IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Patvirtinkite prenumeratą

Jūsų nurodytu el. pašto adresu nusiuntėme laišką. Paspauskite jame esančią nuorodą, kad patvirtintumėte prenumeratą.

Didėjantis debesijos paslaugų ir SaaS aplikacijų naudojimas, darbas už organizacijos tinklo perimetro ir būtinybė pasiekti vidines sistemas iš bet kurios pasaulio vietos – taip galima apibūdinti tendencijas, kurios dar iki pandemijos lėmė susidomėjimą nauja – saugumo operacijų centro (angl. Security operations centre as a service, SOCaaS) paslaugų kategorija. Šį susidomėjimą, o drauge – ir šios paslaugos tiekėjų skaičiaus didėjimą – dar labiau pakurstė karantino situacija, kai paaiškėjo, kad kibernetiniai nusikaltėliai sėkmingai išnaudoja aiškias ribas praradusį organizacijos perimetrą. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Perėjimas prie „debesų“ jau kurį laiką diktavo naujus saugumo poreikius, iš kurių svarbiausias – galimybė apsaugoti hibridinę IT infrastruktūrą, sudarytą iš įprastų sistemų ir debesų kompiuterijos pagrindu veikiančių, tokių kaip „Office 365“ paslaugos, „Azure“, AWS ir t. t. Karantinas privertė dar aiškiau suvokti, kad dauguma kibernetinių saugumo strategijų, saugumo sprendimai bei politikos veiksmingos tik dirbant organizacijos viduje, o įsigalėjus nuotoliniam darbui pačios svarbiausios sistemos, duomenys ir naudotojai liko beveik be apsaugos. Kaip sprendžiant šį iššūkį gali padėti naujos kartos saugumo informacijos ir įvykių valdymo (SIEM, angl. Security information and event management) ir naudotojų elgsenos analitikos sprendimai (UEBA, angl. User entity and behavior analytic), pasakoja „Blue Bridge“ sistemų inžinierius Gintaras Grybas. Skaityti daugiau »

Verslo logika vis dažniau diktuoja poreikį greičiau apdoroti ir pateikti analizei nuolat didėjančius realaus laiko duomenis. Tačiau IT skyriui tokia užklausa neretai tampa galvosūkiu – dabartinė IT infrastruktūra be patobulinimų ir papildomos priežiūros tokių poreikių dažniausiai atliepti negali ir „užlūžta“, o jos atnaujinimui koją pakiša istoriškai susiklosčiusios, dešimtmečius įvairių specialistų kurtos ir kai kada net gamintojų palaikymo nebeturinčios sistemos, kurių veikimui bet kokie pokyčiai gali atnešti daug žalos. Skaityti daugiau »

Prieš metus didžiausia vandentvarkos bendrovė Lietuvoje – „Vilniaus vandenys” – pradėjo inovatyvų projektą, kurio metu į daiktų interneto tinklą sujungiami daugiau nei 8 tūkst. šalto vandens skaitiklių. Taip pat pradėtas ne ką mažiau svarbus projektas – liepą startavo svarbiausių IT sistemų darbą užtikrinančios infrastruktūros atnaujinimas. Drauge su IT partneriais „Blue Bridge“ įgyvendintas didelio masto pokytis leido sumažinti išlaidas duomenų bazių licencijoms ir sutrikimų rizikas , taip pat – užtikrinti patikimesnį pagrindinės verslo valdymo sistemos (ERP) veikimą. Skaityti daugiau »

Atšilus orui, padaugėjo ir naujienų – turbūt susiję reiškiniai 😊 Įdomaus skaitymo! Skaityti daugiau »

„Prieš du dešimtmečius labai talpiu ir solidžiu laikytas 4 TB diskų masyvas užėmė keturias 42 U spintas. Nauja „FlashSystem“ 5200 duomenų saugykla talpina kiek daugiau nei 300 TB ir užima tik 1 U, t. y. apie 160 kartų mažiau vietos ir turi virš 80 kartų daugiau talpos nei tos 4 TB duomenų saugyklos prieš 20 metų. Mano požiūriu, toks kompaktiškumas ir funkcijų įvairovė 5200 modelį leidžia vadinti revoliuciniu ir bent kol kas neturinčiu analogų rinkoje“, – savo įspūdžiais po pažinties su svarbiausia šių metų IBM naujiena dalijasi „Blue Bridge“ Duomenų centrų infrastruktūros skyriaus vadovas Miroslav Chvoinicki. Taigi – kokiomis techninėmis ypatybėmis pasižymi kompaktiškasis „FlashSystem“ 5200, su kurio IBM žada suteikti naujas galimybes įvairaus dydžio organizacijoms? Skaityti daugiau »

Nusiritus duomenų vagysčių bangai, viešojoje erdvėje daug dėmesio sulaukia duomenų bazių saugumo klausimai. Vis dėlto „Blue Bridge“ kibernetinio saugumo specialistai primena, kad duomenų bazės nėra vienintelė vieta, iš kurios galima pavogti jautrius duomenis ir konfidencialią informaciją. Vidinės ir išorinės sistemos, bendraujančios su duomenų bazėmis, darbuotojų kompiuteriai ir net spausdintuvai, kuriais skenuojami svarbūs dokumentai, gali tapti jautrių duomenų šaltiniu. Tad kokios priemonės gali padėti užtikrinti ne dalinį, o kompleksinį duomenų saugumą? Skaityti daugiau »

97 proc. bendrovių, pirmaujančių JAV žurnalo „Fortune“ pagal pajamas didžiausių įmonių reitinge, naudoja „Oracle“ duomenų bazes. Tai pranešė pats gamintojas, jau daugiau nei keturis dešimtmečius išliekantis duomenų bazių programinės įrangos lyderiu. Vis dėlto, kaip pastebi dvidešimt metų su „Oracle“ programine įranga dirbantis „Blue Bridge“ duomenų bazių administratorius, programuotojas Juozas Kaunas, net „Oracle“ nepavyksta išpildyti pažado sukurti duomenų bazę, kuriai nebereikės administravimo. Skaityti daugiau »

Azure – jau tryliktus metus vystomas projektas 🙂 Pirmas naujienų rinkinys metų pradžioje negausus, bet vilčių, kad tempas lėtės, nepuoselėkite! Skaityti daugiau »