IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Skaitmeninė transformacija pavertė IT ūkį nedideliu chaosu, neslepia vienas iš „Information Age“ apžvalgininkų Nick Ismail. Greta nuosavos infrastruktūros įsitaisė debesų sprendimai ir hibridinio IT ūkio modeliai, o kur dar poreikis nuolat plėsti ir diegti naujus infrastruktūros elementus. Tačiau skaitmeninės transformacijos kontekste puikiai tinka patarlė – nuo ko susirgai, tuo ir gydykis. Grąžinti IT ūkio kontrolę vykstant aktyviai transformacijai padeda IT konfigūracijos elementų valdymo bazė (angl. Configuration Management Database, CMDB). Skaityti daugiau »

Pasiekimų patikrinimus ir brandos egzaminus organizuojantis ir vykdantis Nacionalinis egzaminų centras (NEC) daugiausia dėmesio sulaukia kiekvieną pavasarį, prasidėjus brandos egzaminų karštligei. Būtent pavasariais NEC specialistų laukia itin atsakinga užduotis – pateikti visoms Lietuvos mokykloms duomenis apie egzaminus. Tam, kad šios užduoties technologinė pusė būtų įgyvendinta nepriekaištingai, NEC pasitelkė „Blue Bridge“ partnerystę. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Kaip suvaldyti nenuspėjamą darbų srautą, užtikrinti aukščiausią paslaugų kokybę ir klientų pasitenkinimą? Atsakymus į šiuos klausimus prieš metus „Blue Bridge Code“ Geležinkelių industrijų skyriaus vadovė Jolanta Skeivelienė rado LEAN metode „Kanban“. „Lean Academy Lithuania“ steigėjas ir vyriausiasis partneris Tadas Pukšta atskleidžia, kad šis LEAN metodas – ne vienintelis, galintis padėti greičiau ir kokybiškiau kurti ir teikti aukštos pridėtinės vertės paslaugas. Skaityti daugiau »

Baltijos šalių gamtinių dujų biržos GET Baltic administruojama elektroninė prekybos sistema išvystyta atsižvelgiant į specialius Baltijos šalių didmeninės gamtinių dujų rinkos dalyvių poreikius. Naudojantis šia informacine sistema, gamtines dujas kartu su dujų transportavimu tarp Baltijos šalių, galima įsigyti vienu pelės paspaudimu. 2017 m. pavasarį šią unikalią prekybos sistemą buvo nuspręsta perkelti iš Suomijos į „Blue Bridge“ duomenų centrą Lietuvoje. „Blue Bridge“ specialistų dėka migravimas sėkmingai įvykdytas per vieną dieną ir nesutrikdant biržos prekybos. Skaityti daugiau »

Naktį iš balandžio 7 į 8-ąją pasaulį apskriejo žinia, kad programišių grupuotė, pasivadinusi „JHT“, atakavo daugelio šalių tinklo infrastruktūrą. Tarp labiausiai nukentėjusių valstybių – Iranas ir Rusija. Ataka įvykdyta pasinaudojus pasaulyje populiarios IT infrastruktūros gamintojos „Cisco“ įrenginių pažeidžiamumu, apie kurį viešai buvo paskelbta balandžio 4 d. Nors šiuo metu aktyviai aptarinėjamos šios kibernetinės atakos detalės ir politiniai motyvai, pamirštama svarbiausia – kiekviena organizacija, naudojanti bet kurio gamintojo infrastruktūrą, turi įsitikinti, ar atnaujinta IT infrastruktūroje naudojama programinė įranga. Skaityti daugiau »

Kai Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvėrė duris po 8 metus trukusios rekonstrukcijos, skaityklose lankytojus pasitiko 140 naujų kompiuterinių darbo vietų, parengtų naudojant virtualaus darbastalio infrastruktūros (VDI) technologiją. Skaityti daugiau »

Nors IT veiklos atkūrimo plano (angl. IT disaster recovery, DR) rengėjai nėra teisininkai, tačiau išmanyti teisinius ir draudiminius klausimus, susijusius su šiuo dokumentu, kaip niekada svarbu – jau nuo šių metų gegužės visoje Europos Sąjungoje įsigalioja Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (angl. General Data Protection Regulation, GDPR). Be to, visapusiškas pasirengimas šio dokumento taikymui pagerina jo kokybę ir gali turėti net finansinės grąžos. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Dėl vis didėjančio duomenų kiekio ir augančio poreikio juos saugoti, sisteminti ir analizuoti, tampa svarbu turėti efektyviai veikiančią duomenų saugojimo ir apdorojimo platformą. „Microsoft SQL Server“ yra plačiai paplitusi duomenų bazių valdymo sistema, daugybės organizacijų naudojama transakcijų tvarkymui, monitoringui ir verslo aplinkos analitikai. Skaityti daugiau »