IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Neseniai IBM pristatė naujausią „FlashSystem“ narį – duomenų saugyklą IBM FlashSystem® 7300. Tarp svarbiausių naujokės savybių dar didesnis našumas, talpa ir efektyvumas. Visa tai leidžia greičiau ir patogiau apdordoti didelius duomenų kiekius realiu laiku bei aptarnauti sudėtingas debesijos paslaugas. Kokie yra pagrindiniai techniniai rodikliai, leidžiantys tikėtis, kad ši saugykla išties įgalins skaitmenizacijos proveržį organizacijoje, pasakoja „Blue Bridge MSP“ duomenų saugyklų produktų vadybininkas Tomas Kalinauskas. Skaityti daugiau »

Lietuvoje kaip ir pasaulyje naujos kartos IT infrastruktūra, tokia kaip viešųjų debesų tiekėjų paslaugos bei konteineriai, jau nėra naujiena. Siekdami užtikrinti patikimesnį sistemų veikimą bei greitesnį jų atnaujinimą, šiandien konteinerizavimą renkasi vis daugiau verslų. Tiesa, ryškėja ir kita tendencija – greitas naujos kartos infrastruktūros populiarėjimas lemia tai, kad pamirštama apie bazinius klausimus, susijusius ne tik su kibernetiniu saugumu, bet ir su atsarginių duomenų kopijų kūrimu. Skaityti daugiau »

Žmonės ir organizacijos yra linkę ieškoti saugumo ir stabilumo, o iš to kyla savotiška prieštara su pasaulio savybe keistis. Keičiasi metų laikai, potvynius keičia atoslūgiai, kvėpuojame, senstame, nauji verslai kuriasi, auga ir išnyksta. Pamatyti pasaulio pokyčius padeda ir duomenys – užrašyti stebėjimai, matavimai ir skaičiavimai. Renkamų duomenų daugėja, todėl organizacijoms, atsakingai siekiančioms savo tikslų, sumanus duomenų valdymas gali padėti atlaikyti nuolatinių pokyčių spaudimą. Skaityti daugiau »

Nuo gegužės 17 d. iki birželio 2 d. „Blue Bridge“ kartu partneriais kviečia į nemokamų virtualių seminarų ciklą, kuriame bus visapusiškai apžvelgti veiksniai, darantys esminę įtaką bet kurios organizacijos kibernetiniam saugumui. Šis seminarų ciklas – tai dalis „Blue Bridge“ informacinės kampanijos, kurios tikslas – supažindinti verslo auditoriją su kibernetiniu saugumu per paprastą 3 saugumo žingsnių modelį. Registraciją į nemokamus seminarus, datas, bei kitą informaciją rasite <<<čia>> Skaityti daugiau »

Besibaigiant balandžiui, eilinės „Azure“ naujienos, kurias atrinko „Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius, ir kuris pastebi, kad sprendžiant iš to, kiek paslaugų iš „Azure“ paslauga X“ tampa „Microsoft paslauga X“, greitai turės būti pervadintos į „Microsoft“ naujienas.

Akcentai: beveik 100 vCPU ir beveik 1TB RAM virtualios mašinos su beprotiško greičio ir dydžio diskais (ir netgi visai be diskų) jau nebe egzotika; ne tik Intel ir AMD gamina serverių procesorius; kiek vandens sunaudoja duomenų centras? Skaityti daugiau »

Daugiau nei 15 tūkst. užsakymų iš 30 pasaulio valstybių – tokia didmeninei prekybai skirto sprendimo „Datalogic commerce“ dienos statistika. Tačiau šio įrankio kūrėjų – lietuvių ir estų įmonės DLS OU darbas neapsiriboja vien sistemos pritaikymu klientams. Dalis komandos užduočių taip pat susijusi su IT infrastruktūra, užtikrinančia nepertraukiamą „Datalogic commerce“ darbą. Skaityti daugiau »

Jau kurį laiką visose industrijose stebima tendencija mažinti tiekėjų skaičių taip bandant minimalizuoti jų administravimo kaštus ir gauti palankiausius pasiūlymus. Ne išimtis ir IT paslaugos – ypač dėl kvalifikuotų IT specialistų trūkumo. Vis tik gali pasirodyti, kad iki šiol ekonomiškai naudingiausia pirkimo objektą išskaidyti dalimis, nes tai padidina konkurenciją tarp tiekėjų. Tad koks būdas iš tikrųjų yra naudingiausias klientui ir kokios naudos bei rizikos atsiranda, pasirinkus vieną IT tiekėją visiems darbams, savo įžvalgomis dalijasi „Blue Bridge“ pardavimų vadovas Gintautas Bazys. Skaityti daugiau »

Neramus metas vis tiek nestabdo „Azure“ naujienų, kurias atrinko „Blue Bridge“ IT architektas Gintaras Vaidakavičius.

Akcentai: „Microsoft“ nutraukė darbą Rusijoje; VM RAM GB jau tampa TB; toliau plečiama skirtingų „Azure“ paslaugų apsauga; ar gali IT būti be dirbtinio intelekto? Skaityti daugiau »

76 proc. organizacijų visame pasaulyje jau patyrė „Ransomware“ atakas, parodė naujausia „Veeam“ duomenų apsaugos ataskaita. Šių atakų skaičius paaugo 15 proc. lyginant su 2021 m. Pastebima, kad šios atakos dar iki karantino išgraužė nemenką skylę įmonių, priverstų mokėti išpirkas, kišenėse, o įsivyravus nuotoliniam darbui, situacija tik pablogėjo. Taigi – ką daryti, jeigu jus užpuolė „Ransomware“ ir kaip sumažinti jos poveikį, pataria amerikiečių IT įmonės „Veeam“ viceprezidentas įmonės strategijai Dave Russell. Skaityti daugiau »

Bet kuri įmonė, turinti bent 5 kompiuterines darbo vietas, bevielį tinklą, serverį arba viešai prieinamą svetainę, į kibernetinį saugumą turėtų žiūrėti strategiškai, t. y. pradėti nuo opiausių saugumo spragų lopymo ir tik tada pereiti prie naujų saugumo sprendimų ar paslaugų įsigijimo. „Kibernetinio saugumo pamatas yra tikrosios saugumo padėties analizė. Tokia analizė leidžia susidaryti veiksmų planą, išdėstyti grėsmes pagal svarbą ir paskirstyti visada ribotus resursus taip, kad jie atneštų daugiausiai naudos“, – sako „Blue Bridge“ Tinklų ir saugumo sprendimų skyriaus vadovas Vaidas Virbukas, vienas iš specialistų, sukūrusių „Blue Bridge“ 3 saugumo žingsnių modelį.
Skaityti daugiau »