IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Kaip parodė naujausias „Blue Bridge“ klientų tyrimas, dauguma IT priežiūros paslaugas perkančių klientų puikiai išmano bazinius IT priežiūros procesus, tokius kaip incidentų, įvykių ir pakeitimų valdymas. Tačiau vien šių procesų, siekiant užtikrinti sistemų veikimo nepertraukiamumą ir efektyvumą ilguoju laikotarpiu, nepakanka – tam reikia detalesnio stebėsenos proceso. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Pasaulyje lyderiaujančios kibernetinio saugumo kompanijos „Gemalto“ duomenimis per 2017 metus buvo pavogta, prarasta ar viešai atskleista 2, 6 milijardo įrašų. Tai – net 88 proc. daugiau nei 2016 m. Laimei, nuo pačių populiariausių IT grėsmių apsiginti padeda visiems prieinami ir paprasti sprendimai. „Blue Bridge“ sistemų inžinierė-konsultantė Agnė Šlaičiūnaitė pristato naujausias IT grėsmių tendencijas ir paprastus būdus, padedančius nuo jų apsisaugoti. Skaityti daugiau »

„Blue Bridge“ pelnė 3-ąją vietą tarp geriausiai vertinamų įmonių Lietuvoje, paaiškėjo vakar pristačius kasmetinį Verslo reputacijos indeksą. Kaip ir pernai, didelio pasitikėjimo „Blue Bridge“ sulaukė ir Nuomonės formuotojų segmente, kuris atskleidžia, kaip Lietuvos įmones vertina nuomonės lyderiai (pvz., ekspertai) ir sprendimų priėmėjai (pvz., didžiausių Lietuvos įmonių vadovai). Pastarajame segmente „Blue Bridge“ užėmė 5-ąją vietą. Skaityti daugiau »

Prieš 5 metus programinių sprendimų kūrimo ir vystymo įmonė „Blue Bridge Code“ savo darbe pradėjo naudoti „Scrum“. Šis metodas priklauso programų kūrimo modelio AGILE šeimai ir padeda programinės įrangos kūrėjams dinamiškai formuoti savo veiklos užduotis, greitai reaguoti į pokyčius bei, nuolat bendraujant su klientu, pateikti jam geriausią rezultatą. Dar daugiau – „Scrum“ leidžia klientams pradėti naudoti svarbiausias sprendimo funkcijas dar iki tol, kol visos jį sudarančios papildomos dalys bus baigtos. Skaityti daugiau »

Programinės įrangos įsigijimo būdai nuolat tobulinami, todėl atsiranda daugiau galimybių lanksčiau ir patogiau įsigyti populiariausio programinės įrangos gamintojo „Microsoft“ debesijos paslaugas. Tiesa, prieš tai būtina susipažinti su kiekvienu iš įsigijimo būdų ir nuspręsti, per kurį kanalą labiau apsimoka įsigyti vienas ar kitas paslaugas. Kaip nepasiklysti debesijos paslaugų licencijavimo labirintuose, pasakoja „Blue Bridge“ Infrastruktūros sprendimų vadovas Algirdas Lunys. Skaityti daugiau »

Kokybiškai parengta techninė debesijos paslaugų įsigijimo specifikacija leidžia tiekėjui pasiūlyti optimalią paslaugų kainą, o klientui – korektiškai palyginti skirtingų tiekėjų pasiūlymus. Be to, šis dokumentas padeda klientui ir tiekėjui lengviau rasti bendrą kalbą pradėjus drauge dirbti. Skaityti daugiau »

Pernai spalį „Gartner“ pristatytame turinio valdymo platformų kvadrante lyderio pozicijas iškovojo „Microsoft“ bendradarbiavimo ir turinio valdymo platforma „SharePoint“. Kaip pastebi „Blue Bridge Code“ Produkto vadovas Šarūnas Morkūnas, ši naujiena turėtų sudominti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovus, nes „SharePoint“ – idealus pasirinkimas įmonėms, svarstančioms apie veiklos valdymo įrankio įsigijimą ar kūrimą. Juolab, dažnai pamirštama, kad kartu su „Office 365“ įsigyjama ir galimybė naudotis „SharePoint Online“ platforma. Skaityti daugiau »

Įvairios sistemos ir duomenų perdavimo tinklai, ko gero, svarbiausia kiekvienos šiuolaikinės organizacijos darbo priemonė. Tad nieko nuostabaus, kad sistemų administratoriai – tarp paklausiausių profesijų visame pasaulyje. Tačiau kaip iš tikrųjų atrodo sistemų administratoriaus darbo diena ir kaip tapti šiuo specialistu? Į šiuos ir daugelį kitų klausimų atsako „Blue Bridge“ sistemų administratoriai. Skaityti daugiau »

Nors Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR), įsigaliosiantis gegužės pabaigoje, kelia nerimą daugeliui Lietuvos įmonių, kai kurios iš jų duomenų apsaugos pokyčiuose įžvelgia ne tik iššūkius, bet ir galimybes. Viena iš tokių įmonių – jau daugiau nei metus skaičiuojantis startuolis „OXON tech“, kuriantis kontaktų valdymo sistemas. Nepaisant to, kad pasirengimas BDAR įsigaliojimui sutapo su naujų klientų atėjimu, „OXON tech“ Produkto vadovas Mantas Gineitis patikina: BDAR leido jaunai įmonei pelnyti daugiau pasitikėjimo ir rasti patikimą IT partnerį, kuriuo tapo IT įmonė „Blue Bridge“. Skaityti daugiau »