IT specialistams

Windows Server 2016 licencijavimas: ką reikia žinoti?

Podcast’ai Spotify platformoje

2016 m. rudenį Microsoft išleido naują Windows Server 2016 programinės įrangos versiją. Su naujos versijos išleidimu pasikeitė ir licencijavimo sąlygos. Į ką svarbu atkreipti dėmesį? Patarimai Microsoft Windows Server programinės įrangos naudotojams.

1. Svarbus branduolių kiekis

Su naująja versija pasikeitė Microsoft Windows Server licencijavimo principas – nuo šiol būtina licencijuoti visus serverio procesorių fizinius branduolius (angl. core). Viena licencija skirta licencijuoti du branduolius. Prieigą prie Windows Server operacinės sistemos ir toliau reikia licencijuoti Windows Server CAL (Client Access Licence) licencijomis.

Įsigyjant techninę įrangą pravartu atkreipti dėmesį į procesoriaus branduolių kiekį – kuo jų daugiau, tuo brangiau teks mokėti už licencijas. Svarbu pabrėžti, kad galioja minimalus 16 branduolių per serverį licencijavimo kiekis. Tad įsigydami naują techninę įrangą, gerai pasvarstykite kiek procesoriaus branduolių Jums iš tiesų reikia.

2. Naujos Software Assurance teikiamos naudos

Su Windows Server 2016 išleidimu Microsoft suteikia papildomų naujumo garantijos (Software Assurance – SA) naudų. Windows Server SA įsigijimas suteikia teisę naudoti Azure HUB (Hybrid Use Benefit) privilegija ir savo turimas Windows Server licencijas su SA panaudoti Microsoft Azure platformoje. Todėl Azure platformoje galima nuomoti Windows Server virtualias mašinas (VM) už Linux VM kainą, taigi nereikia mokėti dvigubai už Windows Server licencijas, jei norite išbandyti ar pradėti naudoti Azure platformą.

3. Kaip pratęsti SA?

Jeigu esate nusipirkę Windows Server 2012 R2 (arba senesnių versijų) licencijas su SA ir planuojate jas pratęsti, būtina susiskaičiuoti procesorių branduolius. Jeigu turimas serveris turi 16 ir mažiau fizinių branduolių, jums tereikia įsigyti SA licencijas licencijuojant 16 branduolių. Jeigu serveris turi daugiau negu 16 branduolių, iki SA pabaigos privalote pasidaryti inventorizaciją su Microsoft Software Inventory Logging Tool programine įranga ir išsaugoti ataskaitą apie turimus fizinius serverius ir jų branduolių kiekius. Tai leistų, pratęsiant SA, pirkti tik SA licencijas visam serverio branduolių kiekiui. Neatlikus inventorizacijos, pratęsiant SA galima įsigyti SA pratęsimo licencijas tik 16 serverio branduolių, o papildomiems branduoliams reikia pirkti pilnas Windows Server su SA licencijas.

AUTORIUS

Algirdas Lunys – UAB „Blue Bridge“  Infrastruktūros sprendimų vadovas, sertifikuotas „Microsoft“ programinės įrangos įsigijimo, valdymo, optimizavimo bei licencijavimo smulkioms, vidutinėms ir didelėms organizacijoms specialistas.

azure|IT licencijavimas|Microsoft Azure|Windows Server 2016|Windows Server 2016 licencijavimas

Įvertink šį straipsnį

    Prenumeruokite ir gaukite žinias pirmieji

    Taip pat skaitykite

    Skaityti daugiau
    Skaityti daugiau