Šiandien didieji duomenys, dirbtinis intelektas ir kompiuterio programos, vadinamos „botais”, yra viena karščiausių temų, aptarinėjamų tiek pasaulinėse verslumo konferencijose, tiek skaitmeninių technologijų ekspertų pokalbiuose. Apie tai kalba didžiosios bendrovės, pabrėždamos dirbtinio intelekto ir duomenų naudą bei plačias šių technologijų panaudojimo galimybes – nuo energetikos, transporto iki pramogų sektoriaus. Tuo tarpu skeptikai atsargiai, tačiau vis dažniau užsimena apie dirbtinio intelekto keliamas grėsmes bei etines problemas. Apie tai, ar į gerąją, ar į blogąją pusę, dirbtinis intelektas, didieji duomenys ir „botai” keičia žaidimo taisykles versle, kalbamės su Marijumi Andrijausku, vienu iš bendrovės „Teamgate” įkūrėju ir vadovu. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Apžvalgos akcentai: Azure VM Scale Sets – auotomatinis jūsų paslaugos VM skaičiaus/parametrų reguliavimas pagal išorines sąlygas; VM ir Azure Blob kainų sumažinimas; Managed Disks – paprasčiau valdomi VM diskai; naujų Azure duomenų centrų atidarymas. Skaityti daugiau »

Gruodžio viduryje kompiuterinių paslaugų teikėja „Yahoo!“ paskelbė, kad iš jos buvo pavogti daugiau nei 1 milijardo naudotojų duomenys. Prieš 3 metus įvykusi ir tik dabar atskleista duomenų vagystė pavadinta didžiausia istorijoje. Beje, tai jau antra stambi duomenų vagystė, apie kurią pranešė bendrovė. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Mažiau rūpesčių dėl įmonės IT infrastruktūros ir daugiau dėmesio debesijos paslaugų planavimui – tai pagrindinės naujovės, kurias pajuto organizacijos, perkančios bent dalį IT paslaugų iš išorinių tiekėjų. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Vienas iš pamatinių žmogaus poreikių yra saugumo jausmas, o viena iš priemonių jį užtikrinti – mus supančių dalykų ir procesų kontrolė. Jaučiamės saugūs, kai atrodo, kad kontroliuojame situaciją. Ironiška, tačiau būtent tuomet, kai galvojame valdantys viską, iš tikrųjų tiesiog kažko nežinome arba nepagalvojame apie tai. Absoliuti kontrolė neegzistuoja, nes pasaulyje vyksta labai daug dalykų, kuriems mes neturime jokios įtakos. Skaityti daugiau »

Vienai įtakingiausių žiniasklaidos ir technologijų rinkos tyrimų bendrovei „Gartner“ priklausanti programinės įrangos vertinimo ir tyrimų platforma „Software Advice“ paskelbė pasaulinėje rinkoje pirmaujančių CRM (klientų valdymo sistemų), skirtų smulkiam verslui, analizę, kurioje pagal kokybės (angl. capability) ir sukuriamos vertės (angl. value) santykį įvertintas „Teamgate“. Skaityti daugiau »

Dar 2009 m. viena didžiausių verslo konsultavimo kompanijų pasaulyje – „McKinsey & Company“ – atkreipė dėmesį, kad IT infrastruktūra kuria vis didesnę pridėtinę vertę verslui, nes leidžia sparčiau augti ir didinti produktyvumą. Tiesa, įsigyti galingą serverį ar duomenų centrą nebeužtenka. Itin svarbų vaidmenį vaidina mokėjimas integruoti tarpusavyje programinę įrangą, IT infrastruktūrą ir IT aptarnavimą. Svarbus išlieka ir tinkamas kainos bei patikimumo derinys. Skaityti daugiau »

« Senesni straipsniai