Saugi nuotolinė darbo vieta
IT infrastruktūros priežiūra
Debesų kompiuterija
DevOps paslaugos
Fizinė įranga
Infrastruktūros valdymas
Duomenų valdymo sprendimai ir paslaugos
Duomenų perdavimo įranga
Kibernetinis saugumas
Partnerių debesų kompiuterija
Bendradarbiavimo sprendimai
Techninės įrangos tiekimas ir aptarnavimas
„Microsoft Sharepoint“ sprendimai
„CargoRail“ sprendimas
Paslaugų apskaitos sprendimas
Saugi nuotolinė darbo vieta
Partnerių debesų kompiuterija Apie paslaugas plačiau
„CargoRail“ sprendimas
Paslaugų apskaitos sprendimas
IT connected konferencija, Blue Bridge
Renginio data

spalio 13 d. (antradienis)

Renginio vieta

Online

Ačiū už dalyvavimą!


2020 m. konferencijos pranešimų įrašus galite peržiūrėti „Blue Bridge“ Youtube kanale >>

Antro srauto pranešimų skaidres rasite žemiau.

2020 m. konferencijos programa:

* pranešimas vyko anglų kalba.

Atsisiuntimai
Pranešėjai

Siekiant kokybiško kibernetinio saugumo negalima apsiriboti vien pažangiausių saugumo sprendimų įsigijimu, nes šiandieniniame pasaulyje nėra neapeinamų saugumo technologijų. Tačiau pritaikius gerąsias praktikas ir kelių sluoksnių gynybos koncepciją, saugumo lygį galima iš esmės pagerinti. Apie tai, kodėl vien saugumo sprendimų neužtenka ir kokia saugumo priemonių architektūra leidžia išvengti dažniausiai pasitaikančių saugumo spragų – „Blue Bridge“ kibernetinio saugumo eksperto, vyresniojo sistemų inžinieriaus-konsultanto Kęstučio Meškonio pranešime.

 

Kęstutis Meškonis, „Blue Bridge“

Per daugiau nei 15 metų trunkančią karjerą IT ir telekomunikacijų sektoriuje, K. Meškonis įgijo patirties, vertingų praktinių ir teorinių žinių kibernetinio saugumo srityje.

 

Planuojant naudoti pasaulinių debesijos tiekėjų paslaugas, neretai iškyla klausimas – kuris iš tiekėjų tinkamiausias, t. y. padedantis taupyti IT bei žmonių resursus, ir tuo pat metu suteikiantis daugiausiai galimybių vystyti standartinę aplikaciją? Atsakymai į šiuos klausimus – „Blue Bridge“ IT architekto Arūno Šalčio lyginamojoje AWS, „Azure“ ir „Google Cloud Platform“ aplinkų analizėje.

 

Arūnas Šaltis, „Blue Bridge“

IT architektas, turintis daugiau nei 20 metų patirtį informacinių technologijų srityje. Sertifikuotas AWS architektas. Patirtis sukaupta kuriant ir diegiant kompleksinių informacinių sistemų architektūrą, grįstą atvirojo kodo sprendimais („Linux“, „Kubernetes“, „Docker“, „Zabbix“ ir t. t.), ir kuriant sprendimus AWS viešajame debesyje. Nuo 2004 m. Arūnas Šaltis dirba mokslinį darbą, yra technologijų mokslų daktaras, docentas.

„Proofpoint“ padeda organizacijoms tinkamai apginti svarbiausią resursą – darbuotojus, ir sumažinti rizikas, kurias duomenų saugumui gali kelti darbuotojai. „Proofpoint“ atstovo, sistemų inžinieriaus Mikael Järpenge pranešime bus pristatyti debesų kompiuterija grįsti saugumo sprendimai, padedantys formuoti saugumą, orientuotą į darbuotojus, jų poreikius bei jiems kylančias rizikas kibernetinėje erdvėje.

 

Mikael Järpenge, „Proofpoint“ sistemų inžinierius partnerių kanalui Beniliukso ir Baltijos šalyse

Per 20 metų trunkančią karjerą IT srityje, Mikael Järpenge domėjosi žmogaus ir technologijų santykiu. M. Järpenge padeda organizacijoms perprasti el. pašto apsaugos ir darbuotojų švietimo problematiką, ir paverčia techninę informaciją lengvai suprantamais bei įgyvendinamais patarimais, kurie padeda tobulėti kibernetinio saugumo srityje.

Išaugęs nuotolinio darbo aktualumas iš naujo atkreipė dėmesį į naudotojų tapatybės valdymo ir administravimo klausimus. Dar kartą išryškėjo ir svarbiausia takoskyra tapatybės valdymo sprendimų srityje – pasirinkimas tarp naudotojų patogumo ir įmonės duomenų saugumo. Savo pranešime „Blue Bridge“ infrastruktūros sprendimų vadybininkas Kipras Kretavičius apžvelgs šiandien svarbiausius tapatybės valdymo iššūkius ir šių iššūkių nugalėjimo kelius, kuriuos įgalina pažangi IT infrastruktūra ir tapatybės valdymo gerosios praktikos. 

 

Kipras Kretavičius, „Blue Bridge“

Infrastruktūros sprendimų vadybininkas, sertifikuotas „Microsoft“ programinės įrangos valdymo didelėms organizacijoms specialistas. Per daugiau nei 7 metus trunkančią karjerą, K. Kretavičius įgyvendino dešimtis projektų modernizuojant įmonių IT ūkį bei pritaikant „Microsoft 365″ paslaugas organizacijų veiklai. Šiuo metu Kipras specializuojasi darbo vietos sprendimų, organizacijos duomenų ir tapatybės valdymo srityse. 

Kokie elementai ir įrankiai slypi už populiarios DevOps (angl. Development & Operations) koncepcijos? Kaip DevOps praktikos gali būti pritaikomos skirtingose industrijose ir kokiu būdu įvertinti DevOps poreikį savo organizacijoje? Atsakymai į šiuos klausimus – „Blue Bridge“ IT paslaugų vadybininkės Tomos Čechavičiūtės pranešime.

 

Toma Čechavičiūtė, „Blue Bridge“

IT paslaugų vadybininkė, dirbanti debesų kompiuterijos ir IT valdymo bei priežiūros srityse. Padėdama valstybinėms organizacijoms ir verslo įmonėms rasti geriausius IT stabilumą užtikrinančius sprendimus, T. Čechavičiūtė sukaupė vertingos patirties, susijusios su pažangiausiomis debesų kompiuterijos paslaugomis. 

Pastaruoju metu stebinamas didėjantis tikslinių atakų skaičius, be to, jos vis dažniau nutaikytos į mažesnes įmones. Dar daugiau iššūkių kelia tai, kad organizacijoms reikia vis daugiau pastangų tam, kad galėtų nustatyti, ar jos atsidūrė tikslinės atakos taikinyje. Plačiau apie kintančias kibernetines atakas, tikslinių atakų aptikimo iššūkius ir apsisaugojimo būdus išgirsite „Sophos“ atstovo Per Söderqvist pranešime.

 

Per Söderqvist, „Sophos“ pardavimų ir inžinierių komandos vadovas Šiaurės ir Baltijos šalims

Per Söderqvist vadovauja jungtinei inžinierių ir pardavėjų komandai „Sophos“ biure Stokholme. Daugiausiai P. Söderqvist dirba su IT saugumo strategijų kūrimu ir įgyvendinimu stambiose verslo įmonėse, taip pat yra atsakingas už partnerių įsitvirtinimą naujose rinkose. IT saugumo srityje Per Söderqvist dirba daugiau nei 15 metų ir specializuojasi šifravimo sprendimų, galinių taškų ir tinklo apsaugos sprendimuose.

Ne taip seniai įprastus „Azure Active Directory“ slaptažodžių politikos nustatymus papildė galimybė uždrausti naudotojams kurti standartinius, lengvai atspėjamus slaptažodžius. Todėl nuo šiol formuojant saugumo politiką „Azure Active Directory“ galima kontroliuoti ne tik slaptažodžių kompleksiškumą, keitimo reguliarumą, kitus įprastus parametrus, bet ir semantinę slaptažodžio prasmę. Apie tai, kaip pradėti naudoti šią naują „Azure Active Directory“ funkciją – „Blue Bridge“ vyresniojo sistemų inžinieriaus-konsultanto G. Palskio pranešime.

 

Gediminas Palskis, „Blue Bridge“

Per du dešimtmečius trunkančią karjerą IT sektoriuje, G. Palskis daugiausiai dirbo su IT infrastruktūros ir duomenų centrų infrastruktūrų projektavimo bei priežiūros projektais. Šiuo metu Gediminas specializuojasi didelių organizacijų IT infrastruktūrų modernizavimo srityje.

Maždaug kas dešimtmetį technologijų rinkoje vyksta dideli pokyčiai. Kelis pastaruosius dešimtmečius  juos lėmė darbuotojų mobilumas ir debesų kompiuterija. Dabar prasidėjo duomenų era, kurioje kalbame jau ne tik apie „debesyje“ sugeneruotus duomenis arba duomenų centrus. Mes kalbame ir apie tuos duomenis, kurie gimsta ten, kur vyksta verslas ir naudotojai bei įrenginiai – apjungti.  Visą šią erdvę galima vadinti Kraštu arba Edge. Kaip tinkamai apsaugoti savo tinklą, pažangiai jį valdyti ir atskirti – „HPE Aruba“ produktų specialisto Tomo Muliuolio pranešime.

 

Tomas Muliuolis, HPE Aruba produktų specialistas

Su kokiais iššūkiais organizacijos susiduria prižiūrėdamos kompiuterines darbo vietas ir kokie įrankiai padeda šiuos iššūkius spręsti? Apie centralizuotą kompiuterinių darbo vietų priežiūrą, svarbiausias jos naudas ir „Blue Bridge“ patirtį prižiūrint klientų kompiuterius nuotoliniu būdu, – IT paslaugų vadybininko Šarūno Rukštos pranešimas. 

 

Šarūnas Rukša, „Blue Bridge

Šarūno specializacija – debesų kompiuterija, IT valdymo ir priežiūros paslaugos, saugumo sprendimai.

Vien duomenų apsaugos (DLP) sprendimų įsigijimas neužtikrina tinkamos bei savalaikės duomenų apsaugos. Tam reikia ir efektyvaus DLP sprendimų diegimo ir duomenų apsaugos projektų planavimo. Apie tai, kaip užtikrinti DLP sprendimų efektyvumą ir kokie bus rinkos poreikiai duomenų apsaugos srityje netolimoje ateityje – „Safetica“ atstovų Petr Švec ir Adam Večerek pranešime.

 

Adam Večerek, „Safetica“ saugumo ir pardavimų konsultantas

Adam Večerek specializuojasi pažangios duomenų apsaugos srityje. Daugiausiai patirties A. Večerek turi klientų palaikymo ir saugumo sprendimų pritaikymo srityse.

Petr Švec, „Safetica“ partnerių vystymo vadovas

Petr Švec specializuojasi debesų kompiuterijos, verslo valdymo sistemų bei planavimo, IT paslaugų ir kibernetinio saugumo srityse.

Savo pranešime „Blue Bridge“ saugumo specialistai Gintaras Grybas ir Ugnius Klevinskas supažindins su praktiniu vieno pažangiausių saugumo sprendimų – saugumo informacijos ir įvykių valdymo (SIEM) sistemos – veikimu. Demonstracijos metu bus simuliuojama žmogaus valdoma ataka prieš IT infrastruktūrą ir jos aptikimas bei sustabdymas naudojant SIEM.

 

Gintaras Grybas, „Blue Bridge“

Sistemų inžinierius-konsultantas, dirbantis informacinių technologijų srityje dešimt metų. Daugiausiai patirties G. Grybas sukaupė tinklų saugumo sprendimų srityje.

Ugnius Klevinskas, „Blue Bridge“

Sistemų inžinierius-konsultantas, kibernetinio saugumo specialistas, dirbantis tinklo infrastruktūros saugumo ir įsilaužimų testavimo srityse.

IT komandoms vis dažniau jaučiant įvairių resursų, tokių kaip investicijos ir laikas, apribojimus, užtikrinti pakankamai greitą reagavimą į saugumo incidentus tampa vis sunkiau. Apie tai, kaip optimizuoti saugumo operacijų centro (SOC) veiklą pasitelkus analitiką, darbų automatizaciją, naudotojo elgsenos analizės (UEBA) ir saugumo orkestravimo, automatizavimo bei reagavimo (SOAR) sprendimus – „LogRhythm“ pardavimų vadovo Šiaurės Europoje Sander Bakker pranešime.

 

Sander Bakker, „LogRhythm“  

Per daugiau nei 25-erius metus trunkančią karjerą, Sander Bakker kaupė patirtį saugumo srityje padėdamas pritaikyti pažangiausias saugumo technologijas ir tarptautinėse korporacijose, ir startuoliuose. S. Bakker specializacija – saugumo informacijos ir įvykių valdymo (SIEM), galutinių naudotojų bei serverių ir tinklų saugumo sprendimai ir jų pritaikymas organizacijos reikmėms. Prieš prisijungdamas prie „LogRhythm“ komandos, S. Bakker dirbo tokiose įmonėse kaip „Cisco“ ir „Verizon Business“.

Mitas: tik didžiulės korporacijos ir IT paslaugų centrai susiduria su kibernetiniais incidentais. Faktas: kibernetinių incidentų aukomis vis dažniau tampa nedidelės internetinės parduotuvės, paslaugų vartotojams tiekėjai, net gamybos įmonės.

Kibernetinio incidento atveju prireikia itin skubios specialistų pagalbos: IT – incidento sustabdymui, teisės – skubiam klientų, Duomenų apsaugos inspekcijos ar net teisėsaugos institucijų informavimui bei gynybai dėl žalos reikalavimų.

Verslas, siekdamas suvaldyti kibernetinį incidentą, gali patirti ne tik neplanuotas išlaidas, skirtas duomenų atkūrimui ar nukentėjusių asmenų žalos atlyginimui, bet ir didžiulius nuostolius dėl sutrikdytos verslo veiklos.

Sparčiai augančios kibernetinės priklausomybės amžiuje yra kritiškai svarbu apsaugoti verslą nuo technologinių pavojų taikant pažangų kibernetinio saugumo sprendimą – kibernetinių rizikų draudimą. Plačiau apie visas šias temas – „Sorainen“ vyresniosios teisininkės Indrės Pelėdaitės pranešime.

 

Indrė Pelėdaitė, „Sorainen“ Finansinių paslaugų ir draudimo komandos vyresnioji teisininkė 

Indrė Pelėdaitė yra teisės firmos „Sorainen“ Finansinių paslaugų ir draudimo komandos vyresnioji teisininkė. Indrė yra sukaupusi vertingos visapusiškos patirties konsultuojant klientus kibernetinių rizikų, bendrosios, profesinės ir vadovų civilinės atsakomybės, turto bei kitų rūšių draudimo teisės klausimais.

Nepriklausomai nuo to, ar saugote aplikacijas tradiciniais metodais savo duomenų centre, ar „debesyje“, tikslas tas pats – užtikrinti apsaugą, kurios pakaktų apsisaugoti nuo oportunistiškų automatinių atakų. Tokios pat apsaugos reikėtų ir el. paštams, nes būtent pasitelkus šį kanalą įvykdoma didžioji dauguma atakų ir taikomi socialinės inžinerijos metodai. Deja, dauguma organizacijų apie el. pašto apsaugą susimąsto vis dar retai. Kaip spręsti visus šiuos iššūkius ir pažangiai apsaugoti WEB aplikacijas bei el. paštą nepriklausomai nuo aplinkos, kurioje jie yra, – „Fortinet“ sistemų inžinieriaus Timo Lohenoja pranešime. 

 

Timo Lohenoja, „Fortinet“ sistemų inžinierius Suomijoje ir Baltijos šalyse 

Ilgametis kibernetinio saugumo entuziastas ir profesionalas Timo Lohenoja, siekdamas kurti saugesnį pasaulį, skatina įmones ir bendruomenes domėtis integruotais saugumo sprendimais, bei moko suinteresuotas bendruomenes apie SD-WAN, kliento įrenginių saugumą ir naujos kartos ugniasienes su išmanaus žurnalizavimo funkcionalumu, išnaudojančiu inovatyviausius dirbtinio intelekto ir mašinų mokymosi mokslo pasiekimus.

Kaip Lietuvai sekasi įgyvendinti vieną ambicingiausių tikslų – konsoliduoti valstybės IT išteklius ir sukurti bendrą IT ūkį? Apie tai, apžvelgdamas IT konsolidavimo programos progresą, savo pranešime pasakos Arūnas Cijūnaitis, Ekonomikos ir Inovacijų ministerijos Skaitmeninės darbotvarkės departamento direktorius.

 

Arūnas Cijūnaitis, Ekonomikos ir Inovacijų ministerija

Diederik Klijn, SASE ekspertas

Per daugiau nei du dešimtmečius trunkančią karjerą IT saugumo srityje, Diederik Klijn dirbo ir kaip IT specialistas, ir kaip pardavimų skyriaus atstovas. Jau daugiau nei 8 metus D. Klijn gilinasi į debesų kompiuterijos įgalinamas ryšio ir saugumo galimybes, kurios šiandien dar vadinamos SASE (angl. Secure Access Service Edge). Šiandien svarbiausias Klijn darbas – pristatyti SASE naudą ir galimybę saugiau ir lengviau atlikti kasdienes užduotis tuo pat metu pagerinant kibernetinį saugumą.

Kokias priemones naudoja bankai, saugodami savo klientus nuo kibernetinių atakų nuostolių? Kaip užtikrinti klientų pinigų saugumą, jeigu paties kliento apsaugos sprendimai nesuveikia? Atsakymus į šiuos klausimus ir realias istorijas savo pranešime pristatys vyresnysis „Danske Bank“ analitikas Mindaugas Kutkaitis.

 

Mindaugas Kutkaitis, „Danske Bank“ Globalaus sukčiavimo prevencijos departamento vyresnysis analitikas

Mindaugas Kutkaitis specializuojasi sukčiavimo mokėjimų srityje prevencijoje ir yra atsakingas už šios srities procesų valdymą. Kartu su komanda jis kasdien užtikrina beveik 3 milijonų klientų saugumą.

Hands-on: Mokymai supažindina su naująja virtualizacijos platformos VMware programinės įrangos vSphere 7 versija, kuri leidžia integruoti ir vieningai valdyti konteinerių valdymo įrankį TanzuVMware Kubernetes implementacijąMokymų dalyviai turės galimybę savarankiškai išbandyti vSphere 7 konteinerių orkestravimo galimybes ir plačiau sužinos apie šią funkciją bei jos panaudojimo būdus. 

 

Jonas Liokaitis, „Blue Bridge“

Jonas Liokaitis dirba IT srityje daugiau nei 10 metų. Jo specializacija – UNIX sistemų dizainas ir diegimas, virtualizacijos ir debesijos sprendimai, IT sistemų monitoringas. 

Hands-on: Mokymai supažindins su Infrastruktūros kaip kodo (angl. Infrastructure as code (IaC)) principais grįstos IT infrastruktūros kūrimu AWS aplinkoje. Mokymų dalyviai turės galimybę savarankiškai sukurti, įdiegti, atnaujinti ir atkartoti IaC infrastruktūrą su Terraform programavimo kalba. 

 

Aivaras Sukackas, „Blue Bridge“

IT inžinierius-konsultantas, informacinių technologijų srityje dirbantis daugiau nei 6 metus. Sertifikuotas AWS sprendimų architektas. Patirtis sukaupta kuriant ir diegiant „Linux“ sistemų architektūras, atliekant DevOps darbus, diegiant AWS ir atvirojo kodo produktus. 

Hands-on: Saugumu besirūpinantys specialistai dirbantys su saugumo operacijų centru (SOC) dažnai susiduria su tokiais iššūkiais, kaip didelis klaidingų pranešimų apie grėsmes skaičius, laiko trūkumas ir lėtas rankinis darbas, kurio reikia norint tiksliai reaguoti į grėsmes. Šiuo iššūkius dirbant su SOC padeda spręsti Fortinet Security Fabric sprendimas, leidžiantis stebėti ir analizuoti visą organizacijos atakos paviršių bei jį sumažinti. Automatizacija ir skirtingų sprendimų integracija į bendrą visumą leidžia padidinti saugumo operacijų greitį ir efektyvumą, papildomai neplečiant IT komandos. 

Mokymų dalyviai turės galimybę praktiškai išbandyti darbą su Fortinet Security Fabric ir pamatyti šio sprendimo suteikiamas galimybes efektyviau atlikti monitoringą, automatizuoti tam tikras užduotis, tiksliau reaguoti į grėsmes. 

 

Klaidas Rimkus, „Fortinet“

Klaidas Rimkus dirba informacinių technologijų ir telekomunikacijos sektoriuje nuo 2010 metų. Turi ekspertinių žinių ir praktinės patirties kompiuterinių sistemų, serverių administravimo, duomenų centrų sprendimų ir jų infrastruktūros, kompiuterių tinklų kūrimo, saugumo sprendimų ir jų diegimo bei priežiūros srityse. 

Partneriai
Informacija

Marketingo vadybininkė Elena Myshko

el. p. Elena.Myshko@bluebridge.lt

+370 655 36447

Parašykite mums

Vardas

El. pašto adresas

Įmonė

Telefonas

Žinutė


Ačiū, jūsų žinutė išsiųsta. Gražios dienos!