Technologinės naujienos

Pažintis su „APC“: UPS stebėjimas, nuotolinio valdymo sistema ir DC analitika

Podcast’ai Spotify platformoje

Vienas iš pasaulyje pirmaujančių nepertraukiamo maitinimo šaltinių (angl. Uninterruptible Power Supply, UPS) gamintojų – „APC“ – prieš porą metų pradėjo vystyti pažangias, debesija paremtas UPS valdymo priemones ir pritaikė dirbtinio intelekto algoritmus tikslesnėms prognozėms apie galimus duomenų centro įrangos sutrikimus. Kaip tokios valdymo inovacijos padeda spręsti dažniausias UPS ir kitos duomenų centro įrangos problemas, apžvelgia „Blue Bridge“ serverių produktų vadybininkas Arvydas Velička.

Apie UPS dažnai tiesiog pamirštama

Nuo pat UPS išradimo 1934 m. jo veikimo principas iš esmės nepasikeitė – tai įrenginys, padedantis apsaugoti elektroniką nuo elektros srovės dingimo ir šuolių. UPS spėjo tapti ir neatsiejama IT ūkio dalimi, leidžiančia apsaugoti serverius, duomenų saugyklas, tinklo ir kitokią duomenų centro įrangą nuo elektros energijos tiekimo problemų. Tiesa, kaip rodo naujausia statistika, kurią pateikia „APC“, net 25 proc. IT prastovų vis dar įvyksta dėl UPS nesuveikimo, pavyzdžiui, pasenusių baterijų ar kitų problemų, kurių galima būtų lengvai išvengti.

„Blue Bridge“ serverių produktų vadybininkas Arvydas Velička
„Blue Bridge“ serverių produktų vadybininkas Arvydas Velička

Kaip pastebi Arvydas Velička, nors UPS yra savaime suprantamas IT ūkio elementas, jis taip pat yra lengviausiai pamirštamas įrenginys. „Su UPS susiję daug praktinių neapsižiūrėjimų. Pavyzdžiui, galvojama, kad visai įrangai apsaugoti užtenka vieno UPS. Jis sumontuojamas ir pamirštamas. Visi jaučiasi saugūs, kol nesusiduriama su elektros energijos tiekimo problema ir paaiškėja, kad UPS seniausiai „nebegyvas“ ir įrangos veikimo palaikyti negali. Atrodytų, tokias problemas galėtų spręsti geroji praktika sumontuoti bent du UPS, bet be nuolatinės priežiūros, ir du įrenginiai neapsaugos nuo blogiausio scenarijaus“, – pasakoja pašnekovas.

UPS turi apsaugoti ir nuo trumpesnių nei 15 sek. energijos dingimų.

Specialistas primena, kad tinkamai veikiantys UPS turi apsaugoti ir nuo trumpesnių nei 15 sek. energijos dingimų: „Drastiški elektros dingimai – tik viena iš problemų, nuo kurios saugo UPS. Kitos ir kur kas dažnesnės problemos – tai elektros srovės šuoliai ir mikro dingimai, kurie gali sugadinti ne tik jautrius įrenginius, bet ir duomenis, esančius tuose įrenginiuose. Tad mikro dingimai yra net kenksmingesni už ilgalaikį elektros išsijungimą.“

Sensta ne tik baterija, bet ir kiti komponentai

Kas galėtų padėti užtikrinti reguliarią UPS priežiūrą? Ar užtektų atsižvelgti į UPS baterijų gyvavimo laiką ir kas porą metų tikrinti jų veikimą? Kaip teigia pašnekovas, tokia procedūra sumažintų UPS neveikimo rizikas, tačiau problema ta, kad baterijos – ne vienintelis UPS komponentas, kuris gali pasenti. Būtent todėl dalis UPS gamintojų papildo savo UPS funkcijomis, kurios leidžia šiam įrenginiui pranešti apie veikimo problemas.

Dalis UPS gamintojų papildo savo UPS funkcijomis, kurios leidžia šiam įrenginiui pranešti apie veikimo problemas.

„Vienas paprasčiausių, bet gana pažangių variantų – UPS, kuris praneša apie savo baterijų būklę, pavyzdžiui, atsiunčia pranešimą, kad liko tik 10-20 proc. baterijos talpos. Tokie UPS taip pat gali pranešti apie elektros dingimą ir net inicijuoti saugų kitų įrenginių išsijungimo procesą, kad saugomi duomenys nebūtų sugadinti ir įrenginys spėtų tvarkingai išsijungti“, – pasakoja A. Velička.

Sprendimas, leidžiantis stebėti svarbiausią duomenų centro įrangą

Kai kurie UPS gamintojai žengia dar vieną žingsnį į priekį ir bando sukurti tobulesnį UPS valdymą, kuris išspręstų ne tik pačių UPS veikimo, bet ir kitokias problemas – pavyzdžiui, praneštų apie saugumo grėsmes, padėtų valdyti UPS nutolusiose lokacijose, taip pat galėtų pateikti analitiką apie temperatūrą, drėgmę ir kitus svarbius parametrus duomenų centre.

Sužinokite daugiau apie nuotolinį UPS valdymą>>

Vienas iš tokių gamintojų – „APC“, neseniai pristatęs inovatyvią UPS valdymo sistemą „EcoStruxure IT Expert“. Ši sistema leidžia stebėti ir gauti duomenis apie UPS ir kitą duomenų centro įrangą realiu laiku. Vadovaudamiesi dirbtinio intelekto parengtais pranešimais ir rekomendacijomis apie svarbiausius UPS priežiūros darbus, galite užkirsti kelią neplanuotoms problemoms ir užtikrinti pastovų elektros tiekimą visai duomenų centro įrangai.

Sistema leidžia stebėti ir gauti duomenis apie UPS ir kitą duomenų centro įrangą realiu laiku.

Tariant paprasčiau, dėl „EcoStruxure IT Expert“, „APC“ UPS įrenginiai periodiškai atlieka savo būklės monitoringą, veikimo testus, kurių metų įvertina ne tik baterijų, bet ir visos likusios elektronikos būklę. Taip pat – susieja turimą informaciją su gamintojo portalu, kuris analizuoja, kaip dirba kiti jūsų įrenginiai ir praneša, kada reikia keisti baterijas ar kitus komponentus. Ši analitika, pagrįsta dirbtiniu intelektu, bando modeliuoti ateitį ir pateikti prognozes apie labiausiai tikėtinus sutrikimus. Beje, su „EcoStruxure IT Expert“ galima stebėti ne tik „APC“, bet ir trečiųjų šalių sukurtą įrangą, tarp jų – ir kitų gamintojų UPS.

Nemokamai išbandykite duomenų centro valdymo sistemą EcoStruxure™ IT Expert>>

Debesijos technologija paremtas vieningas „APC“ UPS valdymas ypač vertingas toms organizacijoms, kurių IT infrastruktūra veikia iš kelių lokacijų, nes leidžia prižiūrėti UPS iš bet kurios pasaulio vietos.

Pradėkite pažintį su „EcoStruxure™ IT Expert“ nuo testo, kuris padės pasirinkti Jums tinkamiausią sprendimą>>

„APC“ UPS privalumai trumpai:

1. Platus pažangių UPS pasirinkimas smulkiajam, vidutiniam ir stambiam verslui.
2. Pranešimai apie UPS būseną ir artimiausius būtinuosius darbus.
3. Debesijos paslaugomis paremtas valdymo portalas, leidžiantis prižiūrėti ir valdyti UPS per nuotolį.
4. Dirbtiniu intelektu paremta analitika, leidžianti užbėgti dažniausioms UPS ir duomenų centro veikimo problemoms už akių.

Sužinokite daugiau apie UPS ir kitos DC infrastruktūros priežiūrą iš „Blue Bridge“

Duomenų centras

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau