IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

„Blue Bridge“ IT architekto Gintaro Vaidakavičiaus atrinktos „Microsoft Azure“ rugpjūčio naujienos.

Akcentai: Intel/AMD procesoriai jau nebe vieninteliai žaidėjai; kaip reikia ruoštis erai po 5G ryšio; dirbtinis intelektas karaliauja ir po žeme, ir virš jos. Skaityti daugiau »

„Gynyba yra raktas į viską“, teigė tuometinis „Žalgirio“ vyriausias treneris Šarūnas Jasikevičius, kai 2017 m. po LKL finalo Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“. Ar tai tiesa ir verslo aplinkoje? Pardavimų didinimas, įmonės plėtra, rinkodara, finansų valdymas – greičiausiai šias sritis įmonės vadovai įvardytų kaip „raktą į viską“. Tačiau toks požiūris pasaulyje, kuriame įmones pasiekė skaitmenizavimas, pasenęs. Šiandien kaip niekada anksčiau verslas turi saugoti reputaciją, asmeninius klientų duomenis ir jausti atsakomybę prieš valstybę ir jos piliečius, įsitikinęs „Blue Bridge“ pardavimų direktorius Gintautas Bazys. Skaityti daugiau »

Liepos mėnesio naujienos, kurias tradiciškai atrinko „Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius, kaip ir oras – vietomis karštos, vietomis normalios.

Akcentai: parametrų kiekiai jau viršija šimtus milijardų; ar DaaS pakeis darbuotojų kompiuterius? Skaityti daugiau »

Stresas, kurį išgyvena saugumo specialistai, panašus į sėdėjimą ant parako statinės laukiant sprogimo. Kaip pastebi „LogRhythm Labs“ viceprezidentas Andrew Hollister, būtent kibernetinės atakos laukimas išsekina IT ir saugumo specialistus daug labiau nei dorojimasis su jau vykstančia ataka. Šią stresinę situaciją dar labiau pablogina prasta vadyba, lyderystės stoka komandoje ir vadovybės palaikymo nebuvimas, atskleidė „LogRhythm Labs“ tyrime dalyvavę saugumo specialistai. Skaityti daugiau »

Net 67 proc. kibernetinio saugumo specialistų artimiausiais metais norėtų pakeisti darbą ir net 70 proc. patiria perdegimą, parodė tyrimas, šį pavasarį publikuotas kibernetinio saugumo portale „Darkreading“. Kitas tyrimas, kuriame dalyvavo 300 saugumo specialistų, atskleidė, kad net 75 proc. saugumo profesionalų patiria darbe daugiau streso nei prieš dvejus metus. Kaip pasakoja šį tyrimą atlikusios „LogRhythm Labs“ viceprezidentas Andrew Hollister, kibernetinio saugumo srityje dirbantys žmonės nuolat susiduria su blogomis žiniomis ir didžiule atsakomybe, o tai gali turėti neigiamos įtakos ne tik jų darbo kokybei, bet ir sveikatai. Lietuvoje situacija gali būti dar sudėtingesnė, neslepia „Blue Bridge“ Tinklų ir saugumo sprendimų skyriaus vadovas Vaidas Virbukas. Skaityti daugiau »

Daugeliui nereikia pristatinėti saugumo įvykių valdymo sprendimo (SIEM), kuris centralizuotai kaupia saugumo įvykius iš įvairių galinių taškų, leidžia užkardyti atakas bei pasikėsinimus į jautrius duomenis. Vis aktyvesnių grėsmių kontekste vis daugiau įmonių planuoja SIEM įsigijimą, tačiau susiduria su dilema – įsigyti savo SIEM platformą ar rinktis sparčiai populiarėjančias SIEM paslaugas? Kuris iš šių sprendimų efektyvus ne tik trumpalaikėje, bet ir ilgalaikėje perspektyvoje? Greičiau rasti atsakymus į šiuos klausimus padeda „Blue Bridge“ SIEM ekspertai – „Blue Bridge“ tinklo ir saugumo sprendimų vadybininkas Aivaras Teleiša ir SOC (saugumo operacijų centro) vadovas Povilas Kaminskas. Skaityti daugiau »

„Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius dalijasi karšto birželio neatvėsusiomis naujienomis.

Akcentai: naujausių grafinių akseleratorių našumas vis kyla; daugelis mobilaus ryšio uždavinių bus sprendžiami debesyje; dirbtinio intelekto paslaugos tampa vis etiškesnės; sistemos pradeda pačios save testuoti; debesys jau siekia kosmosą. Skaityti daugiau »

Atsakymai į visus šiuos klausimus – neseniai pristatytose IBM naujienose, susijusiose ir su programine įranga, ir su nauju saugumo funkcionalumu. Apie šias naujoves, kurios signalizuoja ne tik IBM, bet ir kitų saugyklų kūrėjų pažangos kryptį, pasakoja „Blue Bridge MSP“ duomenų saugyklų produktų specialistai Tomas Kalinauskas ir Saulius Klimas.

Skaityti daugiau »

Pavasaris jau pasibaigė, bet „Microsoft Azure“ naujienos – ne. Štai kokius svarbiausius įvykius vasaros pradžiai atrinko „Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius.
Akcentai: „Microsoft“ intensyviai bendradarbiauja su didžiausiomis IT bendrovėmis; dirbtinis intelektas jau geba išrėkti tekstą; kai kas sugeba panaudoti 5400 GPU. Skaityti daugiau »

Neseniai IBM pristatė naujausią „FlashSystem“ narį – duomenų saugyklą IBM FlashSystem® 7300. Tarp svarbiausių naujokės savybių dar didesnis našumas, talpa ir efektyvumas. Visa tai leidžia greičiau ir patogiau apdordoti didelius duomenų kiekius realiu laiku bei aptarnauti sudėtingas debesijos paslaugas. Kokie yra pagrindiniai techniniai rodikliai, leidžiantys tikėtis, kad ši saugykla išties įgalins skaitmenizacijos proveržį organizacijoje, pasakoja „Blue Bridge MSP“ duomenų saugyklų produktų vadybininkas Tomas Kalinauskas. Skaityti daugiau »