau spėjo įsidėmėti 2020 m. sausio 14-osios datą. Tuomet baigsis operacinės sistemos „Windows 7“ palaikymas. Tą pačią dieną pasibaigs ir senesnės versijos „Microsoft“ serverinės įrangos palaikymas. Ir tai dar ne visi pokyčiai kitąmet. Antroje metų pusėje bus nutrauktas dar kelių populiarių „Microsoft“ aplikacijų, tarp jų – „Office 2010“ – palaikymas. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Sudėtingo IT infrastruktūros sprendimo kūrimui, kuris apima skirtingus IT elementus, technologijas ir kompetencijas, vadovauja IT architektas. Šio specialisto atsakomybė – parengti IT sprendimo struktūrą ir išskaidyti sprendimo kūrimą į užduotis, kurias gali atlikti konkrečioje srityje dirbantys IT inžinieriai. Skaityti daugiau »