IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Rugsėjo 23 d. įvyko antroji „Blue Bridge“ debesų kompiuterijos ir kibernetinio saugumo konferencija IT CONNECTED. Iš 20-ies pranešimų atrinkome 6 verslui aktualiausias prezentacijas, kurios padės sukurti greitesnį, paprastesnį ir saugesnį IT. Skaityti daugiau »

Jau antrus metus iš eilės IT įmonė „Blue Bridge“, palaikydama Europos Sąjungos Kibernetinio saugumo mėnesio iniciatyvą, kviečia verslo ir IT specialistų bendruomenę į atvirus seminarus bei dirbtuves, kurios padės užtikrinti IT saugumą bet kurioje organizacijoje, nepriklausomai nuo jos dydžio ir sektoriaus. Skaityti daugiau »

Nors privilegijuotų paskyrų saugumas – viena populiariausių kibernetinio saugumo temų, dažnai pamirštama, kad privilegijuoti naudotojai tai ne tik IT administratoriai, turintys prieigą prie visų veiklai kritinių sistemų ir juose saugomų duomenų, bet apskritai bet kuris darbuotojas, turintis teises prisijungti ir atlikti įvairius pakeitimus įmonės sistemose, vykdyti finansinius mokėjimus, teikti pasiūlymus pirkimuose ir kt. Skaityti daugiau »

Bobų vasara dar neatėjo, o štai „Azure“ naujienos ateina kaip visada. Svarbiausios naujienos trumpai: „VMware“ vis daugiau užvaldo „Azure“; automobilių eismas padeda tiesti dviračių takus ir kaip suvaldyti zetabaitus duomenų? Skaityti daugiau »

Jau rugsėjo 23 d. debesų kompiuterijos ir kibernetinio saugumo konferencija IT CONNECTED pakvies susipažinti su tarptautinėmis saugumo bei technologijų žvaigždėmis. Šiemet tarp svečių – vieno iš didžiausių debesijos tiekėjų pasaulyje – „Google Cloud“ – atstovai ir etiškas įsilaužėlis, ne vieną apdovanojimą pelnęs kibernetinio saugumo straipsnių autorius Joseph Carson, parengęs net dvi legendinės „For Dummies“ (liet. Žaliems) serijos knygas apie kibernetinį saugumą. Skaityti daugiau »

Paskutinių šios vasaros „Azure“ naujienų akcentai: paradoksas – hakeriai daugiausia taikosi į JAV, bet ten yra daugiausia hakerių; dirbtinis intelektas gali pagerinti įmonės veiklą; dabartinis kosminis ryšys nėra jau toks kosminis. Skaityti daugiau »

Sėkmingas Suomijos psichinės sveikatos klinikų tinklas „Vastaamo“ pernai rudenį patyrė didelio masto ataką. Jos metu buvo pagrobti pacientų asmens duomenys, psichoterapeuto pastabos apie taikomą terapiją, kliento istorija ir kita jautri informacija. Netrukus apie 30 000 tūkst. klinikos pacientų gavo el. laiškus su grasinimu paviešinti jų terapijos informaciją, jei jie per 24 val. nesumokės 200 eurų išpirkos bitkoinais. Dauguma iš nukentėjusiųjų kreipėsi į policiją, o „Vastaamo“ klinikos vadovams atsisakius mokėti didžiausią – 40 bitkoinų išpirką – maždaug 300 pacientų istorijos buvo patalpintos internete. Skaityti daugiau »

Atsakymai į šiuos ir daugelį kitų IT specialistams bei vadovams aktualių klausimų nuskambės didžiausiame metiniame „Blue Bridge“ renginyje IT CONNECTED rugsėjo 23 d. Konferencijos programoje – net 20 pranešimų karščiausiomis debesų kompiuterijos ir kibernetinio saugumo temomis. Patirtimi ir įžvalgomis dalysis „Blue Bridge“ ekspertai ir kviestiniai svečiai – „Google Cloud Platform“, „Rimi“, „seca Vilnius“ ir „MV Group“ atstovai. Naujausias saugumo tendencijas ir sprendimus pristatys pirmaujantys saugumo sprendimų gamintojai, tarp kurių – „Fortinet“, „Proofpoint“, „Cisco“ ir kiti. Skaityti daugiau »

Liberalizuojant geležinkelių rinką ir įgyvendinant Europos Sąjungos 4-ojo geležinkelių paketo reikalavimus, antra pagal dydį Lietuvos krovinių gabenimo geležinkeliu įmonė „Gargždų geležinkelis“, kuri nuo šių metų vadinasi „GG Rail“, pradėjo modernizuoti savo veiklos procesus taip, kad išliktų pelninga pasikeitusioje konkurencinėje aplinkoje ir pasiruoštų naujam verslo šuoliui. Skaityti daugiau »

Vienas iš pasaulyje pirmaujančių nepertraukiamo maitinimo šaltinių (angl. Uninterruptible Power Supply, UPS) gamintojų – „APC“ – prieš porą metų pradėjo vystyti pažangias, debesija paremtas UPS valdymo priemones ir pritaikė dirbtinio intelekto algoritmus tikslesnėms prognozėms apie galimus duomenų centro įrangos sutrikimus. Skaityti daugiau »