IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Persikėlus net pas didžiausią „debesų“ tiekėją pasaulyje, greičiausiai rūpintis tik geresniu sistemų našumu nepavyks. Dėl IT specialistų trūkumo bei finansinių priežasčių savarankiškai gali tekti pasirūpinti ir DevOps darbais. Būtent su tokiais darbais susijęs debesijos paslaugų pritaikymas organizacijos poreikiams ir galimybėms yra vienas netikėčiausių iššūkių, su kuriuo susiduria verslas, pradėjęs naudoti „Amazon Web Services“ (AWS), „Google Cloud Platform“ ar kitų pasaulinių tiekėjų paslaugas. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Nepaisant to, kad daugeliui organizacijų šie metai buvo kupini rimtų išbandymų, informacinių technologijų istorijoje jie išliks kaip laikotarpis, suteikęs didžiausią impulsą iki tol nematytam veiklos procesų skaitmeninimui. Taip pat tai laikas, dar kartą išryškinęs, kad šiuolaikiniame pasaulyje elektroninė erdvė tampa gyvybiškai svarbia fizinio pasaulio tąsa, be kurios neįmanoma sklandi bet kurios organizacijos veikla. Dėl to vienbalsiai sutaria „Blue Bridge“ ekspertai, paprašyti papasakoti, kurios tendencijos jiems atrodo svarbiausios IT infrastruktūros, verslo procesų skaitmeninime, debesų kompiuterijos bei kibernetinio saugumo srityse. Skaityti daugiau »

Naujų žinių įsisavinimas, kasdienė patirties bei užduočių apykaita tarp komandos narių sudaro plačias galimybes rinktis karjeros kryptį. „Vidiniai mokymai, investicijos į darbuotojų tobulėjimą ir profesionalus grįžtamojo ryšio suteikimas – tai pagrindas, ant kurio formuojasi kultūra, kurioje skatinama atsakomybė ir lyderystė – dvi to paties medalio pusės“, – sako „Blue Bridge“ personalo direktorė Alma Reketienė, pasakodama apie tai, kodėl IT įmonėje „Blue Bridge“ lyderystės skatinimas yra ne tik personalo valdymo strategijos, bet visos organizacijos kultūros dalis. Skaityti daugiau »

Duomenų bazių pasiekiamumo (angl. up-time) užtikrinimas, nustatytų greitaveikos (angl. performance) rodiklių pasiekimas, sumažėjusi incidentų tikimybė ir mažesnis rutininių užduočių krūvis Jūsų IT specialistams – visai tai suteikia „Blue Bridge“ „Oracle“ duomenų bazių priežiūros paslaugos. Skaityti daugiau »

Atšalusio lapkričio Azure naujienos. Praėjusio mėnesio naujienų akcentai, į kuriuos norisi atkreipti dėmesį: jau galima kopijuoti duomenis 1 TB/s greičiu; Microsoft taps žalios energijos naudotoju (bet logotipo, turbūt, nekeis); Azure ir atviro kodo programos – draugai. Skaityti daugiau »

Centralizuotas kompiuterinių darbo vietų valdymas padeda ne tik išspręsti darbuotojams kylančias problemas nuotolinio darbo sąlygomis, bet ir automatizuoja rutinines IT specialistų užduotis. Visa tai prisideda prie didesnio organizacijos kibernetinio saugumo, darbuotojų efektyvumo ir IT specialistų laiko taupymo, pasakoja „Blue Bridge“ IT paslaugų vadybininkas Šarūnas Rukša ir pasidalija naujausiomis centralizuoto kompiuterinių darbo vietų valdymo tendencijomis, išskiria bazines bei pažangesnes tokių įrankių funkcijas ir pateikia rekomendacijas, padėsiančias išsirinkti šiuolaikinį kompiuterinių darbo vietų valdymo įrankį arba tokio pobūdžio paslaugas. Skaityti daugiau »

Didžioji dalis sėkmingų kibernetinių atakų (apie 70 proc.) ir jautrių duomenų vagysčių per karantiną pavyko dėl blogai apsaugotų naudotojų prisijungimų, parodė tyrimai, kuriuos atliko IBM ir „Centrify“, aiškindamiesi kibernetinio saugumo situaciją darbo iš namų sąlygomis. Kitaip tariant, karantino situacija priminė primirštamą faktą – duomenų saugumas tiesiogiai susijęs su naudotojų tapatybės saugumu. Skaityti daugiau »

2015 m. „Adidas“ pristatė naujo modelio batelius „Yeezy“. Kartu su reperiu Kanye West sukurti kedai akimirksniu sulaukė didžiulio pasisekimo – skaičiuojama, kad vien per pirmas 5 sek. parduota 2600 porų. Tačiau tai, kas buvo sėkmė verslui, tapo nenumatytu iššūkiu IT skyriui. Kaip ir galima tikėtis susiklosčius panašioms aplinkybėms, el. parduotuvė tiesiog nesusitvarkė su šoktelėjusiu užklausų skaičiumi ir „užlūžo“. Batelių vajui nuslūgus, ši pamoka vedė prie IT vaidmens permąstymo ir įmonės perėjimo prie DevOps praktikų. Skaityti daugiau »

Debesų kompiuterijos milžinės „Amazon Web Services“ (AWS) partnerių sąrašą papildė IT bendrovė „Blue Bridge“, tapusi antrąja įmone, teikiančia su AWS susijusias paslaugas Lietuvos rinkai. Jau daugiau nei dešimtmetį AWS išlieka debesijos paslaugų lydere, užimančia 33 proc. pasaulinės debesų kompiuterijos paslaugų rinkos. Skaityti daugiau »