Technologinės naujienos

Įrankis, padedantis stebėti darbo rezultatus ir efektyvumą karantino metu

Podcast’ai Spotify platformoje

Koronaviruso pandemijos akivaizdoje svarbu ne tik išmokti dirbti nuotoliniu būdu, bet ir stebėti darbo rezultatus, darbuotojų efektyvumą ir kitus veiklai svarbius rodiklius. Kaip pastebi „Blue Bridge“ specialistai, vienas geriausių ir pigiausių būdų tai padaryti – verslo analitikos platforma „Power BI“. Šis populiarus įrankis, kurį galima atsisiųsti nemokamai, patogiai ir realiu laiku atvaizduoja duomenis iš įvairių šaltinių – nuo „Excel“ lentelių iki aplikacijų programavimo sąsajų (API).

Visi duomenys – viename įrankyje

Galimybė patogiai vienoje vietoje stebėti svarbiausius veiklos rodiklius ir statistiką, atvaizduotą per grafikus, kaip niekada svarbi krizės akivaizdoje. „Power BI“ leidžia pamatyti bendresnį veiklos vaizdą tuo metu, kai dauguma darbuotojų dirba nuotoliniu būdu ir dalijimasis informacija bei jos apibendrinimas ne visada sklandus.

„Vienas svarbiausių šio įrankio privalumų dabartiniame kontekste – galimybė nelaukiant papildomos informacijos iš kolegų ir kitų skyrių, pamatyti svarbiausius, jau apibendrintus duomenis iš jūsų sistemų ir kompiuteryje, ir išmaniajame“, – pasakoja „Blue Bridge“ infrastruktūros sprendimų vadybininkas Kipras Kretavičius.

Kaip pastebi pašnekovas, šis sprendimas „moka“ perskaityti ir automatiškai atvaizduoti duomenis iš plataus rato šaltinių – nuo „Excel“ lentelių, „Microsoft SQL Server“ iki personalo, apskaitos ir kitų sistemų. Taip pat – tiesiai iš WEB aplikacijų.

Puiki įžanga į duomenų atranką ir tikslines ataskaitas

Tai, kokią naudą atneša „Power BI“, tiesiogiai susiję su tinkamu šaltinių, kurių duomenys bus atvaizduojami, pasirinkimu.

„Nuotolinio darbo sąlygomis „Power BI“ ypač patogus agreguojant duomenis, jau esančius sistemose arba sekant, kaip įgyvendinami nauji ir galbūt laikini rodikliai. Pavyzdžiui, tokie kaip papildomas darbuotojų išdirbtų valandų skaičiaus fiksavimas „Excel“ lentelėse. Tačiau sąlygoms pasikeitus, šis įrankis gali paskatinti įdėmiau pažvelgti į pačią duomenų analizę ir dar kartą apgalvoti, kokie duomenys renkami, kokiais pjūviais analizuojami ir kokią vertę priimant sprendimus tai turi“, – pastebi K. Kretavičius.

Tinkamai parinkus duomenų šaltinius ir pasitelkus „Power BI“, galima pradėti konfigūruoti specifines ataskaitas. Tokios ataskaitos leis pažvelgti plačiau nei gerai pažįstami rodikliai ir pastebėti sąsajas, kurios iki šiol buvo sunkiai pamatomos, nes duomenys „gyveno“ skirtinguose šaltiniuose.

Pradžiai gali pakakti ir nemokamos versijos

Miglė Bučelytė, Blue Bridge IT inžinierė

Tai, kiek kainuos „Power BI“ įrankis ir kiek sudėtinga bus jo konfigūracija, pirmiausia priklauso nuo duomenų šaltinių, kuriuos norima apjungti į įrankį, skaičiaus bei duomenų kiekio, sako „Blue Bridge“ IT inžinierė Miglė Bučelytė.

„Power BI“ lankstus ne tik dėl savo panaudojimo galimybių, bet ir dėl diegimo būdų. Pats paprasčiausias ir nemokamas šio įrankio variantas – „Desktop“ versija, kuri diegiama į kompiuterį ar virtualią mašiną ir sujungiama su duomenų šaltiniu, iš kurio duomenys perkeliami vieną kartą. Kiek sudėtingesnė konfigūracija reikalinga, jei norima, kad duomenys atsinaujintų nuolat ir automatiškai, be jokių papildomų veiksmų. Trumpiau tariant, kuo daugiau ir įvairesnių duomenų norite matyti, tuo sudėtingesnis „Power BI“ diegimas ir reikalinga IT infrastruktūra“, – pasakoja pašnekovė.

„Power BI“ nemokama versija gali naudotis visi norintys – tereikia atsisiųsti aplikaciją ir įsidiegti ją į kompiuterį. Norint naudotis papildomais „Power BI“ privalumais, pavyzdžiui, dalintis ataskaitomis su kolegomis, reikėtų įsigyti „Pro“ licenciją, o tiems, kas norėtų su didžiasiais duomenimis ir agreguoti labai daug šaltinių, reikėtų „Premium“ versijos ir dedikuotų IT resursų nuosavame duomenų centre arba debesyje.

„Galiausiai, reikėtų paminėti ypač patogią „Power BI“ priežiūrą. Šis įrankis turi stiprią bendruomenę ir gauna nuolatinius atnaujinimus, todėl jo pažangumas ir draugiškumas naudotojui nuolat didėja“, – sako Miglė Bučelytė ir priduria, kad įrankio patogumas ir nuolatinis palaikymas lėmė tai, kad „Power BI“ neturi stipresnių konkurentų rinkoje ir „Gartner“ kvadrante, kuris sudaromas apklausus naudotojus, užima rstiprias pasaulinio lyderio pozicijas.

Norite įsidiegti „Power BI“ ? Parašykite mums!

Microsoft Power BI Embedded

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau