IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Skaityti daugiau »

Nuo techninių nesklandumų ar plataus masto kibernetinių atakų, galinčių paralyžiuoti svarbiausių sistemų ir IT infrastruktūros darbą, nėra apsaugotas nei vienas duomenų centras ar serverinė. „Apsaugoti svarbių duomenų nuo visų pavojų net teoriškai neįmanoma, todėl reikia atlikti pasiruošimo darbus ir parengti Veiklos tęstinumo planą. Toks planas užtikrina, kad susidūrus su IT veiklos iššūkiais, kritinių sistemų darbą būtų galima atkurti kaip įmanoma greičiau“, – sako „Blue Bridge“ IT valdymo ir priežiūros paslaugų specialistas Rokas Ališauskas, pasidalydamas rekomendacijoms, kurias „Blue Bridge“ specialistai teikia savo klientams, siekdami apsaugoti juos nuo kritinių sistemų veiklos sutrikimų. Skaityti daugiau »

Didieji duomenys – neabejotinai viena įtakingiausių pastarojo dešimtmečio tendencijų. Tačiau gauti apčiuopiamą didžiųjų duomenų naudą – įžvalgas, padedančias priimti verslui svarbius sprendimus realiu laiku – įmanoma tik išsprendus duomenų struktūravimo problemą. Šiandien įveikti šį svarbiausią duomenų valdymo iššūkį gali padėti net kelios duomenų saugojimo technologijos, sako „Blue Bridge“ infrastruktūros sprendimų vadovas Algirdas Lunys ir vyresnysis sistemų inžinierius Edgar Viršilo. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Kibernetinėms atakoms vis sudėtingėjant savo išmanumu neatsilieka ir saugumo sprendimai. Vienas geriausių pavyzdžių – įsilaužimų prevencijos sistemos (IPS), papildančios ugniasienes. Tai viena iš daugeliui organizacijų prieinamų ir tuo pat metu – pažangių – technologijų, leidžiančių net neturint savo kibernetinio saugumo specialistų atremti naujausias ir labiausiai paplitusias kibernetines grėsmes. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Tai, kad karantino metu nepasitaikė garsesnių kibernetinių išpuolių, tėra apgaulinga ramybė. Tikrąją saugumo situaciją galėsime įvertinti tik po kurio laiko, ir ji didele dalimi priklausys nuo to, ar organizacijos mokosi saugumo pamokų, kurias pateikė COVID-19 pandemija, sako Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto mokslininkas, dėstytojas dr. Linas Bukauskas. Skaityti daugiau »

Net 98 proc. darbuotojų norėtų turėti galimybę bent kartais dirbti iš namų iki pat savo karjeros pabaigos, parodė naujausias JAV Gyventojų surašymo biuro tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti pandemijos ir karantino įtaką darbui iš namų. Vis tik, kaip pastebima tyrime, tik dalis darbdavių planuoja suteikti savo darbuotojams tokią galimybę. Tarp priežasčių, dėl kurių sunku sudaryti sąlygas darbui iš namų minimi nuogąstavimai dėl mažesnio darbuotojų produktyvumo, baimė dėl duomenų saugumo ir ribotos galimybės užtikrinti reikalingas technines priemones. Skaityti daugiau »

Net 94 proc. aukštos kompetencijų profesionalų, dirbančių tokiose srityse kaip teisė, IT, bankininkystė, darbui skiria 50 ir daugiau valandų per savaitę. Prie šių valandų dar reikėtų pridėti maždaug 25 valandas, kurias darbuotojai praleidžia ne darbo metu tikrindami darbo paštą ir kitą su darbu susijusią informaciją, parodė pernai metų Harvardo verslo mokyklos tyrimas. Ši iškalbinga statistika tik vienas iš pavyzdžių, įrodančių, kad nepaisant ekonominės ir technologinės pažangos darbo valandų skaičius išsivysčiusiose šalyse nemažėja. Skaityti daugiau »

Azure pandemijos metu stengiasi nedaryti „staigių judesių“, kai kurie planuoti pakeitimai atidėti vėlesniam laikui, nes darbo sąlygos gerokai pasikeitė ir ne visi turi galimybes prisitaikyti. Bet naujienų nemažėja. Skaityti daugiau »