IT valdymas ir priežiūra
„Blue Bridge“ debesų kompiuterija
Serveriai ir duomenų saugyklos
Infrastruktūros valdymas
Duomenų perdavimo įranga
Kibernetinis saugumas
Partnerių debesų kompiuterija
Bendradarbiavimo sprendimai
Techninės įrangos tiekimas ir aptarnavimas
„Microsoft Sharepoint“ sprendimai
„CargoRail“ sprendimas
Paslaugų apskaitos sprendimas
Techninės įrangos tiekimas ir aptarnavimas Apie paslaugas plačiau
„CargoRail“ sprendimas
Paslaugų apskaitos sprendimas

Renginio data

spalio 8 d. (antradienis)

Renginio vieta

„LITEXPO“ konferencijų centras (Laisvės pr. 5, Vilnius)

Ačiū už dalyvavimą!

IT profesionalus jau trečiąjį kartą kviečiame į „Blue Bridge“ organizuojamą, vienintelę ir didžiausią debesų kompiuterijai skirtą konferenciją „Bridge to Cloud 2019“!

Šiemet konferencijos dėmesio centre – debesų kompiuterijos pažanga, jos kuriamos naujos galimybės ir iššūkiai. Drauge su „Blue Bridge“ pranešėjais ir svečiais nagrinėsime debesų kompiuterijos rinkos tendencijas ir konkrečius sprendimus, užtikrinančius saugumą debesyse, analizuosime realią patirtį išbandant naujausias debesijos galimybes ir sužinosime daugiau apie informacinių sistemų veiklos atkūrimą IT nelaimės atveju. Praktinių mokymų lektoriai pakvies IT inžinierius į hands-on praktikas, tarp kurių – pažintis su virtualių mašinų šablonų automatiniu kūrimu ir WEB aplikacijos konteinerizavimu.

Programa:

* pranešimas vyks anglų kalba.

Hands-on darbotvarkė:

 

Renginio metu bus filmuojama ir fotografuojama, o medžiaga gali būti naudojama socialiniuose tinkluose bei rinkodaros medžiagoje.

Pranešėjai
Aivaras Sukackas, „Blue Bridge“ IT inžinierius-konsultantas

Hands-on: WEB aplikacijos konteinerizavimas su Docker ir Kubernetes

Kviečiame gyvai susipažinti su įtakingiausiomis pastarojo meto debesų kompiuterijos technologijomis Docker ir Kubernetes. Praktinių mokymų metu turėsite galimybę savarankiškai atlikti standartinės WEB aplikacijos konteinerizavimą su Docker ir diegimą Kubernetes infrastruktūroje. Mokymų lektorius – „Blue Bridge“ IT inžinierius Aivaras Sukackas.

 

Apie mokymų vedėją:

Aivaras Sukackas dirba IT srityje daugiau nei 5 metus. Jo specializacija –  „Linux“ sistemų architektūrų kūrimas ir diegimas, DevOps sritis, AWS ir atvirojo kodo produktai.

Jonas Liokaitis, „Blue Bridge“ sistemų inžinierius-konsultantas

Hands-on: Automatinis VM šablonų kūrimas

Dažnas virtualių mašinų (VM) šablonų kūrimas – laikui ir rankoms imlus darbas. Tačiau šį darbą galima supaprastinti. Kviečiame į praktinius mokymus, kurių metu išmoksite kurti VM šablonus automatiškai. Mokymų lektorius – „Blue Bridge“ sistemų inžinierius Jonas Liokaitis.

 

Apie mokymų vedėją:

Jonas Liokaitis dirba IT srityje daugiau nei 10 metų. Jo specializacija – UNIX sistemų dizainas ir diegimas, virtualizacijos ir debesijos sprendimai, IT sistemų monitoringas.

Klaidas Rimkus, „Fortinet“ sistemų inžinierius

Hands-on: Pažangi el. pašto apsauga su FortiMail

Svarbiausias kibernetinių nusikaltėlių įrankis įgyvendinat socialinės inžinerijos atakas – el. paštas. Ne paslaptis, kad kibernetiniai nusikaltėliai išmoksta vis labiau individualizuoti tokias atakas ir pritaiko juos jūsų organizacijos darbuotojų pareigoms, amžiui ir lyčiai, tad dažnai vien budrumo nepakanka. Praktiniuose mokymuose susipažinsite su Fortimail Gateway v6.0 sprendimu el. paštui, kuris padeda apsisaugoti nuo fišingo, spam‘o ir kitų socialinės inžinerijos metodų, tikslinių atakų ir kenkėjiškų programų.

 

Apie mokymų vedėją:

Klaidas Rimkus dirba informacinių technologijų ir telekomunikacijos sektoriuje nuo 2010 metų. Turi ekspertinių žinių ir praktinės patirties kompiuterinių sistemų, serverių administravimo, duomenų centrų sprendimų ir jų infrastruktūros, kompiuterių tinklų kūrimo, saugumo sprendimų ir jų diegimo bei priežiūros srityse.

Mindaugas Maraulas, „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovas

Pasaulio ir Lietuvos debesų kompiuterijos rinkų tendencijos

Kokie svarbiausi debesijos tendencijų pokyčiai įvyko per pastaruosius metus? Kaip atrodo pasaulio ir Lietuvos debesų kompiuterijos tiekėjų rinkos? Apie visa tai – „Blue Bridge“ IT paslaugų valdymo skyriaus vadovo Mindaugo Maraulo debesijos tiekėjų ir tendencijų apžvalgoje.

 

Apie pranešėją:

Mindaugas Maraulas sėkmingai įgyvendino dešimtis įvairaus masto ir trukmės debesijos paslaugų ir IT priežiūros paslaugų projektų Lietuvoje ir už jos ribų. Ieškodamas geriausių sprendimų valstybinėms organizacijoms ir stambioms verslo įmonėmis, Mindaugas sukaupė daug vertingos patirties, susijusios su debesų kompiuterijos galimybėmis, konteinerizacija ir organizacinės kultūros vadyba.

Matas Tvarijonas, „Adform“ debesijos architektas

Tūkstančiai virtualių serverių „Adform“ debesyje

Ką reiškia valdyti didžiulio masto nuosavą IT infrastruktūrą ir sėkmingai įgyvendinti hibridinį debesijos modelį? Kokie įrankiai, gerosios praktikos ir technologijos padeda palaikyti ir sėkmingai plėsti tokį IT ūkį? Savo patirtimi pasidalys reklamos technologijų platformos „Adform“ debesijos architektas Matas Tvarijonas.

 

Apie pranešėją:

Per savo karjerą IT srityje Matas Tvarijonas dirbo sistemų inžinieriumi, sistemų administratoriumi,  IT architektu, techlead‘uCloud ir DevOps komandų vadovu. Šiuo metu Matas dirba su komanda, valdančia platformą su tūkstančiais serverių ir konteinerių, kuri aptarnauja daugiau nei 4 mln. transakcijų per sekundę, kaupia petabaitus duomenų ir palaiko DevOps paslaugas keliems šimtams „Adform“ programuotojų. Matas specializuojasi globalių debesijos, aukšto patikimumo ir plečiamumo sistemų diegimo srityse.

Kęstutis Meškonis, „Blue Bridge“ vyresnysis sistemų inžinierius-konsultantas

Kaip užvaldyti serverless?

Kuo skiriasi įsilaužimų logika nuosavoje IT infrastruktūroje ir debesų kompiuterijoje? Kiek sparčiai kinta grėsmės debesyse laikomiems duomenims ir kaip atrodo ateities debesijų kompiuterijos paslaugų, tokių kaip serverless (debesų kompiuterija „be serverių“), saugumo spragos? Atsakymai į šiuos klausimus – „Blue Bridge“ sistemų inžinieriaus, saugumo eksperto Kęstučio Meškonio pranešime.

 

Apie pranešėją:

Per daugiau nei 15 metų trunkančią karjerą IT ir telekomunikacijų sektoriuje, Kęstutis Meškonis įgijo patirties, vertingų praktinių ir teorinių žinių kibernetinio saugumo srityje.

Timo Lohenoja, „Fortinet“ sistemų inžinierius Suomijoje ir Baltijos šalyse

Kaip išspręsti debesijos saugumo iššūkius ir sukurti kompleksinius saugumo sprendimus?

Ką svarbu žinoti ruošiantis infrastruktūros migracijai į debesį? Kodėl aktualūs tradicinėje infrastruktūroje saugumo klausimai išlieka ir „debesyje“? Kokius saugumo sprendimus pasirinkti visapusiškai apsaugai? Apie visa tai – „Fortinet“ sistemų inžinierius Suomijoje ir Baltijos šalyse Timo Lohenoja pranešime.

 

Apie pranešėją:

Timo Lohenoja – ilgametis kibernetinio saugumo entuziastas ir profesionalas. Siekdamas kurti saugesnį pasaulį, Timo skatina įmones ir bendruomenes domėtis integruotais saugumo sprendimais, bei moko suinteresuotas bendruomenes apie SD-WAN, kliento įrenginių saugumą ir naujos kartos ugniasienes su išmanaus žurnalizavimo funkcionalumu, išnaudojančiu inovatyvius dirbtinio intelekto ir mašinų mokymosi mokslo pasiekimus.

Jani Haapio, „Palo Alto Networks“ sistemų inžinierius

Grėsmių medžioklė su platforma „Palo Alto Networks Cortex XDR“

Ar įmanoma iš anksto apsaugoti debesyje esančius duomenis, tinklą ir galutinius įrenginius nuo išmaniausių kibernetinių grėsmių? Kokį vaidmenį vaidina automatizacija kuriant naujos kartos saugumo priemones? Apie visa tai – „Palo Alto Networks“ atstovo, sistemų inžinieriaus Jani Haapio pranešime, kuris supažindins su saugumo operacijų platforma „Networks Cortex XDR“.

 

Apie pranešėją: 

Daugiau nei 10 metų Jani Haapio dirbo tyrimų ir plėtros srityje „Nokia Networks“, kur nagrinėjo naujausias mobiliojo ryšio technologijas. Vėliau specializavosi ties tinklo saugumo testais ir kaip sistemų inžinierius teikė techninę pagalbą, susijusią su tinklo saugumo sprendimais įmonėje „Ixia“.

Rokas Ališauskas, „Blue Bridge“ IT paslaugų vadybininkas

Veiklos tęstinumo užtikrinimas: nuo duomenų kopijavimo iki IT disaster recovery plano 

Verslui svarbiausių duomenų išsaugojimas sutrikus IT infrastruktūros veiklai neretai tampa dideliu iššūkiu. Krizinėje situacijoje tampa svarbi kiekviena smulkmena ir minutė. Apie tai, su kokiais iššūkiais susiduriama renkantis nuotolinio duomenų kopijavimo būdą, šiuos duomenis atkuriant ir kuo skiriasi įprastas duomenų saugojimas nutolusiame duomenų centre nuo IT veiklos atkūrimo plano (angl. IT disaster recovery, DR) parengimo – „Blue Bridge“ IT paslaugų vadybininko Roko Ališausko pranešime.

 

Apie pranešėją: 

Rokas Ališauskas specializuojasi debesų kompiuterijos ir IT priežiūros paslaugų srityse, domisi tarptautinėmis debesijų kompiuterijos rinkos tendencijomis bei naujovėmis.

Arūnas Šaltis, „Blue Bridge“ IT architektas

Konteinerizuojant standartinę WEB aplikaciją

Didėjant konteinerių technologijos populiarumui vis dažniau kyla klausimas, kaip efektyviai konteinerizuoti standartines WEB aplikacijas. Ieškodamas atsakymo į šį klausimą, „Blue Bridge“ IT architektas Arūnas Šaltis pasidalins savo įžvalgomis apie tai, kuo skiriasi standartinės WEB aplikacijos architektūra nuo veikiančios debesyje, kaip ši architektūra kinta ją konteinerizuojant ir kokie iššūkiai kyla perkeliant WEB aplikaciją į AWS.

 

Apie pranešėją: 

Pradėjęs savo karjerą kaip UNIX ir tinklų specialistas, dabar Arūnas Šaltis dirba su įvairias atvirojo kodo produktais, tarp kurių – „Linux“ ir „Kubernetes“. Jau daugiau nei du dešimtmečius Arūnas taip pat dirba akademinį darbą ir yra technologijų mokslų daktaras, docentas.

Marcin Fryzik, „Veeam Software“ vadovas Baltijos šalims ir Lenkijai

Debesies transformacija su „Veeam“

Perėjimą prie debesų kompiuterijos paslaugų daugelis organizacijų mato kaip natūralų IT tobulinimo žingsnį. Tačiau retokai susimąstoma, kad migracija į debesį atneša savų iššūkių ir pavojų. Apie tai, kokius transformacijos scenarijus galima pasitelkti, taip pat apie techninius, verslo procesų ir teisinius aspektus, lydinčius perėjimą prie debesų kompiuterijos paslaugų, – Marcin Fryzik, „Veeam Software“ vadovo Baltijos šalimis ir Lenkijai, pranešime.

Apie pranešėją: 

Prieš užimdamas dabartines pareigas „Veeam Sofware“, Marcin Fryzik dirbo tokiose įmonėse kaip „Microsoft“, IBM, „Ericsson“. Marcin patirtis IT sektoriuje – 20 metų.

Fredrik Möller, „Proofpoint“ regiono vadovas Šiaurės ir Baltijos šalims

Užpuoliko akimis: į žmones orientuotos kibernetinės grėsmės

Siekdami apsaugoti svarbiausią savo organizacijos informaciją, sėkmingai įgyvendinote saugumo kontrolę ir sumažinote išorinių veiksnių grėsmes tinklui? Pats laikas atsigręžti į darbuotojus, nes statistika liudija, kad patys žalingiausi saugumo įvykiai tie, kuriuose dalyvauja „jūsų“ žmonės: darbuotojai, tapę tikslinių el. pašto atakų taikiniais. Kaip nustatyti, kas labiausiai rizikuoja tapti kibernetinio išpuolio auka ir pagal tai parengti geresnę saugumo strategiją? Apie tai savo įžvalgomis pasidalys „Proofpoint“ vadovas Skandinavijos ir Baltijos šalių regionui Fredrik Möller.

 

Apie pranešėją: 

Fredrik Möller – daugiau nei 15 metų patirtį kibernetinio saugumo srityje turintis ekspertas, ėjęs regiono vadovo pareigas tokiose įmonėse kaip „McAfee“ ir „Infoblox“. Aktualiausius kibernetinio saugumo klausimus Fredrik nagrinėjo ir kaip valdybos narys konsultacijų įmonėse.

Tomas Marcinkevičius, „Blue Bridge“ sistemų inžinierius-konsultantas

Duomenų apsauga keliasi į debesis

Paskui duomenis į debesį atkeliauja saugumo sprendimai. Ką pasirinkti tarp „numatytųjų“, debesijos paslaugų tiekėjų siūlomų funkcijų ir specifinių, siauresnio profilio sprendimų? Ar pagrįstai vadiname debesims skirtus saugumo sprendimus „naujos kartos produktais“? Ir kuriai debesijos paslaugų apsaugos funkcijai žadama šviesiausia ateitis? Apie tai – „Blue Bridge“ sistemų inžinieriaus, kibernetinio saugumo eksperto Tomo Marcinkevičiaus pranešimas.

 

Apie pranešėją: 

Jau daugiau nei dešimtmetį Tomas Marcinkevičius dirba IT srityje ir šiuo metu gilina savo žinias kibernetinio saugumo ir tinklo apsaugos sprendimų srityse.

Gintaras Vaidakavičius, „Blue Bridge“ IT architektas

Rytoj buvo vakar: netikėtos „Azure“ galimybės

Kokios teorinės ir praktinės problemos kyla automatiniu būdu kuriant 20 tūkst. virtualių mašinų? Kaip atrodys ateities IT infrastruktūra, kuri leis greitai ir efektyviai pritaikyti didžiuosius duomenis, dirbtinį intelektą ir sistemos mokymąsi mūsų kasdieniame gyvenime? Tai tik keli iš daugelio mokslinių klausimų ir problemų, kurias sprendžia „Microsoft Azure“ debesų kompiuterijos paslaugų kūrėjai drauge su mokslininkais. Apie pažįstamas „Azure“ paslaugas naujoje šviesoje – „Blue Bridge“ IT architekto Gintaro Vaidakavičiaus pranešimas.

 

Apie pranešėją: 

Pradėjęs karjerą kaip IT inžinierius prieš daugiau kaip 16 metų, Gintaras Vaidakavičius daugiausiai dirbo su įvairiais „Microsoft“ produktais ir technologijomis. Šiandien jis kuria ir modernizuoja IT architektūrą ir valstybinio, ir privataus sektoriaus organizacijoms.

„VMware“ ir „Cloudvisor“

„VMware“ ir AWS hibridinis duomenų centras

Kokius sprendimus rinka gali pasiūlyti tiems, kas nori išnaudoti debesijos paslaugų galimybes ir siekia savo IT ūkį plėsti ar optimizuoti? Vienas iš tokių sprendimų – „VMware Cloud on AWS“, skirtas hibridiniam debesijos modeliui ir AWS debesijos paslaugų naudojimui. Ką reiškia virtualus duomenų centras kaip paslauga, kokius papildomus konfigūravimo darbus žada eliminuoti ateities įrankiai ir kodėl specifiniai sprendimai tampa vis populiaresni – „VMware“ ir „Cloudvisor“ atstovų pranešimuose.

 

Apie pranešėją: 

 

Julius Gregorauskas, „Cloudvisor“ įkūrėjas ir vadovas

 

Julius Gregorauskas turi 15 metų patirtį IT ir technologijų sektoriuje, ėjo vadovaujančias pareigas ir konsultavo IT infrastruktūros optimizavimo klausimais. Jis – sertifikuotas AWS ir „Google Cloud“ sprendimų architektas. 2018 m. įkūrė „Cloudvisor“ ir tapo oficialiu AWS partneriu Baltijos šalyse.

Goetz Trillhaas, „Google“ direktorius Centrinės ir Rytų Europos rinkoms

Pažintis su „Google Cloud“

Kokia yra „Google“ misija ir inovacijų kryptis? Kaip „Google“ transformuoja savo darbą su verslo klientais ir kokią įtaką tai turės tam, kaip verslas dirbs ateityje? Kodėl hibridinis „debesis“ yra ateitis ir kaip „Google“ ruošiasi tai įrodyti? Apie visa tai – Goetz Trillhaas, „Google“ direktoriaus Centrinės ir Rytų Europos rinkoms pranešime.

 

Apie pranešėją: 

Goetz Trillhaas prisijungė prie „Google“ komandos prieš jau daugiau nei 13 metų. Daugiausiai jis dirba su Vokietijos, Centrinės ir Rytų Europos rinkomis. Goetz specializacija – „Google“ paslaugos bei įrankiai verslui ir „Google Cloud“.

Pranas Blonskis, „Blue Bridge“ sistemų administratorius

Populiariausių atviro kodo automatizacijos įrankių palyginimas

Pradėję svarstyti apie efektyvesnį didelės apimties serverių infrastruktūros valdymą neišvengiamai susidursite su 4 pasauliniais automatizacijos rinkos lyderiais – „Puppet“, „Chef“, „Ansible“ ir „SaltStack“. Kokie svarbiausi šių atvirojo kodo įrankių privalumai ir trūkumai, ir kodėl pažangioje IT infrastruktūroje būtina turėti bent vieną iš jų,– savo pranešime papasakos „Blue Bridge“ sistemų administratorius Pranas Blonskis.

 

Apie pranešėją: 

Pranas Blonskis turi daugiau nei 10 metų darbo patirtį valstybiniame ir verslo sektoriuose, IT infrastruktūros priežiūra rūpinosi ir finansinėse institucijose. Jo specializacija – „Linux“ sistemų priežiūra, atvirojo kodo programinės įrangos ir virtualizacijos sprendimai.

Aldas Glemža, „Blue Bridge Baltic“ verslo plėtros direktorius

IT progresyvumas galutinių vartotojų akimis

Kaip IT komandos pastangas mato ir vertina galutiniai vartotojai – darbuotojai ir klientai? Kokie jų lūkesčiai IT sprendimams? Ar juos apskirtai pasiekia IT modernizacijos rezultatai? Deja, dažnai atrodo, kad tolstant nuo IT infrastruktūros slopsta ir IT pažangos signalai, įsitikinęs Aldas Glemža, „Blue Bridge Baltic“ verslo plėtros direktorius, kuris savo pranešime pasidalys įžvalgomis apie galutinių vartotojų perspektyvos naudą modernizuojant IT.

 

Apie pranešėją: 

IT valdymas ir skaitmenizacijos procesai, galintys sukurti pridėtinę vertę – svarbiausia tris dešimtmečius trunkančios Aldo Glemžos karjeros ašis. Dirbęs ir IT paslaugų gavėjo, ir tiekėjo pusėse, dabar Aldas padeda įvairioms organizacijoms įtraukti informacines sistemas, skaitmeninius sprendimus ir galutinių naudotojų patirtį kuriant esminius veiklos pokyčius.

Partneriai
Informacija

Marketingo vadybininkė Elena Myshko

el. p. elena.myshko@bluebridge.lt

tel. +370 655 36447