IT žinių centras
užsisakykite naujienas!

Likus keliems mėnesiams iki Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (angl. General Data Protection Regulation, GDPR) įsigaliojimo Lietuvoje 2018-ųjų gegužę, „Blue Bridge Bond“ pateikia svarbiausias technologines rekomendacijas, kurios padės pasiruošti duomenų apsaugos sugriežtinimui. Svarbiausias sprendimas – įsitikinti savo organizacijos baziniu saugumu ir pagal poreikį įgyvendinti specializuotas priemones, padedančias sustiprinti duomenų valdymo saugumą. Skaityti daugiau »

Šių metų rudenį buvo paviešinta, kad hakerių grupuotė „Dragonfly“ prasiskverbė į daugybės JAV bei Europos energetikos įmonių valdymo tinklus. Per juos šios įmonės kontroliuoja elektros tiekimą, tad įsilaužėliai faktiškai gali perimti elektros tiekimo valdymą ir tuo nusikaltėliai jau pasinaudojo daugiau nei 100-te energetikos įmonių ir organizacijų. Prasiskverbti į valstybinės reikšmės objektus, šiai  grupuotei nėra labai sudėtinga – jiems labiausiai „padeda“ patys organizacijų darbuotojai, mat vienas iš naudojamų metodų yra phishing el. laiškai su kenkėjišku prisegtuku. Tiesą sakant, šis metodas toks populiarus, kad net 91% visų kibernetinių atakų prasideda būtent juo. Skaityti daugiau »

Tarptautinių tyrimų duomenimis, apie 65 proc. aukščiausios vadovybės susitikimų baigiasi be sprendimo. Tad nieko nuostabaus, kad dauguma vadovų susitikimus apskritai vertina kaip laiko švaistymą, nes kai kada sprendimui priimti reikia net dviejų ar trijų susitikimų. Galiausiai, dalis sprendimų priimami per vėlai arba deleguojami į žemesnes valdymo grandis, kurios neturi pakankamai informacijos, kad susidarytų pilną situacijos vaizdą ir priimtų geriausius sprendimus. Laimei, didžiąją dalį šių bėdų jau dabar padeda spręsti technologijos. Skaityti daugiau »

Svarbiausio šio mėnesio akcentai: SQL darbo automatizuotas derinimas su dirbtinio intelekto pagalba; Azure priima (migruoja) klientų VMware resursus; galingi grafiniai procesoriai jau „siautėja“ Azure; atvirojo kodo aparatinė įranga (projektas Olympus). Skaityti daugiau »

Pirmoje straipsnio dalyje buvo apžvelgti tokie migracijos į debesis pavojai, kaip netinkamas debesijos paslaugų būtinumo ir kainos vertinimas bei nepakankamas dėmesys migracijos projekto įgyvendinimui ir komunikacijai. Antroje straipsnio dalyje „Blue Bridge“ infrastruktūros valdymo sprendimų skyriaus vadovas Povilas Kaminskas apžvelgia likusius 4 iššūkius, kurie gali kilti persikeliant į „Microsoft Office 365“ verslui. Skaityti daugiau »

Šį kartą – apie asmeninės sėkmės istoriją, kurią įkvėpė drąsa keisti savo profesiją ir galimybes, kurias atnešė šis sprendimas. Eglė, „Blue Bridge Code” jaunesnioji programuotoja, baigusi vadybos studijas pasuko savo karjerą IT keliu. Čia jai padėjo ne tik ryžtas, bet ir „Women Go Tech” programa. Tad, koks gi buvo kelias į TECH pasaulį – patirtimi dalinasi Eglė Predkelytė.

Skaityti daugiau »

„Amazon Web Services” (AWS), „Microsoft Azure”, „Google Cloud” – didžiausios debesų kompiuterijos platformos – veikiausiai pirmosios iškyla mintyse, kai kalba pakrypsta apie IaaS (Infrastructure as a Service; liet. Infrastruktūra, kaip paslauga) paslaugas. Vardai žinomi, paslaugos patikrintos, tad kaip išsirinkti tiekėją, kai ateina laikas visą ar dalį organizacijos IT infrastruktūros iškelti į debesį? Šįkart nagrinėsiu ne technologinius pranašumus, panašumus ar skirtumus, o tai, kas daugeliui IT vadovų tampa nemenku galvos skausmu – paslaugų kainodarą. Skaityti daugiau »

Svarstymai apie tai, kad laikas persikelti į „debesis“ tampa rutina vis didesniam skaičiui organizacijų. Džiugiai skaičiuojama, kiek debesijos paslaugos leis sutaupyti pinigų ir laiko, tačiau, kaip pastebi debesijos paslaugų ekspertai, dažnai pamirštama, kad prieš tai laukia persikėlimas arba migracija į debesis – procedūra, reikalaujanti ypatingo dėmesio ir pasirengimo. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Panašu, kad šiuo metu pasaulis gyvena dvejopoje IT realybėje, kurioje nuosava tradicinė IT infrastruktūra užtikrina stabilumą ir nuspėjamumą, o debesijos paslaugos suteikia neribotus išteklius ir dinamiškumą. Nors gyvenimas tarp šių dviejų pasaulių nėra lengvas, išsižadėti kurio nors vieno greitu laiku greičiausiai nepavyks ir reikės ieškoti būdų maksimaliai išnaudoti esamos situacijos privalumus. Tiesa, šis status quo nebus amžinas: anksčiau ar vėliau šie du IT pasauliai turės pavirsti į vieną. Skaityti daugiau »

Dienraščio „The New Yorker“ autorė Vauhini Vara teigia, kad informacija apie veiklos sėkmingumą buvo teikiama jau III a. Kinijos organizacijose. Šiandien grįžtamojo ryšio suteikimas – plačiai paplitusi ir puoselėjama praktika, kurios svarba nedrįsta abejoti daugelis organizacijų. Tačiau ji sėkmingai veikia tikrai ne visur. Kokia gi veiksmingo grįžtamojo ryšio sėkmės formulė? Ar jis kažkuo išskirtinis tokiuose sudėtinguose sektoriuose kaip IT? Skaityti daugiau »

Vasaros pradžioje pasirodė nauja Gartner ataskaita apie debesų kompiuterijos rinką (2016 m. ataskaitos apžvalgą galite rasti čia). Didelių pokyčių debesų rinkoje nepastebima, tačiau kai kurios stebimos tendencijos leidžia manyti, kad ateityje ryškesnių naujovių galime tikėtis technologinėje srityje. Skaityti daugiau »

Šios apžvalgos svarbiausia akcentai – naujos VM, Azure vis daugiau atvirojo kodo pasiūlymų, pristatomos konfidencialaus skaičiavimo paslaugos. Skaityti daugiau »

Pernai „Gartner“ analitikai prognozavo, kad per ateinančius trejus metus 6 proc. išaugs darbuotojų, dirbančių nuotoliniu būdu, skaičius, o mobilių darbo vietų paklausa netrukus pasivys pasiūlą. Tyrimų platformos „RnR Market Research“ duomenimis, iki 2020 m. virtualaus darbastalio infrastruktūros (VDI) rinka kasmet augs maždaug 27 proc. Tai patvirtina ir kitas „Gartner“ tyrimas: pastaruoju metu VDI ypatingai patraukli vidutinio dydžio įmonėms ir darbastalis kaip paslauga (angl. desktop-as-a-service, DaaS) sparčiai populiarėja būtent tarp jų. Panašu, kad dar prieš kelerius metus nišinėmis laikytos VDI paslaugos tampa vis svarbesne IT dalimi. Skaityti daugiau »

Kaip pastebi Bruce Harpham iš portalo CIO.com, svarbiausi pirminės IT pagalbos (angl. help desk) transformacijos varikliai – technologiniai pokyčiai ir platesnių IT kompetencijų poreikis, prie kurių pirmosios stengiasi prisiderinti IT įmonės. O įdomiausia tai, kad IT pagalbos tarnybų transformacija – šiuo metu vykstantis procesas ir jo rezultatus galima tik nuspėti. Aišku tik viena – IT pagalbos centrai keičia savo pobūdį ir… stengiasi išnykti. Skaityti daugiau »

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad naujausios IT technologijos aplenkė negalinčius arba nenorinčius išsiskirti su nuosava IT infrastruktūra, serveriais ar net visu duomenų centru. „Tradicinės“ IT infrastruktūros savininkai, viena vertus, raginami pažvelgti į IT ūkį naujomis akimis, kita vertus – sprendimų, kurie jiems padėtų praktiškai įgyvendinti šį patarimą, kol kas yra nedaug. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Prieš kelerius metus žemės ūkio technikos prekybos ir aptarnavimo veiklą vykdanti „DOJUS“ įmonių grupė susidūrė su keliais IT infrastruktūros iššūkiais – reikėjo ne tik daugiau resursų, bet ir didesnio patikimumo IT sistemoms. Be to, plečiantis verslui, teko spręsti papildomos IT infrastruktūros įsigijimo klausimą. Bendradarbiaujant su „Blue Bridge“, bendrovei pavyko optimaliau paskirstyti savo resursus, užtikrinti nepertraukiamą IT sistemų veikimą ir sumažinti IT paslaugų kaštus. Skaityti daugiau »

Šiuolaikinei įmonei „nulūžęs“ serveris ar tinklo problemos nebėra „mirties nuosprendis“ – debesijos paslaugos, galimybė saugoti dubliuotus duomenis IT tiekėjo duomenų centre ir kitos šiuolaikinės technologijos, leidžia užtikrinti, kad veikla bus atnaujinta net nepastebėjus galutiniam naudotojui. Tačiau tai nereiškia, kad IT infrastruktūros galima nebetikrinti. Priešingai – kasmetiniai IT infrastruktūros būklės patikrinimai ateinančiais metais apims vis daugiau ir turės padėti užtikrinti ne tik IT, bet ir viso verslo „sveikatą“, – įsitikinęs „Gartner“ viceprezidentas tyrimams Will Cappelli. Skaityti daugiau »

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad lenktynine trasa skriejančio automobilio pilotas – žmogus, nuo kurio priklauso finišo sėkmė. Tačiau kelią laimėjimo link galima palyginti su grandinine reakcija – svarbu viskas, pradedant nuo lenktynininką ir automobilį aptarnaujančios komandos pasirengimo ir baigiant tuo, kaip greitai bus apsisukta „pit-stop’e“. Tam, kad automobilis finišuotų pirmas, reikia ne tik gero lenktynininko, bet ir profesionalios komandos. Skaityti daugiau »

45 proc. debesijos paslaugų tiesiog iššvaistomos: rezervuoti resursai arba neišnaudojami, arba už juos permokama, nes pasirenkamos paslaugos, kurių organizacijai iš tikrųjų nereikia. Tai atskleidė JAV debesijos konsultacijas teikiančios kompanijos „RightScale“ atliktas pasaulinis tyrimas . Apie tai, kodėl reikia skaičiuoti debesis, kas yra neefektyvus debesijos paslaugų naudojimas ir kaip su juo kovoti, pasakoja „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas Mindaugas Maraulas. Skaityti daugiau »

„Blue Bridge“ ir didžiausiai Norvegijos finansinių paslaugų grupei priklausanti DNB banko grupė pasirašė 3 metų IT valdymo ir priežiūros sutartį, apimančią 7 paslaugų sritis ir dvi Baltijos valstybes – Lietuvą ir Estiją. Sutarta dėl daugiau nei 1 mln. eurų vertės paslaugų teikimo. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

IT infrastruktūros nenutrūkstamo veikimo palaikymą turbūt galime pavadinti viena svarbiausių organizacijos IT skyriaus atsakomybių. Organizacijos privalo investuoti ženklią turimo biudžeto dalį į fizinės ir programinės įrangos gamintojo palaikymo įsigijimą. Visgi, kai ateina metas atnaujinti IT infrastruktūrą arba pratęsti gamintojo palaikymo paslaugas senai įrangai, kaskart susiduriama su problema, kokį palaikymą pasirinkti? Ar reikalingas gamintojo palaikymas? Kas užtikrins kasdienę fizinės/programinės įrangos priežiūrą – vidinis IT skyrius, ar išorės tiekėjas? Skaityti daugiau »

„Saugumas – tai ekosistema, o ne produktas“, – prieš 9 metus pareiškė portalo „TechRepublic“ apžvalgininkas Chad Perrin gana pesimistiškame straipsnyje apie saugumo sprendimų „zoologijos sodą“, kuriame antivirusinės programos pykstasi su ugniasienėmis, bei kitas problemas, kurias galėtų išspręsti tik saugumo tęstinumo koncepcija ir atitinkami vienos linijos produktai. Skaityti daugiau »

Jau kelerius metus didžiosios debesų kompiuterijos kompanijos, tokios, kaip CenturyLink, IBM-SoftLayer ir Rackspace teikia vadinamąją Bare Metal Cloud paslaugą, 2016 m. į šias technologines lenktynes įsijungė ir Oracle. Sakyčiau, kad iš esmės ši paslauga, nebūdama itin unikali, atsirado tam, kad užpildytų susidariusią nišą tarp IaaS (debesijos paslaugų) ir dedikuotų fizinių serverių. Bare Metal Cloud paslaugos klientui yra išnuomojamas fizinis serveris, kuris turi kai kurias debesų kompiuterijai pritaikytas savybes: serveris yra ganėtinai greitai paruošiamas (30 min – 60 min), yra galimybė keisti disko ir RAM kiekį, o apmokestinama pagal valandinį mokestį. Skaityti daugiau »

Prognozuojama, kad netrukus sistemos mokymasis (SM) (angl. machine learning) taps kone svarbiausia antivirusinių programų ir kitų saugumo sprendimų dalimi. Tačiau drauge su naujomis galimybėmis atpažinti kibernetinius įsilaužėlius, ateina laikas permąstyti ir privatumo politiką organizacijose. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

2016 m. rudenį Microsoft išleido naują Windows Server 2016 programinės įrangos versiją. Su naujos versijos išleidimu pasikeitė ir licencijavimo sąlygos. Į ką svarbu atkreipti dėmesį? Patarimai Microsoft Windows Server programinės įrangos naudotojams. Skaityti daugiau »

Šių metų birželio mėn. nepriklausoma saugumo sprendimų vertintoja „NSS Labs“ jau septintąjį kartą atliko kibernetinio saugumo produktų testavimą 2017 Next Generation Firewall (NGFW) Group Test: 31 dieną realiomis galimų pažeidimų sąlygomis trukusio testavimo metu vertintas ugniasienių apsaugos nuo kenksmingo turinio efektyvumas, veikimas, kaštai, stabilumas ir patikimumas atlaikant kenksmingą srautą esant įprastinei tinklo apkrovai. Testuota 10 pasaulio rinkoje dominuojančių, inovatyvius sprendimus siūlančių gamintojų ir 11 jų sprendimų. Skaityti daugiau »

Šiuolaikiniai CRM produktai padeda susikalbėti skirtingiems įrenginiams, palengvina duomenų perkėlimą iš vienos platformos į kitą, taip leisdami laisvai šuoliuoti per išmaniųjų programėlių, interneto formų ir nukreipimo puslapių (angl. landing page) prerijas, taip pat – išvengti klaidų ir laiko gaišimo rutininiams, būtiniesiems darbams. To nauda akivaizdi – greičiau priimami ir taiklesni sprendimai, prasmingesni pardavimų pokalbiai ir, žinoma, sėkmingesnė šaltųjų kontaktų „žvejyba“. Bet apie viską nuo pradžių: kaip CRM gali palengvinti pardavimų procesą ir padėti „susidainuoti“ rinkodarai ir pardavimams? Skaityti daugiau »

Nuo 2018 m. gegužės Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), įsigalioja Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (angl. General Data Protection Regulation (GDPR)). Šiuo dokumentu turės vadovautis verslas, valdžios institucijos ir privatūs asmenys. Nors viešojoje erdvėje apie naująjį reglamentą kol kas diskutuojama nedaug, teisininkai ir IT ekspertai vienbalsiai perspėja, kad prieš akis – didžiuliai pokyčiai. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Per tūkstantį sutrikdytų skrydžių, oro uoste priversti nakvoti keleiviai ir visą savaitgalį Hitrou ir Gatviko oro uostuose tvyrojęs chaosas – tai „British Airways“ IT sistemų nesklandumų pasekmės. Kol vieni apžvalgininkai skaičiuoja, kad savo keleiviams „British Airways“ greičiausiai turės sumokėti per 100 milijonų svarų sterlingų (daugiau kaip 114 milijonų eurų) kompensacijų, IT specialistai spėlioja, kokios priežastys lėmė, kad vienai didžiausių Europos oro linijų nepavyko apsaugoti savo svarbiausių IT sistemų nuo tokio incidento, bei vardija, ko kiekviena organizacija gali pasimokyti iš šios nelaimės. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Nuo 2006 m., kai „Amazon“ pasiūlę pirmąją duomenų saugojimo paslaugą, pavadintą „Amazon S3“, rinkoje išsirikiavo daugybė įvairaus dydžio ir „charakterio“ debesų kompiuterijos paslaugų tiekėjų. Šalia gigantų „Microsoft“ ir „IBM“, atsirado „startuoliai“, tokie kaip „FloydHub“ ar „Bitcasa“, siūlantys savo nišines paslaugas išskirtinais reikalavimais pasižymintiems verslo sektoriams. Skaityti daugiau »

Jau kurį laiką stebiu už Atlanto vis populiarėjančią konteinerių (angl. docker) technologiją, bet tik dabar pastebėjau, kad lietuvių kalba apie ją vis dar nėra jokios informacijos, nors ši debesų kompiuterijos „naujovė“ už Atlanto startavo 2013 m., o 2015 m. buvo parsisiųsta daugiau nei 300 mln. konteinerių. Lietuvoje dar neteko sutikti šios technologijos pas klientus, tik teko girdėti, kad pasaulinės kompanijos, kurios outsource‘ina resursus Lietuvoje, migruoja į šią technologiją. Skaityti daugiau »

Prieš kiekvienas ralio varžybas lenktynininkai pasirengia – pasirašo kelio knygą. Ralio sėkmė labai priklauso nuo lenktynininko profesionalumo ir šturmano gebėjimo sklandžiai paaiškinti kelio knygą. Trumpai tariant, siekdamas savo tikslo lenktynininkas vairuoja vadovaudamasis šturmano iš kelio knygos skaitomomis instrukcijomis. Taip komanda žino, ko tikėtis už kampo. O ar Jūs galite laimėti savo pardavimų Dakarą? Su pardavimų prognoze – tikrai taip. Skaityti daugiau »

Praėjusių metų pabaigoje „Gartner“ apklausė 2 600 informacijos vadovų (angl. Chief Information Officer (CIO)) iš viso pasaulio ir išsiaiškino, kad į skaitmeninę transformaciją ketinama investuoti vis daugiau. Skaitmeninių technologijų integravimui į verslo procesus šiemet vidutiniškai numatyta skirti apie 18 proc. IT biudžeto, o kitąmet – 28 proc. Tiesa, panašu, kad sėkmingai prisijaukinti pokyčius galės organizacijos, jau atlikusios „namų darbus“ ir susikūrusios tvirtą pagrindą naujovėms – pavyzdžiui, pasirūpinusios nepriekaištingu sistemų ir IT įrangos veikimu. Skaityti daugiau »

IT veiklos atkūrimo (angl. IT disaster recovery – DR) planai vis dar daugeliui organizacijų siejasi su apokaliptiniais vaizdais ir „absoliučiomis“ nelaimėmis, tokiomis kaip potvynis, žemės drebėjimas ar gaisras organizacijos pastate, pastebi vienas „Forbes“ autorių Jeffrey Ton, pridurdamas, kad iš tikrųjų grėsmių yra…kur kas daugiau. Žemės drebėjimui pagal savo poveikį gali prilygti žmogiškoji klaida, kibernetinė ataka, sistemos „užlūžimas“ ar IT infrastruktūros problemos. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Greičiausias pasaulio žmogus, šešis kartus olimpines žaidynes laimėjęs Usainas Boltas savo sėkmę aiškina vienintele taisykle: kuo greičiau bėgsi, tuo greičiau pasieksi finišą. Tarp sporto ir verslo – daugybė paralelių, juk varžybose dalyvauja ne vien sportininkai – lenktynėse kasdien atsiduria ir verslininkai, ir pardavimų atstovai. Skaityti daugiau »

Svarbu: naudojantiems DirSync arba Azure AD Sync katalogo sinchronizavimui rekomenduojama kuo greičiau pereiti prie Azure AD Connect programinės įrangos, nes DirSync ir AD Sync programinė įranga nebebus atnaujinama ir plečiamos jos funkcijos. Skaityti daugiau »

Pusė jaunų verslų žlunga per 5 metus. Priežasčių tam dažniausiai būna kur kas daugiau nei viena. Laimei, bent dalį jų gali pašalinti ryšių su klientais valdymas, populiariai vadinamas CRM. Bent jau taip liudija naujausia statistika – net 47 proc. CRM naudojančių įmonių pripažino, kad tai patobulino santykius su klientais, o net 45 proc. paliudijo, kad pagerėjo ir finansiniai reikalai – su CRM siejamas pajamų augimas. Tačiau ką gi daryti smulkiajam verslui, kuriam baisu ir sunku investuoti į brangius įrankius, galinčius tolimesnėje perspektyvoje atnešti naudos? Skaityti daugiau »

Kovo pabaigoje pirmą kartą visuomenei pristatyta 2016-ųjų Lietuvos kibernetinio saugumo būklės ataskaita. Deja, ją parengęs Kibernetinio saugumo centras džiugiomis išvadomis nepasidalijo. Nors daugiausiai analizuota saugumo padėtis valstybinio sektoriaus organizacijose, konstatuota, kad kibernetinio saugumo lygis gana žemas visos šalies organizacijose. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Svarbiausios naujienos: NPM – tinklo stebėjimas ne tik Azure, bet ir savame duomenų centre; Azure SQL Database RS lygis – itin didelio SQL našumo testavimui; SQL Blob auditas – SQL įvykių žurnalų rinkimas ir analizė. Skaityti daugiau »

IT iškėlimas (angl. IT outsourcing) vis dažniau minimas pridedant žodį „tradicinis“ – t. y. toks IT iškėlimas, kai IT tiekėjui perduodamos tam tikros IT funkcijos, anksčiau vykdytos įmonės viduje. Tad kokie gi svarbiausi IT iškėlimo privalumai ir kuo šis modelis patrauklus šiuolaikiniam verslui? Skaityti daugiau »

Šiandien didieji duomenys, dirbtinis intelektas ir kompiuterio programos, vadinamos „botais”, yra viena karščiausių temų, aptarinėjamų tiek pasaulinėse verslumo konferencijose, tiek skaitmeninių technologijų ekspertų pokalbiuose. Apie tai kalba didžiosios bendrovės, pabrėždamos dirbtinio intelekto ir duomenų naudą bei plačias šių technologijų panaudojimo galimybes – nuo energetikos, transporto iki pramogų sektoriaus. Tuo tarpu skeptikai atsargiai, tačiau vis dažniau užsimena apie dirbtinio intelekto keliamas grėsmes bei etines problemas. Apie tai, ar į gerąją, ar į blogąją pusę, dirbtinis intelektas, didieji duomenys ir „botai” keičia žaidimo taisykles versle, kalbamės su Marijumi Andrijausku, vienu iš bendrovės „Teamgate” įkūrėju ir vadovu. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Apžvalgos akcentai: Azure VM Scale Sets – auotomatinis jūsų paslaugos VM skaičiaus/parametrų reguliavimas pagal išorines sąlygas; VM ir Azure Blob kainų sumažinimas; Managed Disks – paprasčiau valdomi VM diskai; naujų Azure duomenų centrų atidarymas. Skaityti daugiau »

Gruodžio viduryje kompiuterinių paslaugų teikėja „Yahoo!“ paskelbė, kad iš jos buvo pavogti daugiau nei 1 milijardo naudotojų duomenys. Prieš 3 metus įvykusi ir tik dabar atskleista duomenų vagystė pavadinta didžiausia istorijoje. Beje, tai jau antra stambi duomenų vagystė, apie kurią pranešė bendrovė. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Mažiau rūpesčių dėl įmonės IT infrastruktūros ir daugiau dėmesio debesijos paslaugų planavimui – tai pagrindinės naujovės, kurias pajuto organizacijos, perkančios bent dalį IT paslaugų iš išorinių tiekėjų. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Vienas iš pamatinių žmogaus poreikių yra saugumo jausmas, o viena iš priemonių jį užtikrinti – mus supančių dalykų ir procesų kontrolė. Jaučiamės saugūs, kai atrodo, kad kontroliuojame situaciją. Ironiška, tačiau būtent tuomet, kai galvojame valdantys viską, iš tikrųjų tiesiog kažko nežinome arba nepagalvojame apie tai. Absoliuti kontrolė neegzistuoja, nes pasaulyje vyksta labai daug dalykų, kuriems mes neturime jokios įtakos. Skaityti daugiau »

Vienai įtakingiausių žiniasklaidos ir technologijų rinkos tyrimų bendrovei „Gartner“ priklausanti programinės įrangos vertinimo ir tyrimų platforma „Software Advice“ paskelbė pasaulinėje rinkoje pirmaujančių CRM (klientų valdymo sistemų), skirtų smulkiam verslui, analizę, kurioje pagal kokybės (angl. capability) ir sukuriamos vertės (angl. value) santykį įvertintas „Teamgate“. Skaityti daugiau »

Dar 2009 m. viena didžiausių verslo konsultavimo kompanijų pasaulyje – „McKinsey & Company“ – atkreipė dėmesį, kad IT infrastruktūra kuria vis didesnę pridėtinę vertę verslui, nes leidžia sparčiau augti ir didinti produktyvumą. Tiesa, įsigyti galingą serverį ar duomenų centrą nebeužtenka. Itin svarbų vaidmenį vaidina mokėjimas integruoti tarpusavyje programinę įrangą, IT infrastruktūrą ir IT aptarnavimą. Svarbus išlieka ir tinkamas kainos bei patikimumo derinys. Skaityti daugiau »

Mokymai, kurių darbuotojai negalės pritaikyti savo darbe, tėra intelektualinė kelionė, panaši į geros knygos skaitymą, tvirtina žurnalo „Forbes“ bendraautoris Christo Popov, savo publikacijoje nagrinėjęs gana delikačią temą – realų mokymų efektyvumą. Tačiau tai nereiškia, kad visi mokymai iš esmės menkaverčiai. Tiesiog itin svarbu atsirinkti, kuriuos darbuotojus ir į kokius mokymus siųsti. Skaityti daugiau »

Man nebereikia pačiam žinoti, kada gimė Rembrantas. Galiu to paklausti išmaniajame įrenginyje veikiančios „Siri“ (ar kurio kito virtualaus asistento) ir ji akimirksniu atsakys. Akivaizdu, kad informacinės technologijos mutavo labai staigiai ir mes vos spėjame jas vytis. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Svarbiausi mėnesio akcentai: Azure Functions – pradedamos teikti beserverinės paslaugos; Query Store – SQL serverio „juodoji dėžė“; AAD Connect pass-through – autentikavimas savame AD, jungiantis prie Azure paslaugų.
Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Svarbiausios mėnesio naujienos: atnaujintos A serijos v2 VM, itin našūs In-Memory OLTP pasiūlymai, automatinis VM išjungimas. Skaityti daugiau »

100 tūkst. JAV dolerių per valandą – vidutiniškai tiek praranda vidutinės ir didelės įmonės abiejose Atlanto pusėse, jei patiria DDoS (angl. Distributed Denial of Service) ataką, kai sistema nebegali  apdoroti didelio kiekio užklausų ir tampa nepasiekiama. Nemaloniai stebinanti nuostolių suma paaiškėjo šiemet balandį, kai IT kompanija „Neustar“ pasiteiravo įvairių organizacijų, kiek joms vidutiniškai kainuoja kibernetiniai išpuoliai. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Prieš beveik du mėnesius Gartner išleido Magic Quadrant ataskaitą, nagrinėjančią debesų kompiuterijos IaaS (Infrastructure as a Service) paslaugas tarptautinėje rinkoje. Šiame įraše nusprendžiau trumpai ją aptarti. Iš esmės Gartner teigia, kad debesų kompiuterijos IaaS rinkoje aiškiai įsitvirtino du paslaugų tiekėjai – Amazon ir Microsoft. Kitų paslaugų tiekėjų ateitis tampa miglota ir klientai tai turėtų įvertinti rinkdamiesi paslaugų tiekėją. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Kiek daugiau nei prieš metus „Microsoft“ pristatė „Operations Management Suite“ (OMS) – virtualiųjų aplinkų ir IT infrastruktūros valdymo platformą, leidžiančią stebėti, analizuoti ir geriau apsaugoti savo IT ūkį. Liepą „Microsoft“ paskelbė, kad OMS tapo dar prieinamesnė: programinės įrangos nuomos paslaugos (angl. software as a service, SaaS) principu veikiantį produktą dabar galima užsiprenumeruoti už metinį mokestį, kurio dydis priklauso nuo valdomų įrenginių skaičiaus, o ne nuo suteiktų paslaugų kiekio. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Siekiant užtikrinti aukštos kokybės vaistų gamybą bei platinimą, jau kurį laiką išskirtinis dėmesys skiriamas kompiuterizuotoms, tarp jų ir informacinėms, sistemoms, naudojamoms farmacijos kompanijose. Europos Sąjungoje nauji reikalavimai dėl farmacijos įmonių kompiuterizuotų sistemų patikrinimo ir tinkamumo patvirtinimo (validacijos) pasirodė 2013 m., kai įsigaliojo Europos Komisijos (EK) gairės „Dėl žmonėms skirtų vaistų geros platinimo praktikos“. Skaityti daugiau »

Pasaulinės tendencijos rodo, kad kasmet į programinę įrangą investuojama vis daugiau. Pavyzdžiui, rinkos tyrimų bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad šiemet įsigyti programinei įrangai bus skirta 5,6 proc. daugiau lėšų nei pernai, ir bendra išlaidų suma pasieks 332 mlrd. JAV dolerių.  Skaityti daugiau »

Šiais laikais reta įmonė gali sau leisti ignoruoti informacines technologijas. Greičiau atvirkščiai – norintis išlikti konkurencingu verslas yra priverstas šiai sričiai skirti vis daugiau dėmesio. Kartu su tuo iškyla klausimas ar reikia įmonės vadovų komandą papildyti žmogumi, išskirtinai atsakingu už IT bei jo plėtrą. Visiškai normalu, kad iki tol tokios pozicijos neturėjusių įmonių vadovams iškyla abejonių, ką šis žmogus veiks bei kokią vertę įmonei sukurs. Skaityti daugiau »

Pirmoje straipsnio dalyje rašiau apie objektinės duomenų saugyklos (ODS) Gėrį, Blogį ir Savybes, o šioje dalyje pasidalinsiu patirtimi apie praktinius saugyklos panaudojimo aspektus.
Skaityti daugiau »

Beveik kiekvieną mėnesį rinkoje atsiranda nauji IT produktai ir sprendimai, galintys turėti įtakos ne tik konkrečioje srityje dirbančioms organizacijoms, bet ir įprastiems verslo modeliams bei procesams. Stebint tokią „pasiutpolkę“ neretai kyla klausimų dėl ilgalaikės IT strategijos kūrimo prasmės. Kam investuoti laiko ir pinigų į šį dokumentą, jei jau rytoj visa organizacija gali atsibusti pasaulyje, kurį pakeitė nauja programėlė, startuolio paslauga arba netikėta kibernetinė grėsmė? Galbūt IT planą kuo puikiausiai gali pakeisti greita reakcija ir lankstumas? Skaityti daugiau »

Svarbiausi akcentai: Microsoft Authenticator – paprastas būdas užtikrinti saugumą, prisijungiant prie sistemų Azure ar savo duomenų centruose; N-Series VM – galimybė virtualiose mašinose panaudoti galingiausią NVIDIA fizinį grafinį procesorių; JSON – populiaraus duomenų aprašo formato – palaikymas Azure SQL; ID Protection paslaugos Europoje.

Skaityti daugiau »

Rugpjūčio mėnesį Microsoft daugiausiai pastangų bei energijos skyrė patogesniam bei efektyvesniam darbui su jūsų adresų knygutėje esančiais kontaktais. Tad pasirodė būrys su tuo susijusių atnaujinimų, kuriuos pirmiausia pamatysite dirbdami su el. paštu per naršyklę (Outlook Web Access). Tiesa, žadama, kad per artimiausią pusmetį tie patys principai bus pasiekiami ir dirbant su OneDrive, SharePoint Online bei kitomis Office 365 paslaugomis. Skaityti daugiau »

Kasmet duomenų saugumo temą papildo ne tik perspėjimai apie naujus pavojus, bet ir žinios apie įvairius sprendimus, padedančius efektyviau kovoti su grėsmėmis. Paradoksalu, tačiau nors technologijos, kuriomis naudojasi įsilaužėliai, tobulėja ir pinga, nerūpestingi darbuotojai išlieka didžiausia grėsme organizacijos duomenų saugumui visame pasaulyje. Ir tai vienas ryškiausių pavyzdžių, kai lemiamą įtaką informacijos saugumui turi ne grėsmės naujumas, o jos apimtis ir paplitimas. Skaityti daugiau »

Objektines duomenų saugyklas (ODS) pirmiausia pradėjo naudoti debesų kompiuterijos tiekėjai (Amazon S3, Google Cloud Storage, Microsoft Azure), vėliau ši technologija buvo pritaikyta tokiose populiariose paslaugose kaip DropBox, BackBlaze, Facebook, Rackspace ir kitose. Rinkoje šiuo metu yra atviro ir komercinių produktų, o tokio tipo sprendimai plačiai naudojami tiek paslaugų tiekėjų, tiek įmonių IT ūkyje. Skaityti daugiau »

Kiek tenka bendrauti su kolegomis apie debesų kompiuterijos rinką Lietuvoje, dauguma sutinka,  kad Lietuvoje vyrauja dvi pagrindinės debesų kompiuterijos formos: IaaS (angl. Infrastructure as a Service) ir SaaS (angl. Software as a Service) – dažniausiai klientai perka virtualius serverius arba naudojasi programine įranga, kuri yra pasiekiama per naršyklę. Skaityti daugiau »

Populiari teorija, kad pilnatis daro įtaką medikų, policijos ir psichiatrų darbo krūviui, turi ekvivalentą ir IT. Jausmas, kad dauguma gedimų įvyksta prieš savaitgalį, persekioja ištisas IT profesionalų kartas, o administratoriai niūriais veidais atsimena, kaip vietoje pelnyto bokalo alaus penktadienio vakarą turėjo pasiraityti rankoves ir „kelti sistemas“, kurios galų gale „prisikėlė“ tik paryčiais… Nors mėnulio pilnaties įtaka nusikaltimų, traumų ir psichinių sutrikimų kiekiui yra paneigta, tiksliai nežinome, kokia yra situacija IT su „penktadienio sindromu“. Nusprendėme patikrinti šią teoriją ir išsiaiškinti, ar priežiūros komandai reikia didesnio pasiruošimo penktadieniais, 15:45. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Skirtumas tarp informacijos svarbos suvokimo ir to, kaip ji praktiškai valdoma kasdieniame organizacijų darbe – neišsemiama IT specialistų pokalbių tema. Dar prieš šešerius metus „The Harvard Business Review“  apklausė 100 įtakingiausių verslo vadovų ir pastebėjo, kad pareiškimus apie informacijos vertę ne visada lydi konkretūs veiksmai, susiję su technologijomis ir IT sistemomis, kurios užtikrintų ne tik efektyvesnį darbą su duomenimis, bet ir didesnę jų apsaugą. Tiesa, maždaug 21 proc. vadovų anuomet sutiko, kad investicijos į IT sistemas, padedančias geriau valdyti informaciją – strateginės reikšmės klausimas. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Rašydamas straipsnį apie Backup 3 2 1 pagalvojau, jog dažnai net ir IT profesionalai sumaišo dvi sąvokas: Disaster Recovery (lietuviškai turbūt geriausiai versti į „Avarinis atstatymas“) ir Offsite Backup (liet. nutolusi rezervinė kopija). Jei šias sąvokas supainiojame kalbėdami apie mažus nesudėtingų duomenų kiekius – dar nieko tokio, bet kai kalbame apie didelius kiekius duomenų ir sudėtingas IT sistemas – skirtumas tampa esminiu ir sąvokų painiojimas gali tapti didelio nesusipratimo priežastimi…

Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Atsakomybę už projektų valdymą vis dar įprasta priskirti vienam iš darbuotojų, nes manoma, kad jei žmogus puikus savo srities specialistas – to pakaks, kad jis būtų geras projektų vadovas. Tačiau situacija keičiasi įdomia kryptimi. Skaityti daugiau »

Kasdien bendraujame su daugybe įmonių vadovų ir padedame jiems spręsti su jų verslu susijusius IT klausimus. Bendradarbiavimo pradžioje dažnai susiduriame su klientų klausimu, kaip įmonės vadovas turėtų valdyti IT. Mūsų patirtis rodo, kad keturi nesudėtingi žingsniai leidžia vadovui apsibrėžti su IT sritimi susijusius verslo lūkesčius ir vėliau nesudėtingai valdyti jų atitikimą. Būtent šia praktine patirtimi ir norime pasidalinti. Skaityti daugiau »

Naujausiais programinės įrangos kūrėjus vienijančio BSA l The Software Alliance (BSA) duomenimis, net 51 proc. Lietuvos kompiuteriuose įdiegtos programinės įrangos yra netinkamai licencijuota, o verslo įmonėse vis dažniau naudojamos nelegalios programos. Tiesa, IT įmonės „Blue Bridge“ duomenimis, dalis organizacijų, kurios naudojasi netinkamai licencijuota programine įranga, nežinojo, kad pažeidžia autorių teises. Skaityti daugiau »

Eksperto įžvalgos

M. Maraulas: Backup 321 ar 123?

Benaršydamas internete netikėtai aptikau labai įdomų faktą. Ar žinojote, kad 2012 m. „Pixar“ komanda vos neprarado viso „Žaislų istorija 2“ filmo?! Pasirodo, visi filmo duomenys ir rezervinė kopija buvo laikoma toje pačioje lokacijoje ir netgi tame pačiame įrenginyje. Įrenginys dėl nežinomų priežasčių ėmė trinti rezervinę kopiją, o gamybinė aplinka taip pat buvo sugadinta, tad filmo duomenys tapo visiškai nepasiekiami. Taigi filmo, kurio biudžetas siekė 90 mln. dolerių, likimas pakibo ant plauko. Filmas buvo išgelbėtas atsitiktinumo dėka, nes viena iš darbuotojų turėjo rezervinę kopiją nutolusioje lokacijoje – savo namų kompiuteryje, mat norėjo filmą parodyti savo vaikams. Skaityti daugiau »

Šį straipsnį rašau sėdėdamas uošvių sodybos terasoje. Dabar 6:05 ryto, viskas aplinkui po truputį bunda, panašu, kad laukia dar viena karšta diena. Kodėl darbuojuosi čia, o ne biure? Nes rašymui tai šimtą kartų tinkamesnė aplinka. Kodėl dirbu taip anksti? Nes popietę planuoju praleisti su šeima. Tik nepagalvokite, kad bandau pasipuikuoti arba primesti savo gyvenimo būdą. Ne, tiesiog noriu iliustruoti faktą, kad šiais laikais galima dirbti ten ir tada, kada tau pačiam yra patogiausia bei efektyviausia. Ir toks darbo stilius turi daug privalumų tiek darbuotojui, tiek jo darbdaviui.

Skaityti daugiau »

Kasdien atsiranda naujų aplikacijų ir sistemų, kurios padeda mums dirbti efektyviau. Taip pat greitai keičiasi ir licencijavimo sąlygos. Akivaizdu, kad ir susigaudyti naujai atsirandančių programų naudojime bei licencijavime darosi vis sunkiau. Kadangi manęs kolegos, pažįstami ar šiaip norintys pasikonsultuoti dažnai klausinėja apie programinės įrangos licencijavimą, legalumą, jo tikrinimą ir kt. dalykus, nusprendžiau viską surašyti vienoje vietoje.
Skaityti daugiau »

Jeigu manęs paklaustų, kaip prižiūrimas automobilis, greičiausiai neturėčiau, ką pasakyti. Nes išmesti šiukšles (retai) ir nuvalyti dulkes (dar rečiau) yra bene vieninteliai veiksmai, kuriuos padarau spaudžiamas kaltės jausmo ir priekaištingų žvilgsnių… Visa kita, kartą per metus, atlieka specialistai automobilių remonto salone ir į jų darbą, tiesą sakant, aš kišuosi mažai. Tačiau,  kalbant apie IT, reikalai atrodo gerokai labiau komplikuoti – net jeigu esi paprastas IT naudotojas, turi įdiegti atnaujinimus, pasirūpinti atsargine kopija, google‘inti ir internete ieškoti nelaimėlių, kurie vargsta su tokiomis pat problemomis kaip ir tu.
Skaityti daugiau »

Pastaruoju metu gaunu vis daugiau užklausų iš klientų, kurie domisi galimybėmis iškelti „Oracle“ duomenų bazes į debesį (angl. cloud), tad pačiam teko nemažai pasigilinti, kaip debesyje licencijuojamos šios duomenų bazės. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Susipažinkite su Microsoft Office 365 paslaugų naujomis bei papildytomis funkcijomis. Dalinamės keletu naudingų bei įdomių praėjusio mėnesio naujienų. Skaityti daugiau »

Tyrimų duomenimis, pernai padaugėjo staigių ir agresyvių kibernetinių atakų prieš įvairių organizacijų informacines sistemas. Tačiau garsios ir „visa griaunančios“ atakos tik papildė įsilaužimų asortimentą – niekur nedingo ir klasikinės grėsmės. Kodėl kibernetinių atakų rizika nebesusijusi su organizacijos dydžiu ir kaip apsaugoti savo svetainę bei informacines sistemas, pasakoja vienos didžiausių IT įmonių šalyje – „Blue Bridge“ – Tinklų ir apsaugos sprendimų skyriaus vadovas Sigitas Bičiūnas. Skaityti daugiau »

Renkantis įrankį, padedantį valdyti svarbiausią procesą įmonėje, nėra vieno teisingo sprendimo. Tai pagrindinė priežastis, dėl kurios kyla vis didesnis susidomėjimas informacinėmis sistemomis, kurias galima nuolat perkurti, tobulinti ir papildyti, atsižvelgiant į tai, kaip keičiasi svarbiausi įmonės procesai bei pačios organizacijos poreikiai. „Auginti“ tokią sistemą kartu su IT kompanija „Blue Bridge Code“ prieš beveik dešimtmetį nusprendė ir pirmaujančios ne gyvybės draudimo bendrovės Skandinavijoje „If“ filialas Lietuvoje.

Skaityti daugiau »

Pastaraisiais metais vis daugiau įmonių patikėjo savo IT elementų priežiūrą išoriniam tiekėjui, o šį procesą lydėjo ir požiūrio į IT iškėlimą (angl. IT outsourcing) pokyčiai. Šiandien įvairios organizacijos vis aktyviau ieško patogaus IT iškėlimo modelio, naujos perspektyvos sprendžiant IT problemas ir… sėkmingai atranda savo IT specialistų potencialą.

Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Eksperto įžvalgos

Ką įmonėje veikia IT vadovas?

Pradėti norėčiau nuo susitarimo dėl terminų. Juk IT vadovo sąvoka yra gana plati bei gali po savimi slėpti daug skirtingų rolių. Visų pirmiausia tai gali būti įmonės inžinierių ar programuotojų “ganytojas”. Kartais jis būna pats stipriausias (ir daugiausiai darantis) iš tų techninių žmonių, tarsi vyr. inžinierius. Dažnai – ir visų technologinių projektų vadovas. Aš šiame straipsnyje norėčiau remtis pasaulyje gana populiariu šio termino skaidymu į dvi atskiras šakas – CTO (Chief Technology Officer) ir CIO (Chief Information Officer). Skaityti daugiau »

Šiuolaikinė logistika pasižymi itin komplikuotais verslo valdymo procesais. Logistikos įmonėms būtina analizuoti informaciją apie tūkstančius klientų iš viso pasaulio ir efektyviai valdyti maršrutus, nusidriekiančius per kelis žemynus. Kaip rasti paprastą sprendimą, padedantį valdyti sudėtingas procedūras? Šio galvosūkio neišvengia nei viena didesnė logistikos kompanija. Skaityti daugiau »

Eksperto įžvalgos

Tapti „vienaragiu“

Prognozuojama, kad Europos IT rinkoje artimiausiu metu daugės vadinamų „vienaragių“ (angl. unicorns) – startuolių, kuriems pasisekė pritraukti didesnes nei 1 mlrd. dolerių investicijas. Šiandien tarp tokių laimės kūdikių – „Uber“ ir „Airbnb“, o dauguma jaunų įmonių svajoja sukurti produktą, kuris žaibiškai patrauktų investuotojų ir vartotojų dėmesį. Skaityti daugiau »

Skaityti daugiau »

Klausimas, ar informacinė sistema, kurią naudoja organizacija, geriausiai atitinka veiklos poreikius – vienas lengviausių. „Aišku, kad taip“, – atsakytų daugelis vien todėl, kad sistema veikia sklandžiai. Tačiau toks svarbus įrankis turi ne tik veikti, bet ir padėti organizacijai vystytis. Organizacija taip pat turi žinoti silpniausias savo sistemos vietas ir būti pasiruošusi blogiausiems scenarijams. Iš naujo atrasti savo informacinę sistemą ir apsidrausti nuo didžiausių pavojų padeda kompiuterizuotų sistemų tinkamumo patvirtinimas, dar vadinamas informacinių sistemų validavimu. Skaityti daugiau »

Kol vieni klausia, kam išvis reikalinga klientų valdymo sistema (CRM), jei yra „Excel“, kiti atsako, kad informaciją apie klientus reikia ne tik užsirašyti, bet ir analizuoti. Tačiau, panašu, šis argumentas jau išeina iš mados – nepaisydama garsių abejonių dėl savo reikalingumo, CRM nuolat tobulėja ir nepastebimai skinasi kelią link svarbiausios programos statuso. Tiesa, jos konkurentas „Excel“ vis dar yra nemokamas ir paprastas. Skaityti daugiau »

Ką daryti, jei IT sistema įmonėje intensyviai dirba tik kelis mėnesius per metus? Kokio dydžio IT ūkio reikia ir kiek serverių įsigyti? Paprastai tai reiškia, kad įmonė turi gauti papildomus fizinius serverius, kuriuos, sumažėjus veiklos apsukoms, teks „užmigdyti“. Kaip galima ne tik išvengti šios rizikingos investicijos, bet sutaupyti, pasakoja „Blue Bridge“ Infrastruktūros valdymo sprendimų skyriaus vadovas Povilas Kaminskas ir programinės įrangos centro „1ClickFactory“ konsultantas Giedrius Kakanauskas. Skaityti daugiau »

Kiekvieną mėnesį „Microsoft Azure“ naujienas apžvelgia „Blue Bridge“ specialistų komanda. Skaityti daugiau »

Šiemet išmanieji įrenginiai toliau protingės ir bus dar geriau susieti vienas su kitu. Tai reiškia, kad pamatysime pirmuosius naujos IT realybės kontūrus, susidedančius iš tankaus įrenginių tinklo ir galimybių dar sklandžiau bendrauti be laiko ir erdvės apribojimų – tokia bendra kompanijos „Gartner“ prognozė šiems metams. Išsamiau apie IT naujoves, galinčias atnešti pokyčius į Lietuvos ir pasaulio verslo kasdienybę, pasakoja „Blue Bridge Bond“ atstovas Tautvydas Gegelis. Skaityti daugiau »